خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

علت چشمک زدن پکیج ایران رادیاتور

با بررسی علت چشمک زدن پکیج ایران رادیاتور می توان به مشکلات و ایرادات موجود در پکیج پی برد. در صورت بروز خرابی پکیج، چراغ آن به حالت چشمک زن در می آید. در چنین موقعیتی متخصص باید با عیب یابی پکیج ایران رادیاتور، ایرادات ممکن را تعمیر کرده و سیستم را به حالت قبل بازگرداند.

نکته: بررسی خرابی و ایرادات پکیج ایران رادیاتور باید توسط افراد حرفه ای انجام شود تا هیچ آسیبی به پکیج وارد نشود.

بررسی مهم ترین موارد علت چشمک زدن پکیج ایران رادیاتور

در عیب یابی پکیج مهم ترین کار، پیدا کردن علت چشمک زدن پکیج ایران رادیاتور است. چراغ های مورد استفاده در پکیج ایران رادیاتور روی اعداد خاصی چشمک می زنند که هر کدام می توانند علت خاصی داشته باشند به طور مثال در صورت عدم هواگیری پکیج ایران رادیاتور و سرویس سالانه، چراغ های روی پکیج روشن می شوند. این اعداد و دلایل چشمک زدن آن ها شامل موارد زیر می شود:

1. چشمک زدن چراغ 30 و 40 پکیج ایران رادیاتور

چشمک زدن چراغ 30 و 40 پکیج ایران رادیاتور

اگر متوجه شده اید که چراغ پکیج ایران رادیاتور روی اعداد 30 و 40 چشمک می زند، نشانه ایراد در برد پکیج است. در این حالت باید برد را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعمیر کنید.

2. چشمک زدن چراغ 70 پکیج

چشمک زدن چراغ 70 پکیج ایران رادیاتور

با چشمک زدن چراغ شماره 70 متوجه می شوید که دمای پکیج زیاد شده است. با بالا رفتن دما تا 89 درجه دستگاه با چشمک مشکل را اطلاع می دهد.

3. چشمک زدن چراغ 40 و 70 در ایران رادیاتور

چشمک زدن چراغ 40 70 پکیج ایران رادیاتور

گاهی علاوه بر چراغ شماره 70 چراغ شماره 40 نیز به چشمک زدن می افتد. در صورت چشمک زدن این دو چراغ به صورت همزمان باید میزان گازرسانی را بررسی کنید. در مسیر رسیدن گاز کافی به پکیج، مشکلاتی به وجود آمده که باعث چشمک زدن این چراغ ها می شود. راه حل مناسب برای از بین بردن این اخطار افزایش فشار گاز است تا به تعادل برسد. تنظیم فشار گاز با توجه به دما انجام می شود و در این حالت اگر دما بین 50 تا 70 باشد مشکلات زیادی به وجود می آید.

4. علت چشمک زدن چراغ 50 و 70

چشمک زدن چراغ 50 70 پکیج ایران رادیاتور

چشمک زدن چراغ های شماره 50 و 70 به دلیل خرابی NTC آب گرم است. در صورت بروز این مشکل راه حل مناسب تعویض قطعات مرتبط است تا پکیج مانند قبل به کار خود ادامه دهد.

5. دلایل چشمک زدن چراغ 60 و 70 در پکیج های ایران رادیاتور

چشمک زدن چراغ 60 70 پکیج ایران رادیاتور

زمانی که چراغ های شماره 60 و 70 با هم چشمک می زنند باید مشکل را در سیستم داخلی بررسی کرد. معمولا به دلیل عملکرد نامناسب ضد یخ سیستم این مشکل به وجود آمده و با پیدا کردن علت می توان آن را به حالت قبل برگرداند.

6. دلیل چشمک زدن چراغ 70 و 80

چشمک زدن چراغ 80 70 پکیج ایران رادیاتور

در صورتی که دو چراغ شماره 70 و 80 به صورت همزمان چشمک می زنند، دلیل این مشکل در تشکیل شعله یا سنسور است. در واقع این مدل چشمک زدن یک هشدار برای ایرادات در تشکیل شعله و سنسورهای آن است. در صورت قطعی گاز یا خراب شدن قطعاتی مانند شعله ممکن است این نوع چشمک زدن را مشاهده کنید.

7. آشنایی با علت چشمک زدن چراغ 40 و 80 در پکیج

چشمک زدن چراغ 80 40 پکیج ایران رادیاتور

در بررسی علت چشمک زدن پکیج ایران رادیاتور متوجه چشمک زدن چراغ 40 و 80 شده اید؛ اما به چه دلیل این دو چراغ به صورت همزمان چشمک می زنند؟ چشمک زدن دو چراغ 40 و 80 می تواند به دلیل قطع شدن سنسور دود اتفاق بیفتد. با مشاهده این نوع چشمک زدن باید مسیر دودکش را چک کنید که با وسیله ای مسدود نشده باشد. با برطرف کردن انسداد دودکش مشکل چشمک زدن این چراغ ها حل خواهد شد. جای دادن فن در جایگاه خود و تمیز کردن آن نقش مهمی در از بین بردن این خطا دارد.

8. دلایل چشمک زدن چراغ 60 و 80

چشمک زدن چراغ 80 60 پکیج ایران رادیاتور

دلیل چشمک زدن چراغ های شماره 60 و 80 می تواند به سیستم ضد یخ مربوط باشد. با فعال شدن سیستم ضد یخ پکیج با پمپ این مشکل به وجود می آید.

9. علت چشمک زدن چراغ پکیج 40، 70 و 80 در ایران رادیاتور

چشمک زدن چراغ 80 70 40 پکیج ایران رادیاتور

با جوش آمدن پکیج ایران رادیاتور چراغ های شماره 40، 70 و 80 به صورت همزمان فعال شده و چشمک می زنند. زمانی که سه چراغ به صورت همزمان چشمک می زنند هشدار جدی بوده و باید خرابی پمپ و رسوبات را بررسی کرد. راه حل مناسب برای حل این مشکل این است که آب موجود در پکیج ایران رادیاتور را خارج کرده و رسوبات موجود در دستگاه را خارج کنید. در صورتی که حین تعمیر متوجه خرابی پمپ شده اید، بهتر است پمپ را تعویض کنید. با تعمیرات به موقع می توانید در فصول سرد از گرمای پکیج لذت ببرید.

10. آشنایی با علت های چشمک زدن چراغ 50، 70 و 80چشمک زدن چراغ 80 70 50 پکیج ایران رادیاتور

در صورت قطع شدن مدار سنسور شوفاژ چراغ های شماره 50، 70 و 80 به صورت همزمان چشمک می زنند. وجود سنسور سالم در دستگاه پکیج ایران رادیاتور اهمیت خیلی زیادی دارد.

11. دلایل چشمک زدن چراغ پکیج ایران رادیاتور 40، 60 و 80

چشمک زدن چراغ 80 40 60 پکیج ایران رادیاتور

با خراب شدن پرشر سوئیچ دود این چراغ ها چشمک زده و شما را مطلع می کنند. خراب شدن فن هم دلیل دیگری برای روشن شدن این چراغ ها است که روشن شده و عملکرد پکیج را با مشکل مواجه می کند. پرشر سوئیچ هوا باید به صورت دوره ای تست شده و این کار با دو کابل قابل انجام خواهد بود.

جدول عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

با کمک جدول عیب یابی پکیج ایران رادیاتور می توانید عیب یابی را انجام دهید. جدول عیب یابی پکیج زمینی ایران رادیاتور در زیر آمده است.

شماره خطای پکیج ایران رادیاتور توضیحات خطا
رفع خطای 7080 عدم تشکیل یا تشخیص شعله
رفع خطای 70 افزایش حرارت مبدل اولیه بیش از 89 یا( 95درجه)
رفع خطای 4070 باز شدن پرشر سوییچ آب
رفع خطای 80 باز شدن ترموستات ایمنی (کلید حرارتی)
رفع خطای 406070 پرشر سوییچ هوا بسته است در حالیکه فن خاموش است
رفع خطای 406080 پرشر هوا باز است اما فن کار میکند
رفع خطای 407080 ترموستات ایمنی قطع کرده ولی دمای شوفاژ معمولی است
رفع خطای 4080 سنسور دود باز شده است
رفع خطای 5060

ترمیستور (سنسور مدار شوفاژ اشکال دارد( اتصال کوتاه دارد)

رفع خطای 3040 معیوب شدن برد الکترونیک یا اشکال نرم افزاری
رفع خطای 507080 سنسور مدار شوفاژ اشکال دارد( مدار ان باز است)
رفع خطای 5070 سنسور آب گرم مصرفی اشکال دارد ( اتصال کوتاه است)
رفع خطای 5080

سنسور آب گرم مصرفی اشکال دارد قطع است ( مدار ان باز است)

رفع خطای 6070 یا 6080 سیستم ضد یخ زدگی فعال شده است

سخن آخر

علت چشمک زدن پکیج ایران رادیاتور به دلیل مشکلات و ایرادات به وجود آمده در پکیج است. در واقع این نوع چشمک زدن که با اعداد 30 تا 80 نشان داده می شود یک زنگ هشدار است. شما باید چشمک زدن های چراغ پکیج را جدی بگیرید و به دنبال رفع مشکلات آن باشید. بهترین متخصصان در تاسیسات خدمات ایران می توانند عیب یابی و تعمیرات پکیج را انجام به صورت کامل انجام بدهند و برای نگهداری بهتر سیستم به شما مشاوره دهند.

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج