خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

رسوب زدایی

پکیج ها در فصول مختلف سال کاربرد دارند و اگر بخواهیم که از آن ها به بهترین شیوه استفاده کنیم، باید در تمامی قسمت ها مراقبت های لازم را انجام دهیم. رسوب گیری شوفاژها و پکیج منجر به افزایش عمر مفید آن ها می شود و متاسفانه اهمیت این کار زمانی به چشم می آید که با رسوب گیری نکردن های دوره ای منجر به ایجاد خسارات زیادی شده ایم.

همچنین نحوه رسوب زدایی پکیج نیز از اهمیت بالایی برخورد دار است؛ زیرا اگر این کار را به درستی انجام ندهیم می تواند منجر به آسیب رساندن به دستگاه شود. از این رو پیشنهاد می کنیم برای رسوب گیری درست از تعمیرکار مخصوص این کار کمک بگیرید یا در صورت اینکه در شهر مشهد زندگی می کنید می توانید از سرویسکار پکیج در مشهد نیز مشاوره و کمک های لازم را دریافت کنید.

دلیل رسوب پکیج ایران رادیاتور چیست؟

هر پکیج با گذر زمان امکان دارد که با مشکل رسوب گرفتگی مواجه شود. اصلی ترین دلیل ایجاد رسوب در پکیج ها سختی آب و املاح موجود در آن است. در اصل با گذشت زمان ترکیبات آب درون لوله های پکیج جمع می شود و موجب ایجاد رسوب در این دستگاه می شود. به همین علت برای جلوگیری از آسیب به قطعات پکیج، نیاز است به طور دوره ای و منظم رسوب گیری کنیم. نصب و لوله کشی درست یکی از مهم ترین کارهایی است که می توانیم برای جلوگیری از ایجاد رسوب در درون دستگاه مان انجام بدهیم.

چگونه متوجه شویم که پکیج را رسوب گرفته است؟

رسوب پکیج

 

علائم مختلفی وجود دارد که نشان از رسوب گرفتگی پکیج دارد، به هنگام مشاهده این علائم باید دستگاه را رسوب گیری کنیم تا از ایجاد مشکلات بزرگ تر جلوگیری کنیم.

1- یکی از علائم شایعی که نشان می دهد پکیج دارای رسوب است، کاهش فشار آب گرم در شیر های خانه می باشد. همچنین وجود نوسان در آب گرم پکیج می تواند از دیگر نشانه های رسوب گرفتگی باشد.

2- از دیگر علائمی که نشان از رسوب گرفتگی پکیج دارد، ارور 70 می باشد، همچنین علائمی مانند افزایش ناگهانی فشار پکیج، وجود صدا در پکیج، طولانی بودن زمان گرم شدن آب لوله ها و کاهش بازده حرارتی رادیاتورها از دیگر نشانه های رسوب گرفتگی در پکیج ها می باشند.

اگر با هر یک از این علائم مواجه شدید باید از یک تعمیرکار خبره برای حل مشکل و رفع رسوب در لوله ها کمک بگیرید. در صورت اینکه رسوب زدایی را انجام بدهید به افزایش راندمان و عمر مفید دستگاه کمک کرده اید. یکی از مرسوم ترین روش های رسوب زدایی استفاده از جرم گیر می باشد، با استفاده از این مایع می توانید هم به زیبا شدن ظاهر پکیج کمک کنید و هم از شر رسوب های ایجاد شده در لوله ها راحت شوید.

نحوه رسوب زدایی پکیج

توصیه ما به شما این است که قبل از اقدام به هرکاری از یک تعمیرکار ماهر برای سرویس کردن پکیج تان کمک بگیرید؛ زیرا در این صورت کار شما بسیار راحت تر می شود. اگر می خواهید خودتان این کار را انجام بدهید در وهله اول نیاز است بدانید که رسوب زدایی در پکیج به دو صورت سنتی و مدرن انجام می گیرد.

نکته حائز اهمیت این است که اصول کار در تمامی مدل پکیج ها تقریبا به یک صورت می باشد و شما می توانید با انجام دادن مراحل زیر پکیج خود را در هر مدلی که است رسوب زدایی کنید.

نحوه رسوب زدایی پکیج به روش سنتی

تمیز کردن پکیج

 

برای رسوب زدایی سنتی لازم است مراحل زیر را طی کنید:

1. برق پکیج خود را به طور کامل قطع کنید.

2. کاور دستگاه را به طور کامل از پکیج جدا کنید.

3. تمام آب موجود در دستگاه را خالی کنید، برای خالی کردن آب دستگاه باید شیر آب سرد را به طور کامل ببندید و شیر پرکن پکیج را که معمولا در زیر دستگاه قرار دارد را باز کنید. سپس باید شیر آب گرم یکی از لوله های خانه را که در ارتفاع پایینی قرار دارند را باز کنید. معمولا شیر آب گرم سرویس بهداشتی یا حمام در ارتفاع پایین قرار دارند. پس از گذشت عقربه فشار سنج به عدد 0 بار خواهد رسید که بدین معنا است آب پکیج به طور کامل تخلیه شده است.

4. در این مرحله باید مبدل پکیج را که به بلوک ها وصل است را با احتیاط باز کرده و جدا کنید.

5. پس از اینکه مبدل را از دستگاه جدا کردید، باید شروع به رسوب زدایی این قطعه کنید. برای این کار می توانید از محلول های رسوب زدا و یا دیسکلر استفاده کنید. توجه داشته باشید که این محلول ها سمی می باشند پس در حین استفاده از این مایع ها حتما از دستکش، ماسک و عینک مخصوص استفاده کنید. پس از ریختن محلول درون مبدل باید به مدت 15 دقیقه صبر کنید تا مبدل به طور کامل تمیز شود.

6. در آخر مبدل پکیج را با استفاده از آب یک بار شست و شو دهید. اگر مبدل با این روش به طور کامل پاک نشد و هنوز رسوب در آن موجود بود می توانید با استفاده از ضربه زدن به آن تمامی رسوب ها را به طور کامل از بین ببرید.

7 . اکنون زمان نصب مبدل فرا رسیده است، مبدلدر جای خود قرار بدهید و نصب کنید، دقت داشته باشید که در هنگام نصب مبدل شیارهای آ در سمت چپ قرار بگیرد.

8. فشار پکیج را در بازه 1.5 الی 2 تنظیم کنید و سپس اقدام به روشن کردن دستگاه کنید.

نحوه رسوب‌ زدایی پکیج به روش مدرن

نحوه رسوب زدایی پکیج به روش مدرن بسیار ساده تر از روش قبلی می باشد ما در این روش نیازی به باز کردن دستگاه و مبدل نداریم. تنها قطعه مورد نیاز ما یک پمپ اسید شویی است که آن را داخل یک ظرف اسید قرار می دهیم و خروجی پمپ را به مبدل وصل می کنیم. همچنین باید طرف دیگر مبدل را با استفاده از یک شلنگ به ظرف اسید وصل کنیم.

با استفاده از این روش پمپ، اسید را به داخل مبدل وارد می کند و اسید عمل رسوب زدایی را داخل مبدل انجام خواهد داد؛ همچنین رسوبات توسط شلنگ از داخل دستگاه خارج خواهند شد. پس از اینکه مطمئن شدیم دیگر رسوبی داخل دستگاه نمانده پمپ را با آب پر می کنیم تا اسید باقی مانده را به طور کامل شست و شو دهد.

مدت زمان رسوب زدایی پکیج چقدر می باشد؟

مدت زمانی که صرف رسوب زدایی می شود بسیار بستگی به مقدار رسوب و اجرام داخل پکیج دارد. معمولا در صورت اینکه عمل رسوب زدایی توسط یک تعمیر کار خبره انجام بگیرد این کار در حدود 2 الی 5 ساعت طول خواهد کشید. توجه داشته باشید که اگر به صورت دوره ای پکیج را رسوب زدایی کنید میزان رسوب جمع شده در پکیج با گذر زمان کمتر و کمتر خواهد شد در نتیجه زمان کمتری برای رسوب زدایی نیاز خواهد بود.

کلام پایانی

کاملا طبیعی می باشد که پکیج در طول زمان دچار مشکلاتی از قبیل ایجاد رسوب در لوله ها شود. معمولا رسوبات به خاطر وجود سختی آب و املاح موجود در آن به وجود می آیند. نحوه رسوب زدایی پکیج به دو روش سنتی و مدرن انجام می گیرد در روش سنتی ما نیاز داریم که کاور پکیج و مبدل آن را جدا کنیم در حالی که در روش ممدرن نیاز به همچین کاری نخواهیم داشت.

توجه داشته باشید که عمل رسوب زدایی بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد چرا که می توانید از ایجاد مشکلات بزرگ تر و خسارات سنگین تر جلو گیری کند. اگر ساکن شهر مشهد هستید، می توانید از تاسیسات خدمات ایران برای رسوب زدایی کمک بگیرید.

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج