خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری چیست؟

یکی از رایج ترین اتفاقاتی که ممکن است برای هر خانه ای اتفاق بیوفتد، گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری است. این مشکل معمولا در فصول سرد سال رایج تر بوده و بنا بر دلایل مختلفی امکان دارد، پیش آید. در برخی از موارد این ایراد به سادگی حل می شود ولی باید توجه داشت که این مشکل می تواند دلایل پیچیده ای داشته باشد و برای حل آن باید از یک متخصص کمک بگیرید.

از این رو پیشنهاد می کنیم برای هواگیری پکیج ایران رادیاتور، بوتان و دیگر مدل ها حتما از یک سرویسکار کمک بگیرید تا در صورت وقوع مشکل در سریع ترین زمان ممکن این نقص فنی را از بین ببرند.

گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری

گرم نشدن شوفاژ پس از هواگیری

از مهم ترین وسایل گرمایشی و پر کاربردی که تقریبا در تمامی منازل می توان دید شوفاژ ها می باشند. در حقیقت به علت نقش اساسی این دستگاه ها در خانه ها درست کار کردنشان اهمیت بالایی دارد. این تجهیزات باید در بازه های زمانی منظم مورد بررسی و سرویس قرار بگیرند تا از کارکرد درست این دستگاه ها مطمئن شویم.

از مهم ترین کارهایی که برای بهتر عملکردن شوفاژ می توانید انجام دهید، هواگیری است؛ ولی در برخی از مواقع پس از هواگیری شوفاژ به درستی کار نمی کند و گرمای مورد نیاز ما را نمی تواند تامین کند. برخی از مهم ترین دلایلی که به گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری منجر می شوند عبارتند از:

  1. هواگیری رادیاتور
  2. پایین آمدن فشار پکیج
  3. رسوب گرفتن لوله ها شوفاژ
  4. مناسب نبودن دمای شعله
  5. پایین بودن فشار آب ساختمان
  6. خراب شدن فشار آب رادیاتور

1. هواگیری رادیاتور

نحوه هواگیری رادیاتور

یکی از رایج ترین دلایلی که خانه گرمای لازم را ندارد، نیاز داشتن رادیاتورها به هواگیری است. در صورت اینکه از رادیاتور شوفاژ برای گرمای منزل خود استفاده می کنید، شاید در برخی از مواقع حس کنید که خانه به صورت یک نواخت گرم نمی شود و یا قسمتی از رادیاتور گرم می باشد و قسمت دیگر سرد است.

در صورت مشاهده این موارد به احتمال زیاد رادایتور های شما نیاز به هواگیری دارند، بهتر است برای انجام هواگیری رادیاتور از یک متخصص کمک بگیرید؛ ولی در صورت اینکه می خواهید خودتان این کار را انجام دهید، کافی است مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

  • در اولین قدم باید پکیج خانه را خاموش کنید؛ در صورت اینکه از موتور خانه استفاده می کنید باید پمپ سیرکولاسیون را در حالت خاموش قرار دهید.
  • در مرحله بعد نیاز است که با استفاده از یک آچار مناسب برای پیچ هر رادیاتور را باز کرده و اقدام به هواگیری تک تک رادیاتور ها کنید.
  • این مراحل را باید تا زمانی برای هر رادیاتور انجام بدهید که فقط آب از شیر هواگیری خارج شود.

پس از هواگیری تمامی رادیاتور های منزل باید به پکیج مراجعه کرده و میزان فشار این دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. در صورت اینکه فشار دستگاه در بازه 1.5 الی 2 نبود باید اقدام به هواگیری و تنظیم فشار پکیج نمایید.

2. پایین آمدن فشار پکیج

پایین آمدن فشار پکیج

در برخی از شرایط گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری می تواند به علت افت فشار پکیج باشد. فشار دستگاه باید همیشه در بازه عددی 1.5 الی 2 باشد. در شرایطی که عدد فشار سنج کمتر از 1.5 بار باشد، کارکرد رادیاتور شوفاژ با مشکل مواجه خواهد شد و موجب سرد شدن خانه می شود.

یکی دیگر از نشانه های پایین بودن فشار پکیج این است که برخی از رادیاتورها گرم می باشند و برخی دیگر سرد، در این مواقع بهترین راه حل این مشکل کمک گرفتن از یک متخصص است.

3. رسوب گرفتگی لوله های شوفاژ

رسوب گرفتگی در لوله های پکیج

برخی از مواقع لوله ها دچار رسوب گرفتگی و جرم گرفتگی می شوند، در صورت رسوب گرفتگی لوله ها، برخی از نقاط رادیاتور سرد تر از دیگر نقاط است. این مشکل زمانی ایجاد می شود که رسوبات آب سخت داخل دستگاه انباشته شده و در نتیجه فشار آب لوله ها به مراتب کمتر می شود و گرما نمی تواند به درستی انتقال پیدا کند.

معمولا طبق توصیه کارشناسان بهترین راه حل برای نحوه رسوب زدایی پکیج، استفاده از اسید برای تمیز کردن و رسوب زدایی لوله ها است. البته حتما توجه داشته باشید که هر نوع اسیدی مناسب رسوب زدایی نمی باشد و حتما قبل از استفاده از هر نوع اسیدی با یک کارشناس خبره مشورت کنید.

4. مناسب نبودن دمای شعله

درحال تنظیم کردن آب و دمای شعله

یکی از دلایلی که در بیشتر مواقع به اندازه کافی به آن توجه نمی شود، دمای نا مناسب شعله است. در حقیقت دمای شله می تواند علت گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری، باشد. اگر به هنگام نصب رادیاتور شعله این دستگاه در جای مناسب خود قرار نگرفته یا به درستی تنظیم نشده باشد، حرارت مافی برای تامین گرمایش رادیاتور نمی تواند به درستی تامین شود.

در برخی از مواقع حتی این مشکل می تواند به دلیل تنظیم نبودن ارتفاع شعله، به وجود آید. پیشنهاد می شود برای رفع ایراد عدم تناسب شعله پکیج باید در اولین قدم اقدام به افزایش شعله مشعل کنید. البته توجه داشته باشید که با افزایش شعله مشعل این مشکل به صورت موقتی حل می شود و برای حل کردن اساسی این مشکل باید اقدام به بررسی و سرویس کردن مشعل و دیگر قطعات مربوطه شود.

5. پایین بودن فشار آب ساختمان

یکی از دیگر دلایل گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری پایین بودن فشار آب ساختمان محسوب می شود. در زمانی که فشار آب کم است، پکیج نمی تواند به درستی کار کرده و در نهایت رادیاتور و شوفاژ ها، به خوبی گرم نخواهند شد. البته بعضا دیده شده است که فشار آب مناسب می باشد ولی پمپ خراب بوده و به همین علت آب کافی به لوله ها نمی رسد.

در چنین مواقعی باید اقدام به تعویض پمپ آب کرده و پس از مدتی مشاهده خواهید کرد که دوباره فشار آب به حد نرمال خود رسیده است.

6. خراب شدن شیر آب رادیاتور

خراب شدن شیر آب رادیاتور

خراب شدن شیر آب از دیگر علت های گرم نشدن رادیاتور پکیج به شمار می رود. بهترین کار برای جلوگیری از وقوع مشکل خراب شدن شیر آب رادیاتور این است که حتما برای اطمینان از سلامت این قطعه آن را در بازه های زمانی منظم مورد بررسی قرار دهید.

اگر خرابی شیر رادیاتور، مورد بررسی قرار نگیرد آب در جریان یافتن بین پکیج و لوله ها با مشکل برخواهد خورد و در نتیجه رادیاتور ها گرمای لازم را دریافت نخواهند کرد.

علت هوا گرفتن مداوم رادیاتورها

پسر جوان در حال هواگیری رادیاتور

اگر دستکاه خود را به تازگی نصب کرده اید ولی مشکل هوا گرفتن، در بازه های زمانی کم پی در پی برای تان اتفاق می افتد، بهتر است بدانید که این مشکل کاملا طبیعی است. معمولا این مشکل به علت فعل و انفعالات شیمیایی که مربوط به فلزات مس بکار رفته در پکیج و آلومینیوم رادیاتورها رخ می دهد.

این ایراد معمولا با گذشت زمان به خودی خود شروع به حل شدن می کند؛ ولی اگر هواگیری پی در پی موجب اذیت شما می شود می توانید برای رفع کامل این مشکل با استفاده از مخلوط یک لیتر و نیم محلول ضد یخ خودرو و نصف استکان مایع ظرفشویی این مشکل را رفع کنید. کافی است که این مخلوط را در داخل یکی از رادیاتور های منزل تزریق کنید.

استفاده از این مخلوط مزیت های فراوانی دارد، برای مثال با استفاده این مایع مخلوط شده می توانید از تشکیل رسوب در سیستم گرمایشی و پکیج دیواری جلوگیری کنید. همچنین در صورت یخ زدگی پکیج رادیاتور، می توانید برای رفع مشکل از این مخلوط مایع نیز استفاده کرده و مشکل یخ زدگی را به طور کامل حل کنید.

نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که باید بسیار دقت داشته باشید تا در کل مدار سیستم گرمایشی و پکیج هیچ گونه نشتی وجود نداشته باشد.

سخن پایانی

گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری امکان دارد برای هرکسی اتفاق بیوفتد، معمولا این مشکل می تواند بنا به دلایل مختلفی مانند پایین آمدن فشار پکیج، رسوب گرفتگی لوله های شوفاژ، مناسب نبودن دمای شعله و… اتفاق بیوفتد. طبق توصیه کارشناسان می توانید برای رفع مشکل گرم نشدن شوفاژ بعد از هواگیری، در قدم اول تمامی رادیاتورها را به طور کامل هواگیری کنید.

در قدم بعدی اقدام به بررسی سیتم گرمایشی کنید تا از عدم وجود رسوب یا خرابی قطعات در آن مطمئن شوید. در صورت وجود رسوب، باید اقدام به رسوب زدایی سیستم گرمایش کرده و در صورت مشاهده خرابی باید اقدام به تعمیر یا تعویض آن ها کنید. البته توجه داشته باشید که شما می توانید با متخصص های حرفه ای تاسیسات خدمات ایران، قبل از هر اقدامی مشورت کنید.

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج