خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

شیر رادیاتور پکیج

در فصول گرم سال همچون بهار و تابستان، معمولا از رادیاتورها برای گرمای فضا استفاده نمی‌ شود؛ زیرا نیازی به گرما در این فصل‌ ها نداریم. یکی از پرسش‌ هایی که ممکن است برای برخی افراد پیش بیاید این است که آیا بستن شیر رادیاتور پکیج در تابستان ضرورت دارد یا خیر؟

به طور خلاصه می‌ توان گفت که این کار ضروری نیست؛ چراکه دست زدن به این شیر ممکن است که رادیاتور شما را خراب کند. اما اگر به دنبال سرویسکار پکیج در مشهد هستید تا مطمئن و راحت با پکیج در ماه های گرم سال خداحافظی کنید، همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آیا بستن شیر رادیاتور پکیج در تابستان کار درستی است؟

در واقع سرویسکاران همواره توصیه می‌ کنند که نه فقط در تابستان، بلکه همیشه از دستکاری بیش از حد شیر رادیاتور پرهیز کنید. چرا که این قطعه از حساسیت بالایی برخوردار است و این امکان وجود دارد که با دستکاری آن، دچار خرابی شود و در آینده برای شما مشکلات جدی به وجود آورد.

توصیه می‌ شود شیر رادیاتور پکیج را در تابستان نبندید و به جای بستن شیر مواردی را رعایت کنید تا هیچ گونه مشکلی برای پکیج شما به وجود نیاید.

کارهای جایگزین بستن شیر رادیاتور پکیج در تابستان کدام است؟

بستن شیر رادیاتور پکیج که در پایین آن قرار گرفته

با رعایت یک سری کارها در فصول گرم سال می توانید از وارد شدن فشار بسیار به پیکج جلوگیری نموده و عمر مفید دستگاه خود‌ را افزایش دهید. این موارد عبارت اند از:

1. بستن شیرهای رفت و برگشت پکیج

شیرهای رفت و برگشت پکیج برای اتصال رادیاتورها به سیستم گرمایشی استفاده می‌ شوند. در فصل‌ هایی که نیاز به رادیاتور ندارید و می‌ خواهید خانه‌ خود را گرم نگه دارید، می‌ توانید این شیرها را ببندید. شیرهای رفت و برگشت در زیر پکیج تعبیه شده است و برای بستن آن ها باید اهرم روی هر کدام را ببندید.

شیرهای آب سرد و گرم نیازی به بستن ندارند؛ زیرا اگر آن ها را ببندید، نمی‌ توانید از آب گرم برای استفاده در حمام و سایر موارد استفاده کنید! بنابراین، تنها کافی است شیرهای رفت و برگشت رادیاتور را ببندید تا هیچ مشکلی برای رادیاتورها ایجاد نشود. نحوه تشخیص شیرهای رفت و برگشت پکیج‌ های مختلف معمولا از یک استاندارد مشترک پیروی می کنند.

2. قراردادن پکیج روی حالت تابستان

قراردادن پکیج بر روی حالت تابستانه

معمولا پکیج‌ های جدید دارای یک دکمه ویژه هستند که شه شما اجازه می‌ دهد، فصل مورد نظر را مشخص نمایید. اگر پکیج شما از این قابلیت برخوردار است، باید آن را روی حالت تابستان تنظیم کنید تا رادیاتورها غیرفعال شوند و به پکیج، فشاری وارد نگردد.

اما اگر پکیج شما این قابلیت را ندارد، می‌ توانید از طریق دکمه ‌ای که روی آن علامت رادیاتور قرار دارد، رادیاتورها را خاموش کنید تا غیرفعال شوند. در صورتی که با تبدیل حالت زمستانی به تابستانی در پکیج دیواری ایران رادیاتور، بوتان و… آشنا نیستید و نگران به مشکل خوردن پکیج هستید، بهتر است از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید تا در خصوص تنظیم و بستن شیرهای رادیاتور شما را راهنمایی نماید.

دلایل گرم شدن رادیاتور پکیج در تابستان

علاوه بر انجام دادن موارد بالا، ممکن است مجدد با این مشکل روبرو شوید و رادیاتور شما گرم گردد. گرم شدن رادیاتور پکیج در تابستان دلایلی از جمله سوختن شیر موتوری، خرابی اورینگ های فنر سوپاپ، برد کنترل، بای پس پکیج و نشتی دارد.

1. سوختن شیر موتوری در پکیج

یکی از دلایل گرم شدن رادیاتور پکیج در تابستان، خرابی یا سوختن شیر موتوری است که مسئولیت هدایت آب گرم را بر عهده دارد. اگر این شیر خراب شده باشد، آب گرم ممکن است به سمت شوفاژها هدایت شود و باعث گرم شدن رادیاتور در تابستان شود. برای رفع این مشکل، نیاز است که یک تعمیرکار پکیج دیواری شیر موتوری را بررسی و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض نماید.

2. خرابی اورینگ های فنر سوپاپ

اورینگ های فنر سوپاپ در شوفاژ

سوپاپ، مسئول هدایت آب گرم و گرمایش است و زمانی که سیستم گرمایشی پکیج فعال نیست، این کار توسط سوپاپ مدیریت خواهد شد. اگر اورینگ یا واشر سوپاپ پکیج با مشکل روبرو شود و آب آن قسمت نشت کند، این امکان وجود دارد که آب گرم به رادیاتورها وارد شده و آن‌ ها گرم شوند. برای رفع این مشکل، بهتر است از تعمیرکار پکیج کمک گرفته و از او برای بررسی مشکل و تعویض اورینگ های سوپاپ راهنمایی دریافت کنید تا جلوی نشست آب و گرم شدن رادیاتورها گرفته شود.

3. خرابی یک قطعه الکترونیکی، برد کنترل

برد کنترل یکی از اجزای اصلی در یک پکیج حرارتی است که مسئولیت مدیریت عملکرد مختلف آن را بر عهده دارد. علت خرابی برد پکیج در هر برندی متفاوت است؛ زیرا این قطعه حاوی اجزای الکترونیکی مختلفی می باشد. در صورت مشکل در هر یک از این قطعات، عملکرد صحیح پکیج را تضمین نمی شود و کارکرد درستی ندارد. به عنوان مثال، اگر گزینه فصل تابستان پکیج را روشن کنید، ممکن است برد کنترل نتواند به خوبی کار این پکیج را مدیریت کند و باعث گرم شدن ناگزیر رادیاتورها شود.

4. خرابی بای پس پکیج

بای پس یکی از قطعه های مهم در پکیج است که محافظت از پمپ را بر عهده دارد. هنگامی که آب در لوله ها کم باشد، این قطعه کاری می کند که به پمپ پکیج هیچ‌ نوع فشاری وارد نگردد و پمپ دچار سوختگی نشود. لذا، چنانچه این قطعه خراب گردد، یکی از علائم خرابی پمپ پکیج این است که آب مستقیما در لوله ها جاری شود و گرم شدن رادیاتور در تابستان را شاهد باشید. به منظور حل این مشکل باید از یک تعمیرکار پکیج راهنمایی گرفته تا این قطعه را برایتان تعویض کند.

رفع نشتی شیر رادیاتور پکیج

رفع نشتی آب از پکیج و آبگرمکن

اگر در گذشته به بستن شیرهای رادیاتورها در فصل تابستان عادت داشته‌ اید، یک علت آب دادن پکیج شما محسوب می شود و احتمالا شیرهای رادیاتور شما دچار مشکل و نشتی شده‌ اند. برای رفع این اشکال، باید اقدامات زیر را انجام دهید. پس از اعمال این اقدامات، بهتر است از تنظیم بسته شدن شیر رادیاتور پرهیز کرده و این کار را دوباره تکرار نکنید.

پیدا کردن موقعیت دقیق نشتی برای شناسایی دقیق محل نشتی، ابتدا باید نقطه نشتی را کاملا خشک کرده و سپس بررسی کنید که نشتی از کجا به وجود آمده است. گاهی اوقات، منشأ نشتی ممکن است به دلیل ترک خوردن شیر رادیاتور باشد و در این صورت باید شیر را به طور کامل تعویض نمایید.
باز کردن شیر رادیاتور شیر رادیاتور را باز کنید تا بتوانید نشتی را تشخیص دهید و آن را رفع کنید. اما قبل از انجام این کار، حتما از بسته بودن شیرهای ورودی و خروجی اطمینان حاصل کنید و آب رادیاتور را از پایین آن خالی کنید.
چک کردن واشر چک کنید که واشر موجود در شیر رادیاتور دچار عیب نشده باشد. در صورت ایراد داشتن این قطعه، آن را سریع‌ تر جایگزین کنید تا از نشتی جلوگیری گردد.
بستن نوار تفلون نوار تفلون موجب می گردد که جلوی نشتی آب گرفته شود و مانند یک عایق قوی است. از این رو، می توانید دور لوله لایه ای از نوار تفلون عایق بندی کنید تا از نشتی احتمالی آب جلوگیری شود. گفتنی است که نباید لایه نوار تفلون را خیلی ضخیم کنید؛ چون مانع بسته شدن کامل لوله می شود.
محکم کردن مهره دنباله در این بخش مهره ای قرار گرفته است که به نام مهره دنباله آن را می‌ شناسند. باید این مهره را محکم کنید تا از نشتی جلوگیری گردد.
بستن شیر رادیاتور در نتیجه شیر رادیاتور را در جای خود قرار داده و با آچار فرانسه آن را محکم نمایید. دقت داشته باشید که خیلی محکم این کار را انجام ندهید، چرا که در این صورت واشر داخل آن ساییده شده و دوباره دچار مشکل نشتی گردد.

جمع بندی

بستن شیر رادیاتور پکیج در تابستان توصیه نمی شود و باید از دست کاری این شیر خودداری کنید. این شیر جزو قطعات حساس بوده و اگر مرتبا این کار را انجام دهید به مرور زمان، شما به کل دستگاهتان آسیب وارد کرده اید و برای رفع این اختلالات، می توانید با تاسیسات خدمات ایران در تماس باشید. همچنین می توانید از کارهای جایگزینی مانند بستن شیرهای رفت و برگشت، برای بستن شیر رادیاتور پکیج استفاده کنید.

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج