خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

پمپ، یکی از قطعات مهم در سیستم گرمایشی پکیج، محسوب می شود که وظیفه جابجایی آب گرم را بر عهده دارد. اگر پمپ پکیج خراب شود، این سیستم، کارایی مفید خود را از دست می دهد و احتمال اینکه، صدمات جدی به قطعات دیگر وارد کند، بسیار است. بنابراین، شناخت علائم خرابی پمپ پکیج و رفع آن ، یک اقدام ضروری، به حساب می آید.

شما می توانید این کار را به تعمیرات پکیج در مشهد یا شهر محل سکونت خود بسپارید یا با مشاوره رایگان خدمات ایران، این علائم را بشناسید.

نقش و وظیفه پمپ در پکیج

پکجی یکی از تجهیزات گرمایشی، است که با استفاده از انرژی گاز طبیعی، آب را گرم می کند و به رادیاتورها و شیرآلات، منتقل می شود. پمپ، یکی از قطعات مهم در پکیج به حساب می آید که وظیفه، گرم کردن آب را دارد و با فشار مناسب، باید در این سیستم گردش آب را به جریان بیندازد. بدون پمپ، آب نمی تواند به تمام رادیاتورها و شیرآلات برسد و حرارت مطلوبی را ایجاد کند.

پمپ های این تجهیزات، معمولا از نوع سانتریفیوژ هستند که با اصطکاک آب با توربین های داخل خود، آن را به سمت خروجی، هدایت می کنند. این قطعه، با توجه به حجم و فشار آب مورد نیاز، برای هر سیستم، به شکل متفاوتی انتخاب می شود.

اگر پمپ کم قدرت باشد، آب گرم با سرعت کافی در مدار گرمایشی، جریان نخواهد داشت و اگر پمپ قدرت زیادی داشته باشد، احتمال دارد، لوله ها و شیرآلات را خراب کند. این قطعه در پکیج، باید در جای مناسب نصب شود تا عملکردی بهینه و بی صدا به شما تحویل دهد. پمپ در بیشتر پکیج ها، در بالای لوله های ورودی و خروجی، قرار می گیرد تا جریان آب را به صورت همزمان کنترل کند. برای افزایش عمر مفید دستگاه و پمپ، بهتر است این وسیله را در مکانی دور از هر وسیله حرارتی، قرار دهید.

این قطعه حساس در پکیج، نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارد. برای این منظور، باید به صورت دوره ای پمپ را خاموش کرده و از خلوص آب و عدم وجود هوا در موتور آن، اطمینان حاصل کنید. سپس، توربین های پمپ را از رسوبات و زنگ زدگی پاک کرده و روغن کاری کنید.

علائم خرابی پمپ پکیج به چه صورت است؟

خراب شدن پمپ و سرویس کردن آن

پمپ که یک قطعه حساس و مهم است، نقش بسزایی در عملکرد صحیح و کارآمد سیستم گرمایشی پکیج، دارد. پمپ مسئول جابجایی آب گرم از داخل پکیج به شبکه رادیاتورها و برعکس است. اگر پمپ خراب شود، آب گرم به رادیاتورها نمی رسد و در نتیجه فضا گرم نمی شود. بنابراین، شناسایی علائم خرابی پمپ در پکیج و رفع آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. 8 مورد از علائم خرابی پمپ پکیج ایران رادیاتور، بوتان و… را بشناسید:

 • عدم عملکرد یا عملکرد ضعیف پمپ
 • صدای غیر طبیعی
 • نشت آب
 • افزایش مصرف انرژی
 • افزایش دمای آب
 • نوسانات فشار
 • حرارت زیاد در پمپ
 • قطع و وصل مکرر پمپ

1. عدم عملکرد یا عملکرد ضعیف پمپ

یکی از علائم رایج خرابی پمپ پکیج، عدم عملکرد یا عملکرد ضعیف آن است. در چنین مواقعی، این قطعه حساس، روشن نمی شود و توانایی در ایجاد جریان آب ندارد. هنگامی که پکیج هیچ گونه آبی تحویل ندهد و یا جریان آبی که تولید می کند به شدت ضعیف و سرد باشد، احتمال دارد پمپ به صورت کامل خراب شده باشد و نتواند به طور مناسبی وظیفه اش را در این، سیستم گرمایشی تامین کند.

2. صدای غیر طبیعی

وجود صداهای غیر معمول، ناشی از پمپ پکیج، می تواند یکی از نشانه های خرابی آن، محسوب شود. صداهای خرد کننده، صداهای فلوتر (شبیه صدای آب راه راه روی یک مانع)، صداهای وزش هوا یا صداهای اهتزازی و… همگی نشان دهنده وجود مشکل در پمپ هستند. این صداها معمولاً، ناشی از قطعات شکسته یا فرسوده پمپ، لوله های خراب یا ناهماهنگی در حرکت قطعات داخلی پمپ می باشند.

3. نشت آب، واضح ترین علت خرابی پمپ

یکی دیگر از علائم خرابی پمپ پکیج ایران رادیاتور، بوتان و… نشت آب است. علت آب دادن پکیج آن هم به طور ناگهانی، می تواند از درجه بندی یا سدیم پمپ، شکستگی در لوله ها یا اتصالات، ناهماهنگی در درپوش و سیل روغن، باشد.

4. افزایش مصرف انرژی

از دیگر از نشانه های خرابی پمپ پکیج، افزایش ناگهانی در مصرف انرژی است که به طور ناگهانی، رخ می دهد و شما متوجه افزایش در مصرف انرژی پکیج، خود شده اید. عیب و خطای پمپ، منجر به افزایش مصرف انرژی و هزینه های بالا، می شود. این مشکل می تواند به علت کاهش کارایی پمپ، انسداد یا تراکم در لوله ها، یا مشکلات در قطعات داخلی پمپ، رخ داده باشد.

5. افزایش دمای آب

اگر دمای آب تولید شده توسط پمپ در پکیج، بیش از حد معمول افزایش یابد، احتمال دارد به علت معیوب شدن قطعات داخلی پمپ، مشکلات فنی و ناسازگاری با سیستم تدفین یا گرمایشی باشد. افزایش دما بیش از حد در پکیج، منجر به عملکرد نامناسب این سیستم گرمایشی شده و در نتیجه باعث ایجاد ناراحتی یا خرابی در پکیج شود.

6. نوسانات فشار

گاهی خراب شدن پمپ می تواند به علت افت فشار پکیج و نوسانات آن باشد. نوسانات فشار می توانند نشان دهنده وجود مشکلات در قطعات پمپ، انسداد در خطوط آبدهی، سیستم درجه بندی و ناهماهنگی در عملکرد پمپ باشند.

7. حرارت بالا یکی از نشانه های خرابی پمپ پکیج

اگر پکیج بسیار گرم می شود، پمپ آن معیوب شده است. حرارت زیاد، به دلیل اصطکاک نامناسب قطعات داخلی، عدم جریان هوای کافی برای خنک کردن پمپ، یا مشکلات در مدارهای الکتریکی رخ می دهد.

8. خرابی پمپ با قطع و وصل مکرر برق

هنگامی که پکیج به صورت مکرر قطع و وصل می شود، یک نشانه از خرابی پمپ به شمار می رود که مشکل اصلی آن در جریان های برق و سیم کشی است.

ارتباط مستقیم خرابی روتور پمپ پکیج و پمپ

روتور پکیچ

روتور پکیج یکی از قطعات مهم و حساس دستگاه است که نقش بسزایی در عملکرد صحیح و بهینه آن در پمپ، دارد. روتور پمپ پکیج مسئول جابجایی آب گرم از داخل مبدل حرارتی، به سمت شبکه گرمایشی و بالعکس آن، است. اگر این قطعه حساس دچار خرابی شود، علاوه بر افت فشار و دمای آب گرم، ممکن است باعث ایجاد صدا و لرزش در دستگاه پکیج شود. بنابراین، شناسایی علائم خرابی روتور پمپ پکیج و رفع آن در اسرع وقت از اهمیت بالایی برخوردار است.

علائم خرابی روتور پمپ پکیج چیست؟

روتور پمپ پکیج معمولاً در زیر جعبه کنترل قرار دارد و با ندیدن آن، نیز می توانید صدای گردش اش را بشنوید. اگر صدای گردش روتور پمپ پکیج کم شده یا قطع شده باشد یا بالعکس، احتمالاً نشانه ای از خرابی آن است. علاوه بر صدای گردش، برخی دیگر از علائم خرابی روتور پمپ پکیج عبارتند از:

 • کاهش فشار و دمای آب گرم در شیرآلات
 • افزایش مصرف گاز دستگاه پکیج
 • افزایش حجم هوای موجود در شبکه گرمایشی
 • افزایش صدای لرزش و سوت در دستگاه پکیج
 • خاموش شدن دستگاه پکیج به صورت ناگهانی

دلایل خرابی روتور پمپ پکیج

معمولا روتور پمپ پکیج، به دلایل مختلفی که شامل سنگین شدن روغن روتور به علت کثیف شدن آن، وارد شدن هوا به داخل روغن به علت نشت، ساییدگی چرخان های روتور به علت فرسودگی، تخلخل در سطح روغن به علت نقص فنی و وارد شدن ذرات خارجی به داخل روغن به علت نقص فنی، می شوند؛ خراب می شود. برای تشخیص خرابی روتور پمپ پکیج، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

 1. گوش دادن به صدای گردش روتور پمپ پکیج
 2. بررسی فشار و دمای آب گرم در شیرآلات با استفاده از ترمومتر و منومتر
 3. توجه به مصرف گاز دستگاه پکیج با استفاده از کنتور گاز
 4. حجم هوای موجود در شبکه گرمایشی با استفاده از شیر هوازدایی
 5. خاموش شدن دستگاه پکیج با استفاده از کد خطای نمایشگر

روش های تعمیر خرابی روتور پمپ در پکیج

برای تعمیر خرابی روتور پمپ پکیج، می توانید از روش های متفاوتی استفاده کنید که شامل تخلیه هوا از داخل روغن در صورت وارد شدن هوا، تعویض روغن روتور پمپ پکیج در صورت سنگین و کثیف شدن آن، تصفیه روغن از ذرات خارجی به علت نقص فنی، تعویض چرخان های روتور پمپ پکیج اگر دچار ساییدگی و فرسودگی شده باشند و بررسی سطح روغن در صورت تخلخل و نقص فنی می باشد استفاده کنید.

در آخر

پکیج ها، یک نوع از تجهیزات گرمایشی می باشند که در فصول سرد و گرم سال، طبق کارایی که دارند مورد استفاده افراد قرار می گیرند. اگر پکیج خراب شود عملکرد خوبی نخواهد داشت و به مرور زمان، در صورت عدم رفع مشکل، دیگر قطعات پکیج را هم خراب می کند. پمپ وظیفه گرم کردن آب و رساندن آن به شیرآلات را بر عهده دارد.

علائم خرابی پمپ پکیج شامل عملکرد ضعیف، صدای غیر طبیعی، نشت آب، افزایش مصرف سوخت، افزایش دمای آب، نوسانات در فشار آب، حرارت زیاد قطع و وصل کردن برق، است. اگر در مشهد حضور دارید برای تعمیر پکیج می توانید تاسیسات خدمات ایران را انتخاب کنید.

[simple-author-box]

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج