خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

پکیج چگالشی باز شده

امروزه به روز ترین سیستم های گرمایشی موجود در بازار، پکیج های چگالشی یا Condensing Combi Boiler به حساب می‌ آیند. اما پکیج چگالشی چیست؟

باید گفت که راندمان کاری این نوع از پکیج ها بالای 90 درصد بوده و از گاز به وجود آمده از احتراق و دود استفاده می کنند. این موضوع، دلیلی است که این پکیج ها در سلامت زیست محیطی و کاهش انرژی بسزایی ایفا می‌ کنند.

خدمات ایران یکی از نمایندگی های پکیج در خراسان است و شما شهروندان عزیز مشهدی می توانید جهت تعمیر پکیج در مشهد با کارشناسان ما در تماس باشید.

پکیج چگالشی چیست؟

جزئیات پکیج چگالشی در تمامی زوایا

پکیج چگالشی، یکی از جدیدترین انواع این تجهیزات گرمایشی به حساب می‌ آیند که با مصرف سوخت کم و راندمان حرارتی بالا، از مزایای قابل توجهی نسبت به مدل‌ های قبلی برخوردار است. در فرآیند احتراق گاز در مشعل دستگاه، دو محصول اصلی به نام دی اکسید کربن و بخار آب تولید می‌ شود.

در پکیج‌ های معمولی، این محصولات احتراق با دما های بالا (میانگین ۱۵۰ تا ۳۰۰ درجه سانتی گراد) از طریق دودکش به بیرون می روند. با اینکه در این دما بخشی از انرژی گرمایی در محصولات احتراق با دما های بالا هدر می‌ رود، اما به دلیل وجود بخار آب در فاز بخار، انرژی گرمای قابل استخراجی نیز وجود دارد.

در سیستم‌ های چگالشی، با فراهم نمودن تغییرات در طراحی پکیج، از محتویات احتراق برای گرمایش ابتدایی آب سرد ورودی به پکیج استفاده می شود. به این ترتیب، دمای گازهای خروجی به دمای ۰۱ الی ۱۰ درجه سانتی گراد کاهش می‌ یابد.

در این دما، بخار آب تولید شده در طی فرآیند احتراق تقطیر می‌ شود و به کندانسه تبدیل خواهد شد. از این رو، به این نوع دستگاه‌ ها پکیج چگالشی می گویند. در این روش، از انرژی گرمایی موجود در بخار آب تولید شده نیز استفاده می‌ شود تا به دمای آب ورودی به پکیج افزوده شود و در نتیجه راندمان حرارتی بهبود می یابد.

نحوه عملکرد پکیج چگالشی نسبت به پکیج های غیر چگالشی

نحوه عملکرد پکیج چگالشی نسبت به پکیج های غیر چگالشی

پکیج‌ های چگالشی عملکردی متفاوت نسبت به پکیج‌ های غیرچگالشی دارند. هنگامی که گاز مشعل در دستگاه سوخته می‌ شود، احتراق رخ می‌ دهد و گاز دی اکسید کربن به همراه بخار آب تولید می‌ شوند. در پکیج‌ های معمولی، این مواد با دمای بالا (حدود 150 تا 300 درجه سانتی گراد) از دودکش به بیرون هدایت می شود.

در این دما، آب در فاز بخار قرار دارد و بخشی از انرژی گرمایی از طریق خروج محصولات احتراق با دمای بالا از دست می‌ رود. در پکیج‌ های چگالشی با اعمال تغییرات در طراحی آبگرمکن، از محصولات احتراق در جهت گرمایش ابتدایی آب سرد ورودی به پکیج بهره گیری می‌ کنند.

به این ترتیب، دمای گازهای خروجی تا حدود 60 تا 70 درجه سانتی گراد کاهش پیدا کرده و باعث تولید بخار آب می‌ شود. بخار آب در طول فرآیند احتراق تقطیر شده و به کنداسه تبدیل خواهد شد. به همین دلیل، این دستگاه‌ ها را پکیج چگالشی می‌ نامند.

تفاوت و چگونگی کار پکیج معمولی با پکیج چگالشی چیست؟

تفاوت اصلی بین پکیج معمولی و پکیج چگالشی در روش استفاده از انرژی حاصل از احتراق و مدیریت آلاینده های آن است. در پکیج معمولی، بخشی از انرژی حاصل از احتراق از طریق دود و گازهای حاصل از احتراق از بین رفته و به هوا منتقل می‌ شود.

اما در پکیج چگالشی، به محض باز شدن شیرآلات آب گرم، شعله دستگاه روشن می‌ شود و محصولات احتراق، شامل گاز دی اکسید کربن و آب، در محفظه احتراق به وجود می آیند. دود ایجاد شده از این احتراق از طریق دودکش پکیج به خارج ساختمان منتقل می‌ شود.

یکی دیگر از تفاوت های این دو محصول در تاثیرات زیست محیطی و تولید آلاینده های شیمیایی است. گازهای حاصل از احتراق در پکیج‌ های معمولی آلاینده‌ های جوی و تغییرات دمایی هوا را افزایش می‌ دهند. اما پکیج‌ های چگالشی با استفاده از تبخیر و بخار آب موجود در محصولات احتراق، سعی در بهره‌ برداری بیشتر از انرژی حاصل از احتراق و کاهش انتشار گازهای آلاینده دارند.

استفاده از دود در پکیج‌ چگالشی

نحوه عملکرد پکیج چگالشی

در پکیج چگالشی، استفاده از دود حاصل از احتراق به عنوان یک مزیت مهم محسوب می شود. قبل از خروج از پکیج دیواری، دود حرارت خود را به آب سرد ورودی منتقل می‌ کند و آن را در اصطلاح  پیش‌ گرم خواهد کرد. این مسئله، شعله ای که برای گرم کردن آب به وجود می آورد؛ بنابراین در زمان گرم کردن آب و مصرف گاز، صرفه جویی می شود.

این پکیج ها نسبت به مدل‌ های قبلی خود (دیواری، مخزنی، برقی و…) شامل تغییراتی از جمله تامین اکسیژن بیشتر برای سوختن بهتر، پیش گرم کردن آب ورودی و… شده اند.

مزایای پکیج های چگالشی

مزایای پکیج های چگالشی موارد متعددی را شامل می‌ شوند که برخی از آن ها عبارت اند از:

 • مصرف میزان انرژی کمتر
 • نصب آسان و کم زحمت
 • استفاده کم از سوخت های فسیلی
 • حداقل انتشار گاز CO
 • پیشگیری از ورود گاز های گلخانه ای به هوا
 • کاهش میزان گرمایش زمین

نکات مهم در استفاده از پکیج های چگالشی

پکیج چگالشی با صفحه نمایش لمسی

برخی نکات مهم در استفاده از پکیج های چگالشی که دانستن آن خالی از لطف نیست، عبارت اند از:

 • پکیج های چگالشی، راحت بر روی دیوار نصب می شوند.
 • این پکیج ها، دارای دودکش کوتاه هستند که به راحتی می توان در فضای بیرون نصب کرد.
 • پکیج چگالشی در مکان هایی همانند زیر پله و… هم به راحتی نصب و بهره برداری می شوند.
 • تنها با سرویس کردن این پکیج ها به صورت سالانه می توان کارایی پکیج را تا میزان فراوانی افزایش داد.
 • میزان عمر مفید پکیج چگالشی مطابق میزان کیفیت ساخت، مدل و کاربرد آن متفاوت است.

جالب است بدانید که از تاریخ آوریل 2005، همه دیگ های گازی جدیدی که در بریتانیا نصب می شوند، طبق قانون باید از نوع پکیج های چگالشی باشند. همچنین در اروپا از سال 2002 با ویژگی های بسیار قوی پکیج های چگالشی این قانون مورد اجرا قرار گرفته است.

کلام آخر

پکیج چگالشی چیست؟ پکیج‌ های چگالشی دستگاه هایی هستند که با تکنولوژی تبخیر و بخار آب کار می کنند.

این تجهیزات گرمایشی مزایای بسیاری دارند و توانایی استفاده بیشتری از انرژی حاصل از احتراق را دارا هستند که انتشار گازهای آلاینده را کاهش می دهند. با تبدیل بخشی از انرژی گرمایی به بخار آب، از انتقال انرژی از طریق دود و گازهای حاصل از احتراق جلوگیری می‌ شود.

این پکیج‌ ها علاوه بر بهره‌ برداری بهینه از انرژی، تاثیرات زیست محیطی مثبتی دارند و به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ ای و آلاینده در جو هم کمک می‌ کنند. در صورتی که پکیج شما با مشکلات فنی مواجه شد، تاسیسات خدمات ایران اینجاست تا به شما با بهترین تکنسین های مجرب در این زمینه، کمک کند.

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج