خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

پکیج، دستگاهی گرمایشی است که با استفاده از سوخت گازی، آب را گرم کرده و به رادیاتورها و شیرآلات آب گرم منتقل می کند. رایج ترین مشکل این سیستم ها، خاموش شدن آن ها است. حال چرا پکیج خاموش می شود؟ این اتفاق ممکن است به دلیل کم فشاری آب، نوسانات در توان گاز، اشکال در ترموستات، دودکش و عدم تخلیه مناسب و… در پکیج شما رخ دهد. بنابراین اگر مشهدی هستید؛ می توانید با تعمیرکار پکیج در مشهد، تماس بگیرید تا از خراب شدن دیگر قطعات سیستمتان پیشگیری کنید.

چرا پکیج خاموش می شود؟

یک علت متداول در روشن شدن پکیج، خاموش شدن شعله توسط باد است که از طریق دودکش وارد می شود. در بسیاری از موارد بدون نیاز به تعمیرکار، این مشکل قابل حل است؛ تنها در مواردی که نیاز به تعویض قطعات یا مشکلات جدی در پکیج مشاهده می شود، حضور متخصص الزامی است تا بررسی های لازم صورت گیرد. شما می توانید در جدول زیر، سایر دلایل خاموش شدن پکیج را مشاهده نمایید:

نوسانات در توان آب اشکال در ترموستات معیوب شدن الکترود  داغ شدن بیش از حد و جوش آوردن پکیج دیواری
کم فشاری گاز هواگیری لوله ها مشکلات در تخلیه آلاینده های شیمیایی و دودکش مسدود شدن مسیر گرمایش در پکیج

نوسانات در توان آب، یک دلیل خاموش شدن پکیج

نوسانات در توان آب، یکی از مواردی است که در دلیل خاموش شدن پکیج تاثیر دارد. معمولا در منازلی که دارای آب مشترک یا شهرهای پر جمعیت هستند؛ نوسان در توان آب، بیشتر مشاهده می شود. اگر پکیج شما دارای یک فشارسنج داخلی است، به راحتی می توانید متوجه اشکال در آب شوید. پس از اطمینان در مورد منیع مشکل، می توانید با خرید یک پمپ، نوسانات در توان آب و کم فشاری آب را در منزل برطرف کنید.

خاموش شدن پکیج با اشکال در ترموستات

ترموستات

ترموستات یک قطعه الکترونیکی مهم در پکیج به شمار می رود که وظیفه اندازه گیری دمای محیط را دارد. این قطعه با توجه به تنظیمات کاربر، پکیج را طبق دمای تنظیم شده، روشن یا خاموش می کند. اگر ترموستات خراب شود، ممکن است پکیج را در زمان نامناسب خاموش کند یا به صورت مداوم روشن بماند. در این صورت، باید ترموستات را تعویض کنید یا از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

مشکلات در تخلیه آلاینده های شیمیایی و دودکش

هر وسیله که گرمایی را تولید می کند، به همراهش آلاینده های شیمیایی نیز به وجود می آید. پکیج ها، تجهیزات گرمایشی هستند که اگر دودکش یا راهی برای خروج مناسب، آلاینده ها نداشته باشند، دچار اشکال می شوند و گازهایی سمی در محیط پخش می کنند.

هنگامی که دودکش پکیج، انسداد پیدا کند یا راه خروجی مناسبی نداشته باشد؛ دود به خود دستگاه بر می گردد و باعث خاموش شدن پکیج می شود. در برخی از شرایط، پکیج خاموش شده به وسیله آلاینده های شیمیایی و نشتی گاز، با یک جرقه یا باز کردن آب گرم، انفجاری مهیب و آتش سوزی بزرگی را درست می کند. بنابراین، بسیار مراقب دودکش این تجهیزات باشید!

روشن نشدن پکیج با کم فشاری گاز

گاهی علت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و… کم بودن فشار گاز است. کم فشاری گاز که معمولا در شهرهای بزرگ، خصوصا فصول سرد سال، به وجود می آید؛ از تشکیل شعله اولیه جلوگیری می کند. در این صورت، ابتدا باید گاز خانه را بررسی کنید و اگر لوله ها مشکلی دارند، رفع کنید. همچنین اگر در خانه ای زندگی می کنید که گاز مشترک است، می توانید با خرید تجهیزاتی که با فشار گاز پایین نیز کار می کنند، این مشکل را رفع کنید.

هواگیری لوله ها، بهترین راه برای روشن شدن پکیج

گاهی هوی موجود در لوله های پکیج، اجازه روشن ماندن و روشن شدن به این سیستم ها را نمی دهند. اگر هوا در مدار گرمایشی به جای آب راه یابد، هم فشار گاز کم می شود و هم پکیج خاموش. در چنین مواقعی شما باید هواگیری لوله های یک اقدام مهم است که باید قبل از فصول سرد سال، توسط تعمیرکار یا افراد متخصص انجام شود.

خراب شدن الکترود مهمترین علت خاموش شدن پکیج

الکترود در پکیج

گاهی خاموش شدن ناگهانی پکیج می تواند به علت خرابی الکترود باشد. الکترود یک قطعه فلزی است که جرقه الکتریکی را برای احتراق گاز در پکیج ایجاد می کند. اگر الکترود سالم نباشد، جرقه لازم بوجود نمی آید و در نتیجه، پکیج روشن نمی شود. برای حل این مشکل، باید الکترود را تمیز کنید یا در صورت لزوم، آن را عوض کنید.

داغ شدن بیش از حد و جوش آوردن پکیج دیواری

یک مشکل رایج که ممکن است با آن در پکیج های دیواری، روبرو شوید، این مشکل داغ شدن بیش از حد و جوش آوردن پکیج دیواری و خاموش شدن آن است. این معضل می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود؛ اما برخی از عوامل مهم در این اشکال، عبارتند از:

  • نقص در سیستم تهویه یا خنک سازی
  • بالا بودن فشار آب در مخزن یا لوله های پکیج
  • کثیف بودن یا رسوب گرفتن قطعات داخلی پکیج
  • نقص در ترموستات یا سنسورهای دما و فشار
  • ناسازگاری بین نوع سوخت و نوع پکیج

مسدود شدن مسیر گرمایش در پکیج

مسدود شدن مسیر گرمایش در پکیج، مشکلی رایج محسوب می شود که بیشتر در پکیج هایی که چند سال کار می کنند یا آبی که با املاح بسیاری وارد پکیج می شود، اتفاق می افتد. به مرور زمان، مدار گرمایشی رسوب می گیرد و باعث کم شدن فشار گردش آب در پکیج و خاموش شدن آن می شود.  یکی از راهکارهایی که شما می توانید از رسوب و جرم های پکیج خلاص شوید شستشو آن با آب و کواد شیمیایی یا سرکه با جوش شیرین است.

چه چیزی عامل خاموشی پکیج است؟

دلایل خاموش شدن پکیج شامل نوسانات در توان آب، اشکال در ترموستات، مشکلات در تخلیه آلاینده های شیمیایی و دودکش، کم فشاری گاز، معیوب شدن الکترود، هواگیری لوله ها، داغ شدن بیش از حد و جوش آوردن پکیج دیواری و مسدود شدن مسیر گرمایشی است. اگر تجربه کافی ندارید، برای رفع این مشکلات اقدام نکنید و کار را به متخصصین این حوزه بسپارید. همچنین اگر در مشهد حضور دارید، می توانید با تاسیسات خدمات ایران تماس بگیرید تا مشکل شما را حل کنند.

سوالات متداول

اگر پکیج خاموش شد چه کنیم؟

در جنین مواقعی، فشار آب، گاز، روشن بودن شعله، مسدود نبودن مسیر های ورودی و خروجی مانند دودکش را چک کنید؛ اگر مشگل را پیدا کردید و در این دسته بود، خودتان می توانید به تنهایی آن را رفع نمایید، در غیر این صورت باید به تکنسین های متخصص مانند خدمات ایران مراجعه نمایید.

چرا پکیج خاموش میشود؟

خاموش شدن پکیج دلایل مختلفی دارد که رایج ترین آن شامل خاموش شدن شعله، نوسانات در توان آب، اشکال در ترموستات، معیوب شدن الکترود، داغ شدن بیش از حد، کم فشاری گاز، هواگیری لوله ها و مسدود شدن مسیر گاز می شود.

[simple-author-box]

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج