خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

جدول مصرف برق پکیج

پکیج برقی چیست؟ مصرف برق پکیج چقدر است؟ آیا برق مصرفی پکیج زیاد است؟ مواردی از این دست، در دسته سؤالات رایج بسیاری از افراد قرار دارند. مصرف برق یک پکیج می تواند به مواردی متعددی مانند نوع پکیج، میزان توانایی گرمایشی، میزان استفاده از پکیج، وضعیت پکیج و سایر موارد بستگی داشته باشد.

بسته به نوع پکیج، می توان از برخی نکات بهینه سازی مصرف برق بهره جویی کرد. همچنین می توان با دنبال کردن نکات کاربردی مصرف برق دستگاه را کاهش داد.

آشنایی با عوامل موثر بر مصرف برق پکیج

مصرف بهینه برق و انرژی در پکیج های ایران رادیاتور

میزان مصرف برق پکیج می تواند به موارد مختلفی بستگی داشته باشد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

1. ویژگی های اختصاصی دستگاه های پکیج

ویژگی ها و مشخصات پکیج مانند اندازه و قطعات تشکیل دهنده آن می تواند در میزان مصرف برق تأثیرگذار باشد.

2. قدرت گرمایشی بخصوص پکیچ

سنجش قدرت گرمایشی پکیج با دستان

قدرت گرمایشی هر دستگاه می تواند نقش بسیار مهمی در میزان مصرف برق آن داشته باشد. هرچه قدرت گرمایشی برای تأمین گرما بیشتر باشد، مصرف برق دستگاه مورد نظر نیز بیشتر خواهد بود.

3. تاثیر شرایط آب و هوایی بر عملکرد

آب و هوای هر منطقه، بر روی مصرفی برق این تجهیزات گرمایشی تأثیرگذار هستند. چنانچه این دستگاه در مناطق سرد مورد استفاده قرار گیرد، می بایست برای گرم کردن محیط و برای تولید آب گرم، انرژی بیشتری مصرف شود. همین امر باعث می شود تا با افزایش مصرف برق چشم گیری مواجه باشیم.

4. کارایی سیستم و بهره وری انرژی آن

تنظیم کارایی و دمای پکیج

کارایی هر پکیج به معنای بهره وری انرژی آن است. مصرف برق دستگاهی که از سیستم کارآمدتری برخوردار باشد، پایین تر خواهد بود.

5. تنظیم در حالت زمستانه یا تابستانه

بر اساس فصلی که در آن قرار دارید، باید حالت زمستانه یا تابستانه را تنظیم کنید. بدیهی است که مصرف برق این دستگاه در حالت های مذکور متفاوت است.

6. تاثیر مدت زمان استفاده از پکیج در مصرف برق

مدت زمان استفاده از پکیج دیواری

مدت زمان استفاده از این دستگاه بسیار مهم است. بنابراین اگر به طور مداوم از پکیج استفاده کنید، قطعا با مصرف برق بیشتری مواجه می شوید.

انواع مدل های پکیج و میزان مصرف برق آن ها

معرفی انواع پکیج های آبی، گازی و برقی

امروزه با طیف گسترده ای از مدل های پکیج مواجه هستیم که هرکدام از ویژگی های مختلفی برخوردار هستند. یکی از وجوه تمایز این محصولات، تفاوت مصرف برق آن ها محسوب می شود. به بیان ساده، هر پکیج از نیازهای مصرفی مخصوص به خود برخوردار بوده و بر همین اساس، میزان برق مصرفی آن ها تفاوت است. در ادامه تفاوت مصرف برق برخی از پکیج ها را ملاحظه می کنید.

1. میزان استفاده برق پکیج های برقی

با فعال سازی حالت تابستان دستگاه مورد نظر در فصل تابستان، این محصول کم ترین میزان مصرف برق (کمتر از 1 وات) را دارد. این در حالی است که دستگاه مربوطه در حالت زمستانه حدوداً 500 وات تا 2 کیلووات مصرف برق خواهد داشت. شایان ذکر است که مقدار مصرف پکیج بر اساس سایز و قدرت سیستمی آن متفاوت است.

2. میزان برق مصرفی پکیج های گازی

این مدل از پکیج ها، در حالت تابستانه مصرف برق چندانی ندارند؛ اما حالت زمستانه آن ها مصرف برق بیشتری را ایجاد می کند. به طور کلی برق مصرفی پکیج های گازی در حدود 50 تا 150 وات تخمین زده می شود.

3. میزان مصرف پکیج های دیواری

همانند سایر تجهیزات نام برده، پکیج های دیواری هم در حالت تابستانه حداقل مصرف برق را دارند. این محصولات در حالت زمستانه بین 100 تا 500 وات مصرف می کنند.

چگونه مصرف کردن برق پکیج را بهینه سازی کنیم؟

جدول مصرف برق و انرژی پکیج ها به طرح خانه و نکات استفاده به صرفه

با دنبال کردن راهکارهایی مانند موارد زیر می توان مصرف برق پکیج را کنترل و بهینه کرد:

تنظیم دما تنظیم دما، بهترین راهکار برای کاهش برف مصرفی پکیج است. بنابراین به این منظور باید اطمینان حاصل کنید که دمای دستگاه به صورت بهینه تنظیم شده باشد.
تنظیم در حالت استراحت در شرایطی که برای مدت طولانی منزل را ترک می کنید، بهتر است دمای دستگاه مورد نظر را روی کمترین حالت ممکن تنظیم کنید.
عایق بندی محیط عایق بندی صحیح محیط موردنظر می تواند یک راه هوشمندانه و ایده‌ آل برای جلوگیری از هدر رفتن گرمای محیط باشد. با چنین اقدامی می توانید تا حد زیادی از مصرف برق پکیج بکاهید.
توجه به سرویس و نگهداری سرویس های دوره ای و نگهداری اصولی از پکیج ها و سایر تجهیزات گرمایشی می تواند در عملکرد بهینه آن ها تأثیر بسزایی داشته باشد. در نتیجه این مسئله، با کاهش مصرف برق مواجه خواهید بود.

مصرف برق پکیج ها بر اساس برند آن ها

بسیاری از افراد این سؤال را مطرح می سازند که آیا برندهای مختلف پکیج ها، از مصرف برق متفاوتی برخوردار هستند یا خیر. پاسخ این سؤال مثبت است. مصرف برق 2 برند محبوب این تجهیزات گرمایشی به صورت زیر است:

میزان مصرف کردن برق پکیج های ایران رادیاتور

معرفی پکیج و شوفاژ ایران رادیاتور

ایران رادیاتور یکی از باسابقه ترین عرضه کنندگان تجهیزات گرمایشی محسوب می شود. پکیج های این برند توانسته اند به واسطه مدرن ترین تکنولوژی ساخت، امکانات ایده آلی را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند. مصرف برق تجهیزات عرضه شده توسط این برند، نسبت به برخی از محصولات مشابه در بازار پایین تر بوده و استفاده از پکیج های آن صرفه اقتصادی دارد.

میزان مصرف برق در پکیج های بوتان

معرفی و انواع سیستم های گرمایشی شرکت بوتان

بوتان یکی دیگر از برندهای محبوب تولیدکننده پکیج به شمار می آید. مصرف برق پکیج های برند محبوب بوتان، بر اساس مدل آن ها می تواند متفاوت باشد. بر اساس داده های موجود می توان گفت که یک پکیج بوتان 20 تا 24 هزار واحدی، از مصرف برق 220 ولت برخوردار است. با مورد مقایسه قرار دادن قدرت این محصول، می توان گفت که مصرف برق آن منطقی است.

کلام آخر

مصرف برق پکیج به موارد مختلفی نظیر نوع دستگاه، میزان توانایی گرمایشی، میزان استفاده از پکیج، وضعیت دستگاه و… بستگی دارد.

با دنبال کردن برخی از نکات کاربردی از جمله عایق بندی محیط، تنظیم در حالت استراحت، تنظیم دما و سرویس کردن دوره ای، می توان مصرف برق این تجهیزات را کاهش داد. شما می توانید جهت سرویس کردن دوره ای و فنی پکیج به تاسیسات خدمات ایران، مراجعه کنید.

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج