خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

تنظیم فشار گاز پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج، یکی از راهکارهای افزایش کارایی و ایمنی سیستم است که به علت پیشگیری از خطرات احتمالی مانند سوختن پکیج یا خاموش ماندن آن در فصل سرد سال، انجام می شود.

معمولا این کار، توسط افراد ماهر و متخصص صورت می گیرد؛ اما اگر می خواهید خودتان پکیج را تنظیم کنید، ابتدا باید آن را خاموش کرده و مراحل گفته شده مانند باز کردن قاب، اتصال منومتر و… را با استفاده از تجهیزات مناسب و رعایت کامل اصول ایمنی، طی نمایید.

همچنین اگر شما در مشهد ساکن هستید و با این سیستم به مشکل بر خورده اید، می توانید تعمیرات پکیج در مشهد را به نمایندگی ها یا متخصصین این حوضه بسپارید.

چرا باید تنظیم فشار گاز پکیج را جدی گرفت؟

فشار گاز پکیج باید در حد مطلوب باشد تا دستگاه بتواند با بهترین راندمان، کار کند. اگر فشار زیاد باشد، باعث شعله بالا در دستگاه شده و می سوزد. همچین اگر فشارپایین باشد، ممکن است شعله خاموش شود و دستگاه کار نکند. این نکته را در نظر داشته باشید که فشار گاز پکیج باید با نوع سوخت استفاده شده همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال اگر سوخت گاز طبیعی است، فشار باید حدود 20 میلی بار باشد و اگر سوخت گاز مایع است، فشار حدود عدد 37 را نشان می دهد.

چطور می توان فشار گاز پکیج را تنظیم کرد؟

فشار سنج

برای تنظیم فشار گاز پکیج ایران رادیاتور به تجهیزات و ابزار هایی نیاز دارید که شامل منبع تغذیه برق، قلاب، منبع تغذیه گاز، شیر تنظیم فشار، منومتر و چراغ قوه می شود. جهت انجام درست این کار، مطابق با دستورات زیر پیش بروید:

1. بتدا دستگاه را خاموش کرده و از جدا شدن منبع تغذیه برق و گاز اطمینان حاصل کنید.
2. سپس درپوش جلوی دستگاه را باز کرده و به شیر تنظیم فشار، دسترسی پیدا کنید.
3. شیر تنظیم فشار معمولا در قسمت پایین سمت راست دستگاه قرار دارد و شکل یک پیچ است.
4. مانومتر را به شیر تست فشار، متصل کنید. 
5. شیر تست فشار، معمولا در قسمت پایین سمت چپ دستگاه قرار دارد و شکل یک لوله است.
6. سپس منبع تغذیه گاز را باز کرده و دستگاه را روشن کنید. اگر دستگاه اتوماتیک نباشد، شما به یک چراغ قوه نیاز دارید.
7. حالا می توانید، فشار گاز پکیج را در مانومتر بخوانید. اگر فشار گاز پکیج با نوع سوخت، مطابقت نداشته باشد، باید آن را تنظیم کنید.
8. برای تنظیم فشار گاز پکیج ایران رادیاتور یا هر برند دیگری که دارید، باید شیر تنظیم فشار را با استفاده از آچار و قلاب چرخنده، در جهت مورد نظر بکشید. 
9. اگر فشار گاز پکیج زیاد باشد، باید شیر تنظیم فشار را به سمت چپ، بچرخانید و بکشید. 
10. اگر فشار گاز پکیج کم باشد، باید شیر تنظیم فشار را به سمت راست، بچرخانید و بکشید.
11. هنگام تنظیم فشار گاز پکیج بوتان و…، باید به مانومتر نگاه کنید که به فشار مطلوب، رسیده است یا خیر؛ در صورت قرار گرفتن در فشار مناسب، شیر تنظیم فشار را رها کنید.
12. در نهایت، منبع تغذیه برق و گاز را قطع کرده و مانومتر را جدا کنید. سپس درپوش جلوی دستگاه را ببندید و دستگاه را دوباره روشن کنید.

به این ترتیب، شما می توانید فشار گاز پکیج خود را تنظیم کرده و از عملکرد بهتر و ایمن تر آن بهره مند شوید.

نکات ایمنی در زمان تنظیم کردن فشار گاز پکیج

فشار گاز پکیج

هنگام تنظیم فشار گاز پکیج ایران رادیاتور، بوتان و…، رعایت نکات ایمنی بسیار مهم است. زیرا احتمال حریق و انفجار در پکیج هایی که به درستی نصب نشده اند، وجود دارد. موارد زیر، نکات ایمنی مربوط به این کار است:

تهیه ابزار های باکیفیت و بروز

قطع کردن برق پکیج استفاده از عینک ایمنی و دستکش
اطمینان از نبود نشتی گاز استفاده از دفترچه راهنما و خواندن تمام صفحات مربوطه

بدست آوردن اطلاعات کافی برای تعمیر پکیج

با رعایت این نکات دیگر خترات احتمالی جان و مال شما را تهدید نمی کند؛ با این حال اگر تجربه ای با کار کردن پکیج در هر برندی را ندارید، تنظیم کردن فشار گاز را به افراد متخصص مانند سرویسکاران، نمایندگی پکیج ایران رادیاتور در مشهد یا هر شهر دیگری که زندگی می کنید، بسپارید.

کلام آخر

تنظیم فشار گاز در یک پکیج به دقت و دانش فنی بسیاری نیاز دارد؛ بنابراین توسط افراد متخصص صورت می گیرد. برخی مراحل برای تنظیم فشار گاز پکیج شامل خاموش کردن دستگاه، برداشتن درپوش و باز کردن پکیج، متصل کردن منومتر، باز کردن منبع تغذیه گاز و تنظیم کردن آن طبق سوخت مورد نظر، می شود. در حین انجام این کار یعنی تنظیم کردن فشار پکیج نکات ایمنی را باید رعایت کنید تا آسیب جانی و مالی به شما وارد نشود. اگر ساکن مشهد هستید می توانید این کار را به تاسیسات خدمات ایران بسپارید.

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج