خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

صدای بلند پکیج ایران رادیاتور

علت صدای پکیج ایران رادیاتور می تواند یک مشکل اساسی یا جزئی باشد که این قضیه باید به صورت تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد. پیشنهاد ما به شما این است که ایجاد صدا در پکیج را جدی بگیرید؛ زیرا می تواند باعث اختلال در عملکرد سیستم گرمایشی خانه شود. اگر شما در شهر مشهد زندگی می کنید، می توانید از همکاران ما در نمایندگی پکیج ایران رادیاتور در مشهد یاری بجویید تا به شما در حل کامل این مشکل کمک کنند.

علت صدای پکیج ایران رادیاتور چیست؟

دلایل زیادی می توانند باعث ایجاد اخلال در عملکرد سیستم پکیج شوند. برخی از علل ایجاد صدا در پکیج شامل موارد زیر هستند:

1. ایجاد رسوب در پکیج

یکی از مرسوم ترین دلایل ایجاد صدا در پکیج های دیواری، وجود رسوب در داخل سیستم می باشد. راحت ترین راه برای حل کردن این مشکل رسوب گیری و سرویس کردن منظم سیستم است. معمولا این مشکل به علت وجود املاح در آب و یا سرویس نکردن منظم پکیج ایجاد می شود.

املاح آب در قسمت هایی از سیستم که سختی آب بالا است، بیشتر جمع شده و این مشکل را به وجود می آورند. اگر با نحوه رسوب زدایی پکیج آشنا باشید، این مشکل به راحتی بر طرف می شود.

2. ایجاد نشتی در پکیج ایران رادیاتور

یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث ایجاد صداهای ناهنجار از پکیج شود، وجود نشتی در داخل این سیستم است. معمولا نشتی ها باعث می شوند که آب از مخزن بر روی المنت دستگاه ریخته و سریعا تبخیر شود و صدای خرخر تولید کنند.

در صورتی که نشتی روی زمین ایجاد شده باشد، صدای خارج شده از پکیج شبیه به صدای چکه کردن آب است. در نظر داشته باشید که وجود نشتی در پکیج می تواند باعث وجود مشکل های بزرگ تری شود؛ پس بهتر است که هر چه سریع تر این مشکل را با کمک یک متخصص حل کنید.

3. سرد بودن آب پکیج

سرد بودن آب پکیج، معمولا در فصل زمستان بیشتر فصل های دیگر رخ می دهد. وجود آب سرد در داخل پکیج می تواند صدای پکیج ایران رادیاتور را بلند کند. اگر دلیل صدای پکیج، آب سرد ورودی سیستم باشد، مورد نگران کننده ای نیست چرا که به علت نوسانات دمایی ایجاد شده در داخل این سیستم، این امر طبیعی است. در چنین موقعیتی تنها کافیست علت گرم نشدن آب پکیج را پیدا کرده و مشکل را رفع کنید.

4. فشار آب ورودی سیستم

لوله های آبگرمکن

یکی از عواملی که تاثیر مستقیم بر روی پکیج ها دارد، فشار ورودی به داخل این سیستم است. اگر فشار ورودی آب کم شود، شعله سیستم بالا خواهد آمد و پکیج شروع به ایجاد صدا دادن خواهد کرد.

5. صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن

گاهی علت صدا دادن پکیج ایران رادیاتور موقع روشن شدن، می تواند از آب سرد وارد شده به سیستم باشد. این آب باید در داخل مدار پکیج شروع به گردش کند، این حرکت می تواند موجب لرزش دستگاه و ایجاد صدا شود. وجود این صدا در هنگام روشن کردن پکیج یک روند کاملا نرمال می باشد که هیچ جایی برای نگرانی ندارد.

6. صدا دادن پکیج هنگام خاموش شدن

وقتی که پکیج را خاموش می کنیم به علت قطع شدن جریان آب و شعله امکان دارد صدایی از داخل دستگاه خارج شود. این صدا کاملا عادی بوده و جایی برای نگرانی نیست. البته توجه داشته باشید که اگر این صدا صدایی غیر معمول باشد، بهتر است با یک تعمیرکار خبره برای حل آن مشورت بگیرید.

7. ایجاد صدا از مبدل اصلی پکیج

تعمیر پکیج

 

در بعضی از مواقع به علت وجود رسوب در مبدل اصلی پکیج صدایی شبیه تق تق از دستگاه خارج می شود. برای حل کردن این مشکل باید ابتدا فشار ورودی و خروجی آب و مبدل اصلی پکیج را تست کنید. اگر فشار ورودی آب با خروجی آن اختلاف زیادی داشته باشد نشان می دهد که مبدل را باید تعویض یا رسوب گیری کنید.

8. افت فشار گاز

از دیگر دلایلی که می تواند منجر به صدا در پکیج ایران رادیاتور شود افت فشار گاز و یا تنظیم نبودن شیر ماژول گاز می باشد. معمولا این مشکل زمانی اتفاق می افتد که شعله دستگاه بیش از حد معمول زیاد باشد. توصیه ما برای رفع این مشکل، تنظیم فشار گاز پکیج با کمک یک تعمیر کار خبره یا تعویض شیر ماژول است.

9. سوپاپ فشار علت صدا دادن پکیج ایران رادیاتور

در پکیج های دیواری سوپاپ ها نقش شیر اتوماتیک را دارند. بعضی از مواقع خرابی در این قسمت از رادیاتور می تواند منجر به سر و صدا از پکیج دیواری شود. برای رفع این مشکل می توانید سوپاپ ها و رینگ های دستگاه را بررسی کنید و در صورت وجود مشکل در این قطعه با راهنمایی گرفتن از یک تعمیرکار قطعه را تعمیر یا تعویض کنید.

10.  راه یافتن هوا به داخل پکیج

از دیگر علت هایی که می تواند منجر به ایجاد سر و صدا در داخل پکیج شوند وجود هوا در داخل سیستم می باشد. با هواگیری پکیج ایران رادیاتور می توانید که از این مشکل جلوگیری کنید.

11. نصب غیر اصولی پکیج

نصب غیر اصولی پکیج

در بعضی شرایط نصب نادرست پکیج و انتخاب محل غلط برای پکیج دیواری می تواند علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور شود. در هنگام نصب پکیج باید دقت کنید که از یک نصاب ماهر کمک بگیرید و دستگاه را در محل مناسبی که نصاب انتخاب می کند نصب کنید.

12. پمپ پکیج ایران رادیاتور

یکی از قطعاتی که می تواند عامل ایجاد صدا در پکیج باشد پمپ دستگاه است. این صدا در اکثر مواقع نرمال بوده و با نصب یک ضربه گیر میتوان جلوی صدا را تا حدودی گرفت ولی در بعضی از شرایط وجود صدا می تواند به معنی خراب بودن پمپ پکیج باشد. عدم تناسب پمپ با قطر لوله ها و حجم ورودی زیاد آب می تواند از علل خرابی پمپ باشند. شما می توانید با کمک گرفتن از یک تعمیر کار متخصص مشکل را به درستی حل کنید.

13. فن سیستم عامل ایجاد سروصدای زیاد

وظیفه اصلی فن سیستم مکش دود و گرمای شعله پکیج می باشد. در صورتی که حجم دود و آتش بیش از حد متعادل باشد صدای آزار دهنده ای از پکیج پخش خواهد شد. رفع این مشکل بسیار ساده است تنها کاری که باید انجام دهید تمیز کردن فن و پروانه دستگاه می باشد. قدم بعدی بعد از تمیز کردن پروانه مطمئن بودن از نصب درست و دقیق پکیج می باشد.

14. یک علت صدای پکیج ایران رادیاتور، شیر پر کن معیوب

اگر در داخل مدار پکیج فشار کم شود صدایی مانند تق تق از دستگاه خارج می شود. افت فشار در داخل پکیج به این معنی می باشد که سیستم بدون آب کار می کند. راه حل این مشکل تعویض قطعه شیر پرکن دستگاه می باشد.

ارور های موجود در پکیج ایران رادیاتور

پکیج های اران رادیاتور در حالت کلی دارای 2 نوع ارور هستند:

1- دسته اول از این ارور ها در صورت وجود مشکل اساسی در پکیج به وجود می آیند که باید در سریع ترین حالت ممکن رفع شوند و گرنه باعث ایجاد اخلال در عملکرد دستگاه می شوند.

2- ارورهای دسته دوم باعث ایجاد مشکل جدی نمی شوند و پکیج می تواند با وجود این ارور ها به کار خود ادامه بدهد. برخی از دلایل وجود این ارور شامل مواردی همچون وجود رسوب در لوله ها، نفوذ هوا به پکیج و موارد جزئی دیگر که اخلال جدی در عملکرد دستگاه ایجاد نمی کند.

برخی از ارور هایی که امکان دارد در صفحه دستگاه مشاهده کنید شامل موارد زیر می شوند.

نوع ارور معنای ارور
30/40 مشکل در داخل برد می باشد.
40/60/70 ایراد در فن یا پرشر سوئیچ دود است.
40/60/80 ایراد در فن یا پرشر سوئیچ دود است.
40/70 مشکل از باز شدن پرشر سوئیچ آب است.
40/70/80 قطع شدن ترموستات
50/70/80 قطع شدن سنسور شوفاژ
50/60 اتصال کوتاه در سنسور شوفاژ رخ داده
50/70 اتصال کوتاه در سنسور آب گرم رخ داده
50/80 سنسور آب گرم باز شده است.
70/80 گاز پکیج قطع شده است.

سخن آخر

علت صدای پکیج ایران رادیاتور می تواند از مشکلات مختلفی نشات بگیرد. برخی از این دلایل شامل مواردی همچون وجود رسوب در لوله کشی سیستم، نشتی آب، خرابی مبدل اصلی، افت فشار گاز، خرابی در پمپ یا فن و… اشاره کرد.

در مواقعی مانند وجود صدا هنگام روشن کردن پکیج وجود صدا یک اتفاقی کاملا عادی می باشد و جای نگرانی نیست ولی بعضا این صدا می تواند نشان دهنده مشکل جدی باشد. پیشنهاد می کنیم برای اطمینان خاطر از نبود مشکل اساسی در پکیج به هنگام وجود صدا از یک تعمیر کار خبره کمک بگیرید. تاسیسات خدمات ایران در کنار شما است تا اینگونه مشکلات را به راحتی برطرف کنید.

«سولات متداول»

1. علت صدای تق تق پکیج ایران رادیاتور چیست؟

زمانی که در مبدل اصلی پکیج ایران رادیاتور رسوب جمع شود، صدایی شبیه تق تق از دستگاه خارج می شود. برای از بین بردن صدا شما می توانید با مراجعه به تکنسین ها حرفه ای، آن را جرمگیری کنید.

2. صدای بلند پکیج از چیست؟

علت صدای پکیج ایران رادیاتور می تواند از مبدل اصلی، افت فشار گاز، فشار سوپاپ، وجود هوا، نصب غیر اصولی، شیر پرکن معیوب، رسوب گرفتن و… باشد.

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج