خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

ونتوری پکیج

آشنایی با قطعات پکیج می تواند به عملکرد بهینه پکیج کمک کند. در پاسخ به این سوال که ونتوری پکیج چیست باید بگوییم که این قطعه اصلی و مهم در پکیج، همان فن یا لوله پیلوت محل ارتباط شلنگ پرشر سوئیچ دود و فن پکیج است.

اساس کار این قطعه تغییر سطح مقطع بوده که با کوچک کردن این سطح، کاهش فشار و افزایش سرعت عملکرد پکیج مشهود خواهد بود. کنترل دود و گاز ناشی از عمل احتراق نیز یکی دیگر از وظایف ونتوری است.

ونتوری پکیج چیست و چگونه عملکردی دارد؟

هر پکیج از برخی اجزا تشکیل شده است که در عملکرد کلی آن تاثیرگذار هستند. چنانچه هر یک از اجزای پکیج عملکرد لازم را ارائه نکنند، با ارورها و عدم عملکرد صحیح مواجه می شوید. یکی از این اجزای مهم در سیستم این تجهیزات، ونتوری بوده که بر روی خروجی فن پکیج نصب می شود.

زمانی که این دستگاه فعالیت خود را آغاز می کند و گرم کردن آب شروع می شود، بر اثر این عمل، دودها و گازهایی در محفظه احتراق تولید شده توسط ونتوری به دودکش و بیرون راه پیدا می کنند. برگشت این موارد به درون پکیج می تواند باعث بروز خطرات و مشکلات متعددی در آن شود. چنانچه این مسئله ادامه پیدا کند، به طور قطع پکیج از کار خواهد افتاد.

ونتوری پکیج دقیقا به چه کاری می پردازد؟

عملکرد ونتوری پکیج چیست؟

در هنگام پرداختن به این سوال که ونتوری پکیج چیست، باید به عملکرد این قطعه، توجه ویژه ای داشته باشید. کار اساسی ونتوری پکیج کوچک تر کردن سیستم کنترل روی فن است. این گونه که هوا و دودهای خارج شده از فن، به وسیله شلنگی به ونتوری می رسند.

بنابراین، هنگام که خروج هوا، فشار خارج شده افت پیدا کرده و سرعت آن بیشتر شده و گازهای ناشی از اشتعال راحت تر خارج می شوند. اگر گاهی با مشکل عملکرد نادرست خروج دود از پکیج مواجه شدید، می توانید با شناخت قطعه ونتوری، آن را مورد بررسی قرار دهید تا منبع اختلال را پیدا کنید.

نکات و کلیات عملکرد ونتوری پکیج

نکات مهم و کلیدی در شناخت عملکرد قطعه ونتوری پکیج به شرح زیر هستند:

  1. مهم ترین کار ونتوری پکیج، کشیدن هوا از طریق پرشر سوئیچ است.
  2. این قطعه باعث بسته شدن پرشر سوئیچ هوا می شود.
  3. مسئولیت اصلی فن پکیج، خارج سازی هوای داغ و پس مانده های سیستم گرمایشی است؛ بنابراین باید عملکرد این بخش به طور منظم زیر نظر باشد.

ونتوری پکیج در چه قسمتی نصب می شود؟

ونتوری پکیج چیست و در کجا نصب می شود؟

حال که دانستیم ونتوری پکیج چیست، می بایست از محل نصب آن نیز اطلاعاتی را کسب کنید. ونتوری از ابعاد کوچک و شکل شیپوری مانندی برخوردار است و در محل فن پکیج نصب می شود. این محصول به پرشر سوئیچ هوا متصل شده و داخل فن پکیج قرار می گیرد؛ بنابراین، برای تعمیر ونتوری ضروری است، کل پکیج باز شود.

فن پکیج وظیفه هدایت دودها و گازهای ناشی از احتراق پکیج را بر عهده دارد؛ اما در حقیقت این ونتوری است که مسیر درست خروج را برای این ضایعات فراهم می کند. به همین دلیل این قطعه را در داخل فن تعبیه می کنند تا چنانچه دود به داخل برگشت، بتواند روی سنسور مکش تاثیر گذاشته و این عمل را قطع کند.

آیا ونتوری پکیج قابل تست است؟

ونتوری پکیج، ازجمله قطعات مهمی به شمار می آید که در صورت اشکال در عملکرد آن، موجبات از کار افتادن پکیج و یا خطرات بیشتری را فراهم می کند. بهتر است به خاطر بسپارید که انجام فعالیت های مربوط به تست و تنظیم پکیج را به تکنسین های ماهر و افراد آموزش دیده مانند سرویسکار ایران رادیاتور در مشهد بسپارید. چرا که، این اقدامات به مهارت بالایی نیاز داشته و عدم انجام درست آن ها می تواند خسارات متعددی را برای شما به وجود بیاورند.

چگونه ونتوری پکیج را تست کنیم؟

قطعه ونتوری در پکیچ

به طور کلی، تست ونتوری به منظور اطمینان از عملکرد صحیح آن روی فن انجام می شود. جهت انجام درست تست و بررسی عملکرد این قطعه، ابتدا، دو سر کنتاکت های قطعه را مورد بررسی قرار داده و از عدم وصل بودن آن ها به هم اطمینان حاصل کنید.

هنگامی که ونتوری را از کنتاکت ها جدا کنید، با دهان هوای آن هوا را بکشید تا صدایی شبیه به بوق بشنوید. این صدا بیانگر عملکرد درست ونتوری است. چنانچه این صدا را نشنیدید، می بایست برای تعمیر آن اقدام کنید. تعمیر ونتوری پکیج را بهتر است به متخصصین بسپارید.

خرابی و تعمیر ونتوری پکیج

هنگامی که دود و ضایعات ناشی از احتراق، به درون پکیچ بازگردد، ونتوری به سنسور دستور قطع فشار هوا را صادر می کند. اگر دود به درون پکیج بر می گردد، نشان دهنده عدم عملکرد صحیح ونتوری است. در چنین شرایطی، باید بر اساس موارد ذکر شده به سراغ تست و بررسی ونتوری بروید.

کلام آخر

در پاسخ به این که ونتوری پکیج چیست، باید گفت که این قطعه، محل ارتباط شلنگ پرشر سوئیچ دود و فن پکیج است. ونتوری در عملکرد کلی پکیج موثر بوده و هرگونه اختلال در آن، باعث نشت دودهای ناشی از احتراق می شود.

این قطعه دود و گاز ناشی از احتراق پکیج را کنترل کرده و آلاینده های شیمیایی را به بیرون راهنمایی می کنند. در صورت مشاهده اختلال در عملکرد ونتوری باید اقدامات بعدی را به متخصصین ما در تاسیسات خدمات ایران بسپارید.

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج