خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

تعمیرکاری در حال تعمیر آبگرمکن

یکی از اساسی ترین مشکلاتی که هر خانواده ممکن است با آن مواجه شود، بالا رفتن فشار پکیج است که باعث ایجاد مشکلات و خرابی های زیادی می شود. چند علت بالا رفتن فشار پکیج شامل خراب بودن مبدل پکیج، خرابی در شیر تخلیه، خراب بودن منبع انبساط و.. است. برای جلوگیری از ایجاد مشکلات بیشتر و جبران ناپذیر در اثر بالا رفتن فشار پکیج می توانید از تعميركار پكيج در مشهد راهنمایی بگیرید.

علت بالا رفتن فشار پکیج چیست؟

بالا رفتن فشار پکیج دلایل مختلفی دارد که با پیدا کردن آن ها می توانید مشکل دستگاه خود را حل کنید. برخی از علل خرابی پکیج شامل موارد زیر است:

  1. خراب بودن مبدل
  2. وجود اشکال در شیر تخلیه یا شیر اطمینان
  3. معیوب شدن قطعه شیر پرکن
  4. به مشکل خوردن منبع انبساط
  5. خراب شدن برد یا پمپ دستگاه

1. خراب شدن یا ترک برداشتن مبدل پکیج

مبدل پکیج

خرابی یا فرسایش مبدل از اصلی ترین دلایل بالا رفتن فشار در پکیج های دیواری تک مبدله است. البته این خرابی مبدل می تواند حتی در پکیج های دو مبدله نیز منجر به بالا رفتن فشار دستگاه شود؛ بدین صورت که اگر مبدل ثانویه در این دستگاه ها خراب شود امکان افزایش بار پکیج وجود دارد.

2. اشکال در شیر تخلیه یا شیر اطمینان

خرابی شیر تخلیه می تواند یکی دیگر از دلایل بالا رفتن بار پکیج دیواری باشد. هنگامی که فشار پکیج به بیش از 3 بار برسد، شیر تخلیه به صورت اتوماتیک برای تخلیه فشار باز می شود. به این صورت که شیر تخلیه با خارج کردن آب اضافی فشار پکیج را کاهش می دهد؛ خرابی در این قطعه باعث شده که پکیج نتواند فشار اضافی را کم کند. اولین قدم برای حل این مشکل، خاموش کردن دستگاه است. سپس باید به آرامی شیر اطمینان را باز کنید تا هوای اضافی از داخل پکیج خارج شود. اگر شیر تخلیه قبل از رسیدن فشار به 3 بار، دچار نشتی شود باید اقدام به تعویض آن کنید.

3. خراب شدن شیر پر کن، یک علت بالا رفتن پکیج

مبدل شیر پرکن

ممکن است علت بالا رفتن فشار پکیج دیواری، خراب شدن شیر پر کن پکیج باشد. اگر شیر پر کن پکیج قادر نباشد وظیفه خود را به خوبی انجام دهد، شیر اطمینان چکه می کند و در نهایت منجر به بالا رفتن فشار پکیج دیواری می شود. برای همین باید هر چه سریعتر این قطعه را تعویض کنید تا کارکرد پکیج خود را بهبود بخشید.

4. به مشکل خوردن منبع انبساط پکیج

منبع انبساط جدید

خراب بودن منبع انبساط از دیگر دلایل افزایش فشار در پکیج دیواری است. زمانی که در منبع انبساط سوراخ ایجاد شود، آب شروع به نفوذ در مدار گرمایشی دستگاه می کند. از دیگر علائم خرابی منبع انبساط خارج شدن آب از شیر هواگیری مخزن می باشد. در صورت مشاهده هر یک از این علائم باید اقدام به تعویض منبع انبساط کنید.

5. یک عامل فشار بالا در پکیج، ایراد در برد الکترونیک

تعمیر کاری در حال رفع ایران برد الکترونیک پکیج

یکی دیگر از دلایل افزایش فشار دستگاه وجود ایراد در برد الکترونیک پکیج می باشد خرابی برد دستگاه باعث ثابت ماندن دما در پکیج و ارسال دستور اشتباه از سمت دستگاه به سایر قطعات می شود، در نتیجه برد شروع به اخلال در کار پکیج می کند و  منجر به زیاد شدن فشار می شود.

علت بالا و پایین رفتن فشار پکیج ایران رادیاتور و بوتان

در حالت کلی اصلی ترین علت بالا و پایین رفتن فشار پکیج ایران رادیاتور و بوتان خرابی منبع انبساط یا عدم وجود باد کافی در منبع می باشد. برای حل کردن این مشکل اولین قدم تخلیه هوا در منبع هوا می باشد، برای این کار باید سوزن سوپاپ منبع هوا را فشار دهید. اگر پس از فشار دادن هوایی خارج نشد باید با استفاده از پمپ مقداری هوا با فشار مناسب به منبع هوا تزریق کنید.

اگر منبع انبساط شما به خوبی کار می کند ولی همچنان مشکل نوسان در فشار پکیج را دارید، احتمالا اتصال به منبع انبساط کاملاً مسدود شده و سیستم نمی تواند عملکرد درستی را انجام بدهد. در این صورت پیشنهاد می کنیم در شرایطی که هیچ کدام از این راه حل ها نتوانست مشکل شما را حل کند پیشنهاد می کنیم که صورت لوله اتصال منبع انبساط را به صورت کامل باز کرده و تمیز کنید. در آخر پیشنهاد ما این است که برای حل مشکل بالا رفتن فشار در پکیج حتما از یک متخصص خبره کمک بگیرید.

علت بالا رفتن فشار پکیج در حالت زمستانی چیست؟

خطرات بالا رفتن فشار پکیج

علت بالا رفتن فشار پکیج در حالت زمستانی وجود مشکل در منبع انبساط و رابط دستگاه با افزایش فشار است. در اصل وقتی این مشکل به وجود می آید به هنگام روشن شدن دستگاه عقربه فشار سنج به سرعت به سمت بالا حرکت می کند و در هنگام خامش شدن به سرعت به سمت پایین حرکت می کند. برای حل این مشکل اولین قدم بررسی بهش والف دستگاه می باشد، باید این بخش را باز کنیم و سوزنی که در این بخش وجود دارد را فشار دهیم پس از فشار دادن سوزن با سه حالت مواجه خواهیم شد:

  • حالت اول: منبع دارای باد می باشد، این حالت بدین معنی است که منبع سالم بوده و باید بخش رابط پکیج را بررسی کنیم.
  • حالت دوم: منبع باد کمی را دارد یا اصلا در منبع بادی وجود ندارد، در صورت مواجه با این حالت باید به منبع انبساط به علت عدم وجود باد در خود با استفاده از پمپ، باد تزریق شود.
  • حالت سوم: پس از فشار دادن سوزن والف به جای باد آب خارج شود، به هنگام خروج آب به جای باد باید در اولین فرصت ممکن منبع انبساط را با کمک گرفتن از یک تعمیر کار تعویض کنیم.

افزایش فشار پکیج چه خطراتی به همراه دارد؟

بالا رفتن فشار پکیج در فصل زمستان، خطرات زیادی دارد و می تواند موجب آسیب رسیدن به قطعاتی همانند پمپ شود. به همین دلیل در فصل زمستان باید به فشار پکیج دقت زیادی شود و حتما فشار دستگاه عددی بین 0.7 تا 1.5 بار باشد. هنگامی که فشار پکیج به عددی بالای این بازه می رسد باعث آسیب رسیدن به قطعات دستگاه می شود.

پس بهتر است که در فصل زمستان فشار دستگاه را به طور مرتب بررسی کنید. مهمترین قدم در کارکرد درست پکیج، تنظیم بودن فشار دستگاه است؛ در صورت عدم تنظیم درست خطرات بالا رفتن فشار پکیج ایران رادیاتور، بوتان یا هر دستگاه دیگری شامل نشتی آب پکیج، خوردگی و پوسیدگی لوله کشی، ایجاد رسوب در دستگاه و…می باشد.

سخن پایانی

علت بالا رفتن فشار پکیج می تواند دلایل متفات زیادی داشته باشد، اصلی ترین دلیل افزایش بار در پکیج مشکل در منبع انبساط  است که با کمک گرفتن از یک تعمیر کار خبره می توان این مشکل را به راحتی رفع کرد. از جمله دیگر دلایلی که می توانند باعث افزایش فشار در دستگاه شوند خراب بودن مبدل پکیج، خرابی در شیر تخلیه، خرابی در برد دستگاه و… می باشد. بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد این مشکل بازدید دوره ای از دستگاه توسط یک تعمیر کار خبره است. اگر ساکن مشهد هستید می توانید این کار را به تاسیسات خدمات ایران بسپارید.

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج