خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

تنظیم پکیج

سرد شدن آب، یکی از مشکلاتی است که ممکن است در هر خانه ای اتفاق بیافتد. این مسئله بسیار آزار دهنده است؛ خصوصا اگر در فصل پاییز و زمستان باشد. بنابراین باعث می شود افراد دنبال علت گرم نشدن آب پکیج بگردند و سعی کنند خودشان مشکل را رفع نمایند. برخی از این علت ها شامل کم فشاری گاز، پایین بودن توان آب، رسوب و جرم گرفتگی در سیستم، مشکل در فلوسوئیچ و… است.

توصیه ما به شما این است که به هیچ عنوان، بدون داشتن تجربه، اقدام به درست کردن پکیج نکنید؛ زیرا این کار بسیار خطرناک است و باید توسط متخصصان صورت بگیرد. شما می توانید جهت تعمیر پکیج در مشهد، به نمایندگی های مربوطه مراجعه کنید.

علت گرم نشدن آب پکیج چیست؟

گرم نشدن آب پکیج به دلایل زیادی رخ می دهد که برخی از آن ها شامل موارد زیر است:

1. کم فشاری و نوسان در فشار گاز

علت افت فشار پکیج در شهرهای بزرگ، گاز است که معمولا در فصول سرد سال دچار این مشکل می شوند. پایین بودن فشار گاز، یکی از مهم ترین علت گرم نشدن آب پکیج است. هنگامی که نوسان در گاز وجود داشته باشد باعث نرسیدن انرژی و توان لازم برای ایجاد حرارات می شود. در این صورت، ابتدا باید گاز خانه را بررسی کنید و اگر مشکلی در لوله ها است، آن را برطرف کنید.

همچنین اگر در خانه ای زندگی می کنید که گاز مشترک است، می توانید با خرید آبگرمکن هایی که با فشار گاز پایین نیز کار می کنند، این مشکل را رفع کنید.

2. پایین بودن فشار آب

NTC، یکی از معضلاتی است که باعث اختلال عملکرد ماشین لباسشویی و آبگرمکن می شود. یکی از علت های گرم نشدن آب پکیج، پایین بودن فشار آب است. به این صورت که آب کمی به پکیج دیواری می رسد و هنوز آب کامل داغ نشده که با کمی گرم شدن آب، سنسور آبگرمکن به یرد، دستور قطع شدن شعله را می دهد.  در چنین موقعیتی شما می توانید یک پمپ بگیرید و در سر لوله آب قرار دهید، با وجود این دستگاه شما دیگر با پایین بودن فشار آب مواجه نخواهید شد. همچنین اگر، آب شما مشترک با چند واحد است، آن را جدا کنید تا فشار آب بیشتر و پول کمتری برای قبض بپردازید.

3. سوختن برد سیستم

برد پکیج

گاهی با نوسانات برق، گرد و خاک و کثیفی، برد پکیج می سوزد و سوختن برد، ریشه اصلی در گرم نکردن آب دارد. هنگامی که برد می سوزد، پکیج یا آبگرمکن، به طور کامل روشن نمی شوند؛ اما در صورت معیوبی، پکیج روشن شده و آب را گرم نمی کند. در هر دو حالت، برد باید تعویض گردد و تعمیر آن هزینه ای اشتباه است.

4. رسوب گرفتگی تبدیل ثانویه

رسوب گرفتگی در مبدل پکیج، یکی دیگر از موارد علت گرم نشدن آب پکیج دیواری است. همان گونه که در کتری و سماور، رسوب هایی به وجود می آید، در آبگرمکن و یا پکیج های دیواری نیز به مرور زمان همین اتفاق رخ می دهد. وجود رسوب و جرم در این سیستم ها، باعث کاهش فشار آب می شود و در نتیجه آب پکیج گرم نمی شود.

یکی از راهکار هایی که شما می توانید از رسوب و جرم های پکیج خلاص شوید، شستشو آب با آب و اید و یا سرکه با جوش شیرین است؛ اما ما به شما توصیه می کنیم که این کار را به دست متخصص بسپارید یا اگر ضمانتنامه دارید، جهت خدمات پس از فروش با شرکت گارانتی تماس بگیرید.

5. مشکل در فلوسوئیچ آبگرم

زمانی متوجه مشکل در فلوسوئیچ آبگرمکن، می شوید که می خواهید آن را باز کنید. در هنگام باز کردن دستگاه، آیتم شیر آب، بر روی نمایشگر نشان داده می شود و در صورت عدم مشاهده، اختلالاتی در قطعه فلوسوئیچ پکیج است. این مشکل را تنها باید به متخصص بسپارید تا آن را رفع کند.

6. خراب شدن سنسور NTC

سنسور NTC، که وظیفه تشخیص دما را در سیستم پکیج ها دارد؛ زمانی که معیوب می شود، در عملکرد سیستم و گرم کردن آب مشکلاتی را به وجود می آورد. اختلال در سنسور تشخیص دما، دستور های اشتباهی را به برد می دهد تا شعله ها را خاموش کند. شما می توانید با استفاده از یک اهم متر، از سلامت NTC، اطمینان حاصل کنید و در صورت خرابی آن را تعویض کنید.  

(این تجهیزات گرمایشی، به شدت خطرناک هستند؛ پس اگر هیچ تجربه و تخصصی در این رشته ندارید، به هیچ عنوان اقدام به درست کردن و تعویض قطعات پکیج، نکنید و آن را به دست تعمیرکاران ماهر بسپارید).

7. هوا گرفتن لوله ها

در بعضی از موارد که پکیج را نصب با جابه جا می کنید؛ لوله ها، هوا می گیرند و یکی از عوامل گرم نشدن آب، می شوند. شما می توانید با یک هواگیری پکیج ایران رادیاتور یا هر برندی که دارید، این مشکل را برطرف کنید.

8. معیوبی شیر سه طرفه

شیر سه طرفه

شیر سه طرف، یک قطعه مهم در پکیج است که آب را وارد سیستم می کند. اگر این قطعه، دچار مشکلی شود و آب را به پکیج نرساند، عامل سرد بودن آب است. برای رفع این مشکل ابتدا باید مطمئن شوید که برق در پکیج جریان دارد و سپس، آبگرمکن را باز کنید. و شیر ها را رسوب زدایی و جرم گیری کنید.

9. خرابی سوپاپ پکیج

خرابی سوپاپ در پکیج دیواری، در بعضی از موارد می تواند علت گرم نشدن آب پکیج باشد. گردش روان آب در پکیج، به عهده سوپاپ بای پاس است و خارج شدن این قطعه از پروسه خودش، گردش مدار آب را کم می کند و در نتیجه آبی سرد، تحویل می دهد.

از دیگر دلایل سرد بودن آب و گرم نشدن شوفاژ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • معیوب بودن شیر های پکیج
  • اشتباه نصب کردن
  • اتصالی و قطع برق
  • تنظیمات نادرست پمپ
  • خرابی دودکش و مسدود بودن آن
  • خرابی پتانسیومتر
  • وجود جرم در دریچه های آب 

سخن آخر

گرم نکردن پکیج یکی از مشکلاتی است که ممکن است در فصل زمستان بیشتر اتقاق بیافتد و باعث آزار افراد شود. این کار ممکن است به دلایل گوناگونی رخ دهد که با پیدا کردن آن می توانید مشکل را برطرف سازید. علت گرم نشدن آب پکیج شامل کم فشاری گاز، فشار آب پایین، رسوب گرفتگی، مشکل در فلوسوئیچ، خراب شدن سنسور NTC، هوا گرفتن لوله ها و … است.

اگرچه ممکن است گمان کنید خودتان می توانید پکجی را تعمیر کنید؛ اما از این کار خودداری کرده و آن را به دست متخصص بسپارید. اگر در مشهد زندگی می کنید، می توانید برای تعمیر پکیج، از تاسیسات خدمات ایران کمک بگیرید.

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج