خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

فلومتر پکیج چیست؟

امروزه با توجه به تکنولوژی و فناوری‌ های جدید، پکیج ‌های جدید دیواری تولید و پا به عرصه ظهور گذاشتند. این تجهیزات گرمایشی به طور گسترده جایگزین مدل های قبلی شده اند. کم کم پکیج ها هم دستخوش اختلال هایی در سیستم و‌ آسیب هایی شدند. بیشترین علت خرابی در این تجهیزات، اشکال در عملکرد دو قطعه فلومتر و فلوسوئیچ است.

فلوسوئیچ پکیج چیست؟ این قطعه اساسی در پکیج، وظیفه دارد آب مصرفی را گرم کند. البته خیلی از افراد این دو را یکی می دانند و یا اشتباه می گیرند. حال تفاوت فلوسوئیچ با فلومتر پکیج چیست؟ تنها تفاوت این قطعات در نحوه عملکرد و گرم کردن هستند.

فلوسوئیچ پکیج چیست؟

فلوسوئیچ پکیج یک قطعه الکترونیکی است که در سیستم ‌های تهویه، گرمایش و سرمایش مانند پکیج ‌های دیواری استفاده می ‌شود. وظیفه اصلی این قطعه، تشخیص و کنترل جریان آب در سیستم است که با استفاده از جریان برق از یک منبع خارجی می تواند قطع و وصل شدن جریان آب را تشخیص دهد.

فلوسوئیچ به طور معمول بر سر راه آب سرد شوفاژهای دیواری نصب می ‌شود. زمانی که شیر آب گرم باز شود، جریان آب سرد قطع می ‌شود و فلوسوئیچ به برد اصلی دستگاه اطلاع می ‌دهد که باید عملکرد گرمایشی را آغاز کند. این قطعه به عنوان یک سنسور حیاتی در سیستم‌ های تهویه و گرمایشی استفاده می ‌شود و به ماندگاری و طول عمر بهتر سیستم کمک می‌ کند.

فلومتر پکیج چیست؟

ملومتر چیست و چگونه کار می کند

فلومتر یک قطعه مهم در پکیج و شوفاژ دیواری محسوب می شود که وظیفه اصلی آن اندازه گیری و کنترل جریان آب است. این قطعه در مسیر آب گرم قرار می ‌گیرد و با تشخیص جریان آب، اطلاعات مربوط به آن را به برد اصلی سیستم می‌ فرستد. بعد از باز شدن شیر آب گرم، فلومتر فعال می‌ شود و جریان آب را تشخیص می ‌دهد.

این اطلاعات به برد سیستم ارسال می ‌شود تا فرمان روشن شدن شعله به مشعل دستگاه ارسال شود. همچنین، فلومتر با مسدود کردن مسیر حرکت آب به سمت مدار گرمایش، جریان آب گرم را به سوی شیرآلات مصرفی هدایت می ‌کند. این قطعه در تجهیزات گرمایشی و سرمایشی به عنوان یک حسگر مهم مورد استفاده قرار می‌ گیرد و به بهره ‌وری و کارایی بهتر این سیستم ‌ها، کمک می کند.

تفاوت فلومتر با فلوسوئيچ پکیج چيست؟

فلوسوئیچ پکیج چیست و تفاوت هایش

پس از دانستن اینکه فلومتر و فلوسوئیچ پکیج چیست، باید تفاوت هایشان کامل مورد بررسی قرار دهیم. این قطعات در پکیج‌ های گرمایشی نقش مشترک و بسیار مهمی را بر عهده دارند. به این شکل که با تشخیص جریان آب گرم و‌ حس کردن آن، پیغامی به برد پکیج ارسال می ‌کنند.

  1. نخستین تفاوتی که فلوسوئیچ و فلومتر با هم دارند، در اندازه گیری آب مصرفی است. بدین ترتیب که تنظیم شدن شعله در پکیج بر اساس اندازه‌گیری ‌های میزان دبی توسط فلومتر صورت می‌ پذیرد. این در حالی است که فلوسوئیچ نمی ‌تواند دبی آب ورودی را اندازه گیری کند. این قطعه تنها قادر است کلید جریان آب باشد و برد پکیج را از باز شدن شیر آگاه سازد.
  2. تفاوت دوم در تعداد رشته سیم‌ های اتصال است. فلومتر از ۳‌ رشته سیم و فلوسوئیچ دارای ۲ عدد رشته سیم است. علاوه بر این،
  3. سومین تفاوت در پکیج های گرمایشی این بوده که فلومتر قادر است تا سه حالت شعله بلند، کم و خاموش را تنظیم نماید، ولی فلوسوئیچ تنها تنظیم دو حالت شعله روشن و خاموش را انجام می دهد.
  4. فلومتر و فلوسوئیچ از نظر ظاهری هم تفاوت هایی دارند. فلومتر از پروانه توربینی شکلی استفاده کرده که در داخل آن یک عدد ساچمه فلزی قرار دارد. این قطعه با مجهز شدن به سنسور داخلی، جریان آب را اندازه ‌گیری می ‌کند. در عوض، فلوسوئیچ دارای یک شناور تفلونی است که درون قطعه قرار دارد و با تغییر وضعیت شناور، جریان آب را تشخیص می ‌دهد.
  5. یکی دیگر از تفاوت‌ های مهم بین فلومتر و فلوسوئیچ، در عملکرد آن ها است. فلومتر با اندازه گیری دقیق جریان آب، اطلاعات لازم را برای برد ارسال می ‌کند. لذا، بر اساس آن فرمان روشن شدن شعله به مشعل دستگاه صادر می‌ شود. از طرف دیگر، فلوسوئیچ تنها می ‌تواند حالت باز یا بسته بودن آب مصرفی را به برد اعلام کند و بر اساس این اطلاعات، برد فقط قادر است تنظیمات مربوط به شیر گاز را انجام دهد. بنابراین، در عملیات گرم کردن آب، فلومتر با دقت بیشتری نسبت به فلوسوئیچ عمل می‌ کند. زیرا می تواند جریان آب را به صورت دقیق اندازه گیری کند و اطلاعات دقیقی را برای کنترل سیستم فراهم آورد.
  6. وجود فلومتر در پکیج ‌های گرمایشی موجب می‌ گردد تا آب مصرف شده با بالاترین دقت و توجه گرم شود. به این علت که میزان نوسان فلومتر از فلوسوئیچ بسیار کمتر است. علاوه بر این، در آن دسته از پکیج ‌های گرمایشی که به فلومتر مجهز هستند، این امکان را دارند تا از یک طرف نسب به فعال سازی سنسور آب مصرفی اقدام کنند و از طرف دیگر دبی آب گرم را اندازه بگیرد.

سخن آخر

فلوسوئیچ پکیج چیست و چه تفاوتی با فلومتر دارد؟ این دو قطعه از اساسی ترین لوازمات پکیج به شمار می رود که با عملکرد صحیح آب را گرم می کنند. با این حال، فلومتر یک‌ مدل پیشرفته تر از فلوسوئیچ به حساب می آید که در نوع عملکرد، نوع گردش آب با فلوسوئیچ متفاوت است.

این پیشرفت به حدی بوده است که کارخانه ها و مراکز تولید پکیج های گرمایشی در تولیدات جدید خود، فلومتر را به جای فلوسوئیچ جایگزین قرار داده اند. شما می توانید در صورت خرابی یا تعویض فلوسوئیچ یا فلومتر با کارشناسان ما در تاسیسات خدمات ایران ارتباط باشید تا در اسرع وقت مشکل پکیج شما برطرف شود.

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج