خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

تنظیم پکیج

پکیج های دیواری علاوه بر تامین آب گرم منازل، وظیفه گرم کردن خانه را نیز برعهده دارند، این یکی از اصلی ترین مزیت های این دستگاه است؛ زیرا می توانند دو کار را باهم دیگر انجام بدهند. با رسیدن فصل زمستان نیاز ما به گرم کردن خانه ها بیشتر می شود. تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج ایران رادیاتور و دیگر پکیج هاکار دشواری نیست؛ اما اگر علاقه دارید که این کار را در کنار یک مشاور و یا متخصص انجام بدهید می توانید از سرویسکار ایران رادیاتور در مشهد برای راهنمایی های لازمه کمک بگیرید.

تبدیل حالت تابستانه به زمستانه در انواع مختلف پکیج‌ های دیواری

پکیج های دیواری از جمله وسایل گرمایشی مهم بوده که در گرمای منازل نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. از جمله ویژگی های اصلی این دستگاه ها مواردی شامل تامین آب گرم مورد نیاز، گرم کردن منازل، اشغال فضای کم در خانه و… است.

پکیج ها در فصول مختلف سال کاربرد متفاوتی دارند، بدین دلیل باید در هر دو فصل گرم و سرد سال تنظیمات مربوطه را در آن ها اعمال کنیم. به طور معمول پکیج ها دارای دو حالت تابستانه و زمستانه هستند، هر کدام از این حالت ها ویژگی های مختص خود را دارند.

تبدیل حالت تابستانه به زمستانه در پکیج دیواری ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور

 

قبل از تبدیل حالت تابستانه به زمستانه در پکیج ابتدا باید مقدار بار فشار سنج را بررسی کنیم، دقت داشته باشید که مقدار فشار باید بین عدد 1.5 تا 2 باشد در صورت اینکه بار دستگاه بیش از این بازه باشد پکیج را باید هواگیری کنید، بعد از اینکه مقدار فشار در بازه 1.5 تا 2 قرار گرفت مراحل زیر را باید طی کنید.

نکته حائز اهمیت این است که از این دستور عمل می توانید برای تمامی پکیج های ایران رادیاتور اعم از l24ff و دیگر مدل ها استفاده کنید.

 • در اولین قدم باید پکیج را در حالت خاموش یا غیر فعال قرار بدهید.
 • اقدام به باز کردن شیرهای بزرگ (رفت و برگتشی) که در زیر پکیج قرار دارند.
 • سپس باید تمامی شیرهای رادیاتور را باز کرده تا آب گرم در تمامی آنها جریان بیابد.
 • در قدم بعدی برای تبدیل تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج ایران رادیاتور باید اقدام به هواگیری شوفاژ ها کرده، معمولا این عمل برای جلوگیری از ایجاد مشکل در پکیج انجام می شود.
 • پس از اینکه هواگیری را انجام دادید به بررسی فشار سنج دستگاه بپردازید، عقرب فشار سنج باید در بازه 1.5 تا 2 بار باشد. شیر پرکن پکیج بهترین گزینه برای تنظیم عقربه فشار سنج است.
 • در آخرین قدم باید ولوم تنظیم پکیج را بپرخانید و روی حالت زمستانه قرار دهید، به طور معمول حالت زمستانه در پکیج های ایران رادیاتور به صورت کریستال برف مشخص می شود.

نحوه تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج بوتان

پکیج بوتان

برای تبدیل حالت تابستانی به زمستانی در پکیج های بوتان کافی است که مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

 • در اولین قدم کافی است همانند پکیج های ایران رادیاتور اقدام به خاموش کردن یا غیر فعال کردن پکیج کنید.
 • در قدم بعدی باید فشار آب پکیج را بررسی کنید، بار فشار سنج باید بین عدد 1.5 تا 2 باشد می توانید این عدد را با استفاده از شیرپرکن دستگاه کنترل کنید.
 • یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام بدهید اطمینان از بسته باز بودن دودکش است، در صورت مسدود بودن مسیر دودکش آن را باز کنید تا از ورود گازای سمی و خطر گاز گرفتگی اعضای خوانواده جلوگیری کنید.
 • سپس باید شیرهای بزرگ زیر پکیج را باز کنید.
 • همه شیرهای رادیاتور را باز کنید تا آب گرم داخل تمامی رادیاتورها جریان پیدا کند.
 • در این مرحله باید درجه حرارت پکیج را افزایش دهید، و دستگاه را در حالت زمستانه قرار دهید، تا شوفاژها روشن شود. علامت حالت زمستان در پکیج های بوتان به شکل برف است.
 • پس از چند دقیقه رادیاتور ها شروع به گرم شدن می کنند، بعد از گرم شدن در تمامی رادایاتورها شروع به هوگیری کنید، و در آخر برای جلوگیری از ایجاد مشکل در آینده دوباره درجه فشار سنج را بررسی کنید.

تبدیل حالت زمستانی به تابستانی در پکیج دیواری لورچ

پکیج لورچ

به طور معمول تنظیمات پکیج های لورچ با استفاده از یک صفحه نمایش یا ولوم انجام می گیرد، برای اینکه بتوانید حالت زمستانه را در این دستگاه ها چک کنید باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

 • ولوم دستگاه را بچرخانید تا بر روی علامت خورشید قرار بگیرد، وقتی ولم بر روی علامت خورشید قرار گرفت این علامت شروع به چشمک زدن می کند و با یک بار فشار دادن ولوم علامت برف پدیدار خواهد شد.
 • پس از اینکه علامت برف د رپکیج ثابت شد، دستگاه به حالت زمستانی در می آید و درصورت اینکه خواستید کاهش یا افزایش دما داشته باشید کافی است ولوم را بچرخانید تا شماره های کنار نماد رادیاتور به حالت چشمک زدن در بیاید، سپس می توانید با فشار دادن ولوم دمای رادایتور را به دمای مد نظر خود برسانید.
 • در مرحله بعد باید شیرهای بزرگ که در زیر پکیج قرار دارند را باز کنید.
 • در تمامی رادیاتورهای خانه شیرها را باز کنید تا آب گرم داخل رادیاتور ها جریان یابد.
 • در آخرین قدم باید بررسی کنید که درجه فشار سنج در بازه 1.5 تا 2 قرار بگیرد، درصورت اینکه بار فشار سنج بیش از عدد 2 باشد، اقدام به هواگیری رادیاتورها کنید.

سخن آخر

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج ایران رادیاتور و دیگر پکیج ها اصلا کار سختی نیست که نتوانید از عهده آن بربیایید، با این حال توصیه ما به شما این است که قبل از تعویض حالت پکیج به زمستانی ابتدا یک بار دستگاه خود را با کمک کارشناسان مربوطه سرویس کنید. به طور کلی برای تبدیل حالت زمستانی به تابستانی در پکیج دیواری ایران رادیاتور کافی است که ابتدا دستگاه را خاموش کنید، سپس شیر بزرگ را باز کنید و ولوم را به سمت حالت زمستانی بچرخانید.

حتما دقت داشته باشید که پس از تبدیل درجه فشار سنج دستگاه در بازه 1.5 تا 2 بار باشد. در صورت ایجاد مشکل و یا گرم نشدن رادیاتور ها پس از تبدیل به حالت زمستانی بهتر است که از یک تعمیر کار کاربلد راهنمایی بگیرید. برای اینکار می توانید خدمات تاسیسات ایران را انتخاب کنید.

 

 

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج