خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

فردی در حال عیب یاب یپکیج ایران رادیاتور

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور کاری تخصصی است که حتما باید با کمک یک تعمیر کار متخصص انجام بگیرد. معمولا در فصل سرما پکیج ها با مشکلاتی و ارور هایی مواجه می شوند که در بعضی از مواقع این ارورها نشان از یک مشکل جدی است که نیاز پکیج نیاز به عیب یابی و سرویس شدن را نشان می دهد. اگر شما نیز در دستگاهتان با این ارورها مواجه شدید می توانید برای عیب یابی از تعميركار پكيج در مشهد کمک بگیرید.

نحوه عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در تمامی مدل ها

عیب یابی پکیچ ایران رادیاتور

هر شخصی برای راحتی و آسایش خود و خانواده اش بهتر است نحوه عیب یابی پکیج ایران رادیاتور، بوتان و… را تا حدودی یاد داشته باشد. پکیج ها به صورت کلی به دو دسته زمینی و دیواری تقسیم می شوند که نقشی حیاتی در گرم کردن خانه و آب مصرفی دارند. امروزه پکیج های دیواری، نسبت به نوع زمینی طرفداران بیشتری داشته است؛ اما این مورد را باید بدانید که هر دو مدل از این سیستم ها گرمایشی هیچ فرقی در نوع عملکرد ندارند.

گاهی این سیستم های گرمایشی ممکن است به علت گرمای بسیار، کارکرد بالا، نوع آب منطقه و سختی آن و… مشکلات متفاوتی در قطعات یا برد، پیدا کنند. خوشبختانه در مدل های جدید پکیج های ایران رادیاتور ال ای دی هایی با شماره درج شده اند که در صورت به مشکل خوردن هر قطعه روشن می شوند و عدم عملکرد درست را به شما گزارش می دهند. در نسخه های قدیمی تر در پکیج های که هیچ ال ای دی و صفحه دیجیتالی ندارند می توانید از جدول زیر برای عیب یابی کمک بگیرید:

کمبود آب در پکیج که توسط پرشر سوئیچ اعلام می شود.

دستگاه بدون آب بوده و هوا در مدار اولیه وجود دارد یا در مدار اولیه قسمت مکش یا دهش پمپ مسدود شده است؛ بنابراین باید هواگیری پکیج ایران رادیاتور را شروع کنید.
 فن خاموش اما پرشر سوئیچ دود وصل است. مشکلی در سیم کشی پرشر سوئیچ دود وجود دارد.
فن روشن اما پرشر سوئیچ دود وصل نمی شود. در این صورت لوله های اتصال به پرشر دود را چک کنید که وصل باشند، نحوه نصب دودکش پکیج را به صورت اصولی انجام دهید و بررسی تا مسدود نباشد و در آخر احتمالا پرشر سوئیچ دود خراب شده است .
پمپ کار نمی کند. اگر پمپ کار نمی کند چند احتمال موجود دارد 1) برق به پمپ نمی رسد . پمپ خراب است . پمپ گیرپاژ است . برد الکترونیک خراب است .
جرقه نمی زند. برای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در این بخش می توانید الکترود جرقه زن را بررسی کنید؛ زیرا این قطعه بسیار حساس است. اگر فاصله آن با بدنه تنظیم نباشد یا اتثال درستی نداشته باشد، پکیج جرقه نمی زند. اگر این قطعه درست بود ترانس جرقه که در برد کنترل قرار دارد، خراب است.
شعله شکل نمی گیرد. در این صورت احتمال دارد، کابل جرقه زن قطع باشد، اشکال از الکترود جرقه، برد کنترل و ترانس آن باشد. همچنین وجود هوا در لوله های گاز نیز باعث عدم تشکیل شعله می شود.
شعله تشکیل می شود؛ اما بعد از چند ثانیه خاموش می شود. میله یون درون شعله قرار نداشته و گاز به درستی تنظیم نشده است. همچنین ممکن است، کابل میله یون به برد کنترل قطع و اتصالی به بدنه ندارد.
مدار اولیه ثبات فشار ندارد. ممکن است مشکلاتی مانند نشت آب در مدار گرمایش، اشکال در شیر پرکن دستی، مبدل ثانویه و منبع انبساط باعث عدم ثبات فشار شده باشند.
با باز کردن شیر آب گرم، مشعل خاموش می شود. زمانی که این اتقاق برایتان رخ می دهد، بدانید در مبدل ثانویه، هوا وجود دارد یا در فلوسوئیچ آب مشکلی است.
مقدار کم آب گرم برای این مشکل باید منابع مختلفی را بررسی کنید که شامل فضار گاز، سنسور شوفاژ، میزان آب، مبدل ثانویه، مسیر بای پاس، عملکرد پمپ، لوله کشی، شیرهای مخلوط و جرم گرفتن پکیج می شود.
عدم گرم شدن رادیاتورها در صورت بر خود با این مشکل سنسور مدار شوفاژ، کنار گذر، فشار گاز، پمپ، مسیر هوا، نوع لوله کشی، انسداد لوله ها را بررسی کنید.
با بستن شیر آب سرد، پکیج روشن می شود. احتمالا در چنین ومواقعی، در مسیر لوله های آب فشار کم بوده یا پکیج نیاز به سرویس دوره ای دارد.
قطع و وصل شدن مکرر پکیج زمانی این اتفاق برای پکیج رخ می دهد که الکترودیون مشکل دارد، گاز تنظیم نشده است، مدار تشخیص شعله اشکال دارد یا دودکش دارای مشکل است (ترموستات دودکش به علت عدم تخلیه گازهای احتراق، خروجی مناسبی ندارد و قطع می شود).
آب گرم همراه با صداهایی از پکیج می آید.

اگر در هنگام استفاده از آب گرم صداهایی از پکیج به گوشتان رسید، احتمالا مدار اولیه رسوب گرفته است یا فشار گاز کم می باشد.

ارورهای پکیج ایران رادیاتور در تمامی مدل ها

عیب یابی پکیج

برای اینکه بتوانیم پکیج را به درستی عیب یابی کنیم باید به ارورهای موجود در صفحه توجه داشته باشیم. در مدل های مختلف پکیج های ایران رادیاتور هر ارور معنای مختص خودش را دارد که با توجه به آن باید عیب دستگاه را برطرف کنیم.

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در مدل های L,K

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در مدل های L,K

اولین سری از دستگاه هایی که عیب یابی می شوند، مدل های L و K هستند. موارد زیر برخی از ارور هایی محسوب می شوند که معمولا در این سری از دستگاه ها به روئیت توسط کاربران به متخصصان ما گزارش شده اند:

وقتی که ارور E1 را در این سری از دستگاه ها مشاهده کردیم نشان از این دارد که پرشر سوئیچ (ابزار کنترل فشار)، پکیج ایران رادیاتور خراب شده و فشار آب کم است. (در صورت مشاهده این ارور باید اقدام به تعویض پرشر سوئیچ دستگاه کرد.)
ارور E2 نشان از نبود و یا خاموش شدن شعله پکیج است.
ارورهای E99 ،E39 و E12 نشان دهنده علت خرابی برد پکیج یا از کار افتادن آن هستند.
اگر پکیج شما بیش از حد مجاز و معمول گرم شود با ارور E88 در دستگاه مواجه خواهید شد.
ارور E10 بدین معنا است که نشتی در هنگام خروج دود از دودکش وجود دارد. اگر این ارور را مشاهده کردید باید دود کش دستگاه را بررسی کنید و در صورت نیاز از یک تعمیر کار ماهر برای تعویض دود کش کمک بگیرید.
بعضی از مواقع در هنگام کار کردن پرشر، سیستم فن کار نمی کند و خراب می شود. در این صورت ارور E50 در پکیج دیده می شود، برای رفع این ارور باید فن را تعمیر یا تعویض کنید.
ارور E51 درست برعکس ارور E50 است و در صورتی که فن کار کند و پرشر از کار بیوفتد با این ارور مواجه خواهیم شد.
مشاهده خطای E42 یعنی پکیج نیاز به تعویض و تعمیر دارد؛ زیرا مدار باز شده است.
ارور E81 به معنای جرم گیری کردن پکیج است.

رفع خطاهای پکیج ایران رادیاتور در مدل های E,MB,M,Eco

عیب یابی در پکیج های ایران رادیاتور، مدل های E,MB,M,Eco

این نوع از پکیج ها انواع ارور را به وسیله چراغ از 10 تا 80 نمایش می دهند که می توانید در جدول زیر علت چشمک زدن پکیج ایران رادیاتور را پیدا کرده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید:

اگر چراغ های 70 60 40 روشن در پکیج شدند، نشانه کار نکردن فن و پرشر سوئیچ است.
هنگامی که سه چراغ 80 60 40 با همدیگر روشن شدند، نشان دهنده روشن بودن فن و خراب شدن پرشر است.
چراغ 30 پکیج، بیانگر اتصال در سیم کشی و عدم ارتباط با برد بوده و شما باید آن را تعویض یا تعمیر نمایید.
ارور 40 80 یکی از مهم ترین خطاهای پکیج محسوب می شود؛ زیرا به معنای اشکال در دود کش یا مسدود بودن است. در صورت مشاهده این خطا باید در اولین فرصت اقدام به بررسی دود کش کرده و اگر مسیر مسدود بود، آن باز کنید تا از خطرات گاز گرفتگی جلو گیری شود.
اگر با ارور 50 60 70 مواجه شدید، یعنی سنسور ان تی سی پکیج دچار مشکل شده است و نیاز به تعویض دارد.
مشاهده ارور 40 70 نشان دهنده کم شدن فشار آب یا خراب بودن پرشر سوئیچ است.
ارور 70 80 به معنی خرابی در سیستم جرقه پکیج، تشکلی نشدن شعله پکیج، قطعی گاز و… است.
زمانی خطای 80 در پکیج ظاهر می شود که پمپ یا شعله آ خراب شده است و دمایی بیش از 105 درجه دارد.
وجود ارور 70 در دستگاه بدین معنا است که دمای مدار گرمایشی افزایش زیادی داشته و دما عددی ما بین 80 تا 105 درجه سانتی گراد می باشد.

تعمیر پکیج های ایران رادیاتور بر مبنای ارورهای آن

بعضا مشکلاتی برای پکیج به وجود می آید که با نمایش ارور این مشکل نشان داده نمی شود. یک علت صدای بلند پکیج ایران رادیاتور، کم شدن آب آن و … مشکلاتی از این قبیل هستند. سر و صدای پکیج معمولا به علت هواگیری نکردن مرتب پکیج و شوفاژ ایجاد می شود یا در برخی از موارد پکیج نمی تواند آب را به درستی گرم کند که در این مورد معمولا ایراد از رسوب گرفتگی پکیج می باشد.

نتیجه گیری

 پکیج های ایران رادیاتور در 6 دسته بندی تقسیم بندی می شوند که تمامی این دسته بندی ها ارور ها را در دو مدل آنالوگ و دیجیتال گزارش می دهند. در دستگاه های آنالوگ ارور با روشن شدن چراغ های اعداد و در پکیج های دیجیتال با حروف مربوطه ایراد دستگاه را گزارش اطلاع می دهد. عیب یابی پکیج ایران رادیاتور کاری می باشد که باید حتما در حضور متخصص مربوطه انجام بگیرد؛ زیرا بعضی از مشکلات پکیج با استفاده از ارور قابل فهم نیستند. اگر در شهر مشهد حضور دارید، می توانید تاسیسات خدمات ایران را انتخاب نمایید

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج