خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

هواگیری پکیج ایران رادیاتور

هواگیری رادیاتور جزو مهم ترین کارهایی است که باید در شروع فصل سرما، برای راندمان بالاتر این دستگاه و استفاده بهینه انجام شود. در واقع با هواگیری پکیج ایران رادیاتور هوای اضافی از دستگاه خارج و عملکرد دستگاه در گرما رسانی بهبود می یابد.

در نظر داشته باشید که شاید شما نتوانید به تنهایی عمل هواگیری را انجام دهید و یا هنگام انجام این کار مشکلی برایتان پیش آید. اگر محل زندگی شما شهر بزرگ مشهد است؛ می توانید با استفاده از سرویسکار پکیج در مشهد عمل هواگیری را به متخصصان بسپارید و کار خود را راحت تر کنید.

چرا باید هواگیری پکیج را انجام بدهیم؟

سرد بودن شوفاژها با وجود روشن بودن پکیج، یکی از رایج ترین مشکلاتی است که گریبان گیر اکثر خانواده ها در زمستان می شود. این مشکل به علت حبس شدن هوای داخل مدار آب گرم شوفاژ اتفاق می افتد. معمولا آپارتمان هایی که در طبقات بالاتر هستند، نیاز  بیشتری به هواگیری دارند؛ زیرا گاز درون لوله های فلزی آزاد شده و منجر به سردی آب یا شوفاژها خواهد شد.

با توجه به عمر دستگاه، مدل آن و عوامل دیگر باید پکیج خود را هر چند وقت یکبار هواگیری کنید. هواگیری پکیج ایران رادیاتور باعث می شود تا هوای محبوس شده درون سیستم آزاد شده و فشار آب تنظیم شود. انجام دادن این کار علاوه بر گرم شدن شوفاژها مزیت های دیگری نیز دارد که شامل موارد زیر است:

 1. باعث کم شدن هزینه ی تعمیر پکیج می شود.
 2. هوای کل خانه به یک اندازه گرم خواهد بود.
 3. از سرد شدن و یا کم و زیاد شدن دمای آب جلوگیری می کند.
 4. باعث افزایش عمر دستگاه می شود.
 5. از نشت آب جلوگیری می کند.

نشانه‌ های نیاز به هوا گیری پکیج ایران رادیاتور

هواگیری پکیج جزو مراحل ثابتی است که هرچند وقت یک بار باید انجام داد. اما اگر نشانه های زیر را دیدید بدین معنی است که راندمان دستگاه شما کم شده و نیاز به سرویس هواگیری دارد. موارد زیر چند مورد از نشانه های هوا گیری پکیج ایران رادیاتور هستند:

 • وجود صدای های بلند و ناخوش آیند در هنگام روشن کردن پکیج
 • آسرد شدن یک باره ی آب گرم در منزل
 • عدم یک نواخت بودن فضای منزل
 • کم شدن یهویی فشار پکیج و خاموش شدن آن

نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور چگونه است؟

هواگیری پکیج

نفوذ هوا به داخل سیستم گرمایشی، یکی از اصلی ترین مشکلات موجود در پکیج ها است. به طور کلی نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور به صورت مراحل زیر انجام می شود.

 1. اولین قدم در روش هواگیری پکیج ایران رادیاتور، باز کردن آب گرم است تا پکیج روشن شود.
 2. دومین قدمی که بعد از باز کردن آب گرم باید انجام دهید، پیدا کردن پیچ هواگیری است. معمولا این پیچ در پکیج های ایران رادیاتور در انتهای پمپ قرار دارد.
 3. با استفاده از یک پیچ گوشی یا آچار، پیچ را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود.
 4. دقت داشته باشید که به هنگام باز کردن پیچ، آب به همراه هوا خارج خواهد شد؛ پس حتما ظرفی در زیر پیچ بگذارید و احتیاط های لازم را برای جلوگیری از سوختگی انجام بدهید.
 5. خروج آب به همراه صدا خواهد بود که جای نگرانی ندارد. پس از اینکه صدا کمتر و فشار آب یک نواخت شد، بدین معنا است که هواگیری پکیج به پایان رسیده است.
 6. حالا پیچ پمپ را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و پیچ را کامل ببندید
 7. در آخر حتما به یادداشته باشید که پس از هواگیری فشار دستگاه را چک کنید.

روش هواگیری پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff

هواگیری این نوع پکیج ها بسیار راحت است کافی است که به مراحل گفته شده ریز به ریز عمل کنید.

 • ابتدا باید توجه داشته باشید که پکیج خاموش باشد.بعد از گذشت مدتی از خاموشی دستگاه، باید تمامی رادیاتور ها را با استفاده از مراحلی که در بالا ذکر کرده ایم هواگیری کنید.
 • حتما باید توجه داشته باشید که فشار دستگاه نباید تحت هیچ شرایطی به 2 بار برسد؛ ایده عال ترین فشار در هنگام هواگیری بین 1 الی 1.5 بار می باشد.
 • در آخر تنها کاری که باید انجام دهید خاموش کردن پکیج است.

هواگیری پمپ پکیج ایران رادیاتور (AIRVENT)

معمولا در دستگاه های اتو ونت یک شیر هواگیر خودکار وظیفه ی خارج کردن هوای اضافی در مدار را به عهده دارد. عملکرد شناور این سیستم بدین گونه است که با توجه به وزن آن نسبت به هوا بالا و پایین می شود و هوای اضافه را در هنگام سنگینی شناور نسبت به آب خالی می کند.

وقتی که شناور سبک تر نسبت به آب می شود محفظه ی تخلیه هوا به صورت خودکار بسته خواهد شد. نکته مهم در این نوع پکیج ایران رادیاتور این است که اگر مدار گرمایشی پر از آب باشد، از سوپاپ هواگیر دستگاه آب خارج خواهد شد و تدائم خروج آب باعث سوراخ شدن منبع انبساط پکیج می شود.

نحوه هواگیری رادیاتور یا همان شوفاژ

نحوه هواگیری پکیج ایران رادیاتور

پس از اینکه عمل هوا گیری پکیج ایران رادیاتور را انجام دادیم نیاز است که رادیاتور های نصب شده در خانه نیز هواگیری شوند. شوفاژ ها درواقع همان پنل های فلزی سفید رنگی اند که جریان آب گرم را خانه پخش می کنند و باعث گرم شدن خانه می شوند.

برای هواگیری رادیاتورها کافی است که موارد زیر را انجام دهید:

 • اولین قدم گذاشتن یک ظرف خالی در کنار رادیاتور برای جلوگیری از خیس شدن فضای کناری رادیاتور است.
 • دومین قدم برای هواگیری رادیاتور برداشتن یک پیچ یا انبر و باز کردن پیچ بالایی رادیاتور برای خروج آب است؛ دقت کنید که پیچ را زیاد باز نکنید چرا که آب زیادی در این صورت از شوفاژ خارج خواهد شد
 • پس از این که مقدار کمی از آب رادیاتور تخلیه شد پیچ را در جهت عقربه های ساعت ببندید.
 • این مراحل را برای تمامی رادیاتور های موجود در خانه تکرار کنید.
 • در آخر باید فشار پکیج را بررسی کنید تا در صورت نیاز هواگیری رادیاتور ها تکرار شود.

تنظیم فشار پکیج پس از هواگیری

تنظیم فشار

تنظیم فشار گاز پکیج، بکی از کارهایی است که باید پس از هوا گیری پکیج ایران رادیاتور انجام دهید. فشار نرمالی که باید پکیج ها پس از هوا گیری داشته باشند بین 1.5 الی 2 بار است. اگر پس از هواگیری رادیاتور ها فشار پکیج بیشتر یا کمتر از این محدوده باشد، باید فشار را با استفاده از یکی از این دو روش ها تنظیم کنید.

روش بالا بردن فشار پکیج

اگر فشار زیر عدد 1.5 بود تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که شیر کوچک آبی رنگ که در زیر پکیج قرار دارد را باز کنید. سپس در هنگام باز کردن به درجه فشار سنج نگاه کنید در صورتی که فشار به بالای 1.5 رسید شیر دستگاه را کامل ببندید.

روش پایین آوردن فشار پکیج

اگر درجه ی فشار سنج بالای 2 باشد باید عمل هواگیری را برای رادیاتور حوله خشک کن انجام دهید. معمولا رادیاتور حوله خشک کن در حمام خانه ها قرار دارد. برای هواگیری این رادیاتور کافی است که با یک پیچ هواگیر رادیاتور را باز کرده تا مقداری هوا و سپس آب از آن خارج شود. در هنگام هوا گیری رادیاتور حوله خشک کن به فشار سنج نگاه کنید و وقتی که فشار پکیج به زیر عدد 2 رسید پیچ رادیاتور را محکم ببندید.

خطرات بالا رفتن فشار پکیج

حتما در هنگام هوا گیری پکیج ایران رادیاتور به درجه ی فشار سنج دقت داشته باشید معمولا پکیج ها طوری طراحی می شوند که به توانند فشار های بالا را تا 2 بار تحکل کنند ولی اگر درجه ی فشار سنج به بیش از 2 بار برسد ممکن است خطرات زیر را در پی داشته باشد:

 • ایجاد نم در دیوار های ساختمان
 • پوسیدگی لوله کشی پکیج
 • خرابی قطعات داخلی پکیج

نتیجه گیری

با نزدیک شدن فصل سرما یکی از مواردی که باید انجام دهید، هواگیری پکیج ایران رادیاتور است. در واقع دلیل هواگیری پکیج تنظیم کردن فشار دستگاه است که این کار با خارج کردن هوای اضافه صورت می گیرد. هنگامی که پکیج بعضی از علائم مانند افت ناگهانی فشار، سر و صدای زیاد و … را داشت بدین معنی است که نیاز به هواگیری دارد. نکته ای که در هنگام هواگیری بسیار مهم است توجه به درجه فشار دستگاه است که باید بین 1.5 الی 2 بار باشد. اگر در شهر مشهد سکونت دارید، می توانید این کار را به تاسیسات خدمات ایران بسپارید.

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج