خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

تنظیم پکیج

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی محبوب است که امروزه مورد استفاده افراد زیادی قرار می گیرد. این سیستم ممکن است گاهی دچار مشکلاتی شود که یکی از آن ها روشن و خاموش شدن پکیج است. چرا پکیج خاموش می‌ شود؟ به طور کلی، دو علت اساسی برای این مسئله مطرح شده است. یکی از این موارد فشار آب و‌ علت بعدی نیز خرابی قطعات پکیج عنوان می‌ شود. با این حال ممکن است علت های دیگری نیز در این مسئله دخیل باشند که لازم است کار را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید.

علل اصلی روشن و خاموش شدن پکیج

روشن و خاموش شدن

در واقع ممکن است پکیج به علل متفاوتی روشن و خاموش شود که خبر از مشکل و معیوب شدن سیستم ‌های مربوطه می دهد. مهمترین دلایل کلیدی روشن و خاموش شدن پکیج شامل موارد زیر است:

گرفتگی لوله‌

این امکان وجود دارد که لوله ها در طول زمان، دچار رسوب زدگی شده و جلوی آب را بگیرند که در این صورت منجر به خاموش شدن پکیج خواهد شد. علاوه بر این، ممکن است شی خارجی درون لوله گیر کرده باشد. ناگفته نماند که اگر راه خروج دود هم به هر دلیلی بسته شود، منجر به خاموش شدن پکیج می شود.

برد پکیج دچار اختلال شده است

برد پکیج

این امکان نیز وجود دارد که برد پکیج با اختلالاتی روبرو باشد و علاوه بر این سنسور های دستگاه دچار آسیب کند. چنانچه، روشن و خاموش شدن پکیج در اثر خرابی برد باشد، نیاز است تا فورا برطرف شود.

عملکرد پمپ دچار اختلال شده است

اگر پمپ متصل به پکیج معیوب باشد، موجب می‌ شود آب به طرز صحیح درون رادیاتور جریان پیدا نکند که منجر به خاموش شدن پکیج می شود. روشن و خاموش شدن این سیستم یکی از علائم خرابی پمپ پکیج است.

خراب شدن یا تنظیم نبودن الکترود یون

وظیفه تشخیص این که شعله تشکیل شده یا خیر بر عهده الکترود یون است. در صورتی که این قطعه خراب شود یا تنظیم آن به هم بخورد، این قابلیت را از دست می دهد. بنابراین نمی تواند به طور خودکار به روشن کردن مجدد پکیج بپردازد. از این رو، یکی دیگر از علل اصلی روشن و خاموش شدن پکیج خراب شدن الکترود یون به شمار می رود.

جمع شدن هوا در تاسیسات پکیج

یکی دیگر از دلایل بسیار عمده برای روشن و خاموش شدن پکیج، جمع شدن هوا در تاسیسات پکیج گفته می شود. اگر هوا در بخش تاسیسات پیکج انباشته شود، به جای این که آب وارد پکیج شود، هوا به درون آن وارد می‌ شود. در  چنین شرایطی، پکیج بلافاصله خاموش می شود. هواگیری پکیج ایران رادیاتور، بوتان و دیگر برندها زمان زیادی نمی برد و می تواند این مشکل را برطرف کند.

خرابی پرشر سوئیچ هوا

پرشر سوئیچ هوا

از دیگر عوامل مهمی که خاموش و روشن شدن پکیج را به دنبال دارد، خرابی پرشر سوئیچ هوا محسوب می شود. در این شرایط، در وهله اول باید پرشر را بررسی کنید و اگر خراب شده بود، آن را تعمیر نمایید.

اختلال در  NTC پکیج

از دیگر علل اصلی روشن و خاموش شدن پکیج می توان به اختلال در NTC پکیج اشاره کرد که در اثر دلایل متعددی اتفاق می‌دافتد. اگر این اتفاق بیفتد نیاز به بررسی داشته و باید در صورت خرابی تعویض شود.

چرا شعله پکیج روشن و خاموش می شود؟

در واقع شعله پکیج به دلایل متعددی خاموش می شود که در ادامه به بررسی دقیق آن‌ها می پردازیم:

کم شدن آب در مدار گرمایش

اگر میزان آب در مدار گرمایش کاهش پیدا کند، شعله پکیج خاموش خواهد شد. این کم شدن مقدار آب بر اثر عوامل متعددی اتفاق می افتد که باعث کم شدن فشار یا بار دستگاه می‌ شود که نتیجه آن خاموش و روشن شدن پکیج است.

هوا گرفتن مدار گرمایش

اگر مدار گرمایش هوا بگیرد، می تواند سبب اختلال در عملکرد دستگاه شود. در برخی اوقات پیش می آید که به جای این که آب وارد مدار گرمایش شود، هوا وارد جایگزین می شود.  همین مسئله از دلایل اصلی روشن و خاموش شدن پکیج به حساب می آید.

مسدود شدن مدار گرمایش

علاوه بر این، گاهی اوقات مدار گرمایش به واسطه مواد مختلفی موجب گرفتگی می شود‌ که دلیلی دیگر در این رابطه است. در این شرایط باید گرفتگی برطرف شود تا پکیج دوباره به کار خود ادامه دهد.

اختلال در عملکرد پمپ سیرکولاتور

پمپ سیرکلاتور

اگر پمپ سیرکولاتور به هر دلیلی خراب شود، موجب خاموش و روشن شدن پکیج خواهد شد. این قطعه درصورت خراب شدن باید بلافاصله تعویض گردد.

فشار گاز در پکیج یا ساختمان کم است

از دیگر نکات حائز اهمیت در این زمینه، کم شدن فشار گاز ساختمان و به تبع آن کاهش پیدا کردن فشار گاز پکیج به حساب می آید. از این رو، موجب می شود تا سوخت کافی به پکیج نرسد و خاموش شود. با تنظیم فشار گاز پکیج این مشکل برطرف خواهد شد.

جوش آوردن پکیج

اگر به هر دلیلی شامل خرابی دستگاه، تغییر تنظیمات در نقطه جوش و … دمای آب دستگاه خیلی زیاد بالا برود، موجب خاموش شدن پکیج خواهد شد.

سوختن فن پکیج و خراب شدن الکترود یون

هر پکیج دارای یک عدد فن است و اگر این فن بسوزد، علتی برای خاموش و روشن شدن پکیج می شود. علاوه بر این، خرابی الکترود یون، قطعه NTC، برد پکیج و پرشر سوئیچ در این رابطه تأثیرات فراوانی دارند.

مشکل خاموش و روشن شدن پکیج را چگونه بر طرف کنیم؟

برای رفع مشکلات و خرابی‌ های به وجود آمده در در پکیج، باید هر مشکل را شناسایی کرده و سپس نسبت به بر طرف کردن آن اقدام کرد. اغلب خرابی‌ ها به قطعات دستگاه مربوط هستند و برای تعمیر آن‌ها نیاز به کمک فنی و متخصص دارید. برخی قطعات می‌ توانند تعمیر شوند و برخی دیگر نیز در صورت لزوم، باید تعویض گردد. در هر صورت، بهتر است این کار را به تکنسین‌ های ماهر و کار آزموده در این زمینه بسپارید. آن ها توانایی تشخیص مشکلات و راه‌ حل‌ های مناسب را دارند و به شما در تعمیر و بهبود عملکرد پکیج کمک خواهند کرد.

دلیل اصلی خاموش و روشن شدن شعله پکیج در فصل زمستان

در فصل زمستان مشکلات متعددی می‌ توانند موجب خاموش و روشن شدن پکیج شوند. برای مثال، سوئیچ جریان درون پکیج، مسئول کنترل جریان آب گرم است. اگر سوئیچ جریان دچار اختلال شود، ممکن است جریان آب گرم به درستی برقرار نشود. این موضوع باعث خاموش و روشن شدن شعله پکیج می‌ شود. در این صورت، باید سوئیچ جریان را بررسی و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض کرد.

علاوه بر این، اگر کلید تنظیم دمای گرمایش در پکیج خراب شده یا نادرست عمل کند، شعله پکیج به طور غیر منتظره خاموش و روشن خواهد شد. ترموستات اتاقی نیز تنظیم دمای اتاق را بر عهده دارد. اگر ترموستات اتاقی درست کار نکند یا دچار اختلال در عملکرد شود، پکیج خاموش و روشن می شود. همچنین، شیر بای‌پس در سیستم گرمایش مسئول جلوگیری از برگشت آب سرد به پکیج است. در این صورت، اگر شیر بای‌ پس باز باقی بماند، آب سرد به پکیج بر می گردد و باعث خاموش و روشن شدن شعله خواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی دلایل روشن و خاموش شدن پکیج پرداخته شد. چنانچه اشاره کردیم، بعد از تشخیص دادن علت اصلی روشن و خاموش شدن پکیج، باید در صدد بر طرف کردن بر آمد. با این حال، اگر پکیج خاموش شد باید چه کرد؟ اگر مورد پیش آمده، خیلی ساده باشد، خودتان می توانید آن را عیب یابی و برطرف کنید. اما در بسیاری از مواقع نیز مشکلات فنی از دانش و تخصص ما خارج هستند. لذا، نیاز است تا از یک نیروی متخصص کمک گرفته و پکیج خود را به طور اصولی و کارآمد مورد بررسی قرار دهید. در این مواقع، توصیه می‌ شود به مراکز تخصصی تعمیرات مراجعه نمایید. همچنین اگر ساکن مشهد هستید می توانید تاسیسات خدمات ایران را انتخاب نمایید.

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج