خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

گرم نکردن حوله خشک کن

امروزه با پیشرفت وسایل گرمایشی، بسیاری از منازل در سرویس بهداشتی یا حمام خود از حوله خشک استفاده می کنند. این وسیله ممکن است در طول زمان دچار اختلالاتی مانند گرم نکردن شود. برای پیدا کردن علت گرم نشدن حوله خشک کن شما باید موارد زیادی را بررسی کنید؛ زیرا این دستگاه ارتباط مستقیمی با دیگر وسایل گرمایشی خانه دارد.

اگر حوله خشک کن شما نمی تواند به درستی کار کند و گرم نمی شود، بهتر است که از یک متخصص برای رفع ایراد کمک بگیرید. پیشنهاد ما به شما این است که با گرفتن راهنمایی از سرویسکار پکیج در مشهد در سریع ترین زمان ممکن مشکل را رفع کنید. زیرا ایراد در این قطعه می تواند باعث آسیب رسیدن به سیستم گرمایشی خانه شود.

علت گرم نشدن حوله خشک کن چیست؟

حوله خشک کن جزو تجهیزات کاربردی برای از بین بردن رطوبت است؛ این دستگاه به ظاهر کوچک قابلیت های فراوانی مانند گرم کردن محیط، از بین بردن رطوبت اضافی، خشک کردن حوله و لباس و ممانعت از تکثیر کپک و قارچ در فضا را در اختیار ما می گذارد؛ در نتیجه این قطعه به یکی از مهم ترین ابزارهای مورد استفاده در خانه ها تبدیل شده است.

در بعضی از مواقع مشاهده می کنیم که این وسیله نمی تواند به درستی کار کند و کارایی های لازم را ندارد، معمولا در صورت دیده شدن همچین نشانه هایی باید از یک تعمیر کار متخصص برای رفع ایراد کمک بگیریم، برخی از دلایلی که می توانند باعث خرابی در سیستم گرمایشی حوله خشک کن شوند عبارتند از:

خاموش بودن سیستم گرمایش مرکزی یا شوفاژ

یکی دیگر از شایع ترین و ساده ترین دلایل کار نکردن حوله خشک کن، خاموش بودن سیستم گرمایشی و یا شوفاژ منزل می باشد. در اصل کارکرد حوله خشک کن بر اساس چرخش آب گرم تولید شده توسط پکیج و موتورخونه است. بدیهی است که در صورت خاموشی و یا خرابی در سیستم گرمایشی مرکزی چرخش لوله ها و آب گرم با مشکل مواجه خواهد شد و در نتیجه دستگاه عملکرد مورد انتظار را نخواهد داشت. بنابراین روشن و فعال نبودن سیستم گرمایشی می تواند علت گرم نشدن حوله خشک کن باشد.

وجود ایراد در لوله کشی

ایراد در لوله کشی حوله خشک کن

از جمله مرسوم ترین دلایل ایراد در حوله خشک کن لوله کشی نا مناسب و غیر اصولی منزل است. متاسفانه در بیشتر خانه ها لوله کشی به صورت درست و اصولی انجام نمی گیرد و این عمر موجب خرابی در سیستم های گرمایشی که وابسته به لوله کشی ساختمان هستند می شود. در صورت وجود پیچ و خم زیاد در لوله کشی ساختمان آب رسانی با مشکل مواجه خواهد شد و در نتیجه سیستم های گرمایشی آب کافی برای گرم کردن منزل دریافت نخواهند کرد، همچنین کیفیت لوله کشی نیز می تواند تاثیر مستقیمی بر کار نکردن حوله خشک کن داشته باشد.

در صورت خرابی جنس لوله کشی ساختمان آب در حین گردش داخل لوله کشی نشتی خواهد کرد؛ یعنی وقتی آب به رادیاتور می رسد بخش زیادی از گرمای خود را از دست خواهد داد.

جرم‌ و رسوب قطعات حوله خشک کن

از جمله دلایلی که می تواند در دراز مدت باعث کار نکردن حوله خشک کن شود وجود رسوبات مختلف در داخل این دستگاه می باشد. وجود جرم و رسوبات در داخل این قطعه کاملا امری طبیعی است چرا که آب شهری مورد استفاده منازل دارای رسوبات مختلفی است. طبق توصیه کارشناسان بهتر است هر چند وقت یک بار صافی های داخل حوله خشک کن را با دقت تمیز کنید. اگر جنس دستگاه شما متوسط باشد، معمولا بعد از گذشت دو سال شروع به رسوب گیری می کند و نیاز است که قطعات مورد نیاز را به صورت کامل تعویض کنید.

در صورت اینکه جنس دستگاه شما از کیفیت بالایی برخورد دار باشد حداقل تا 6 سال نیازی به تعویض قطعات نخواهید داشت، نکته حائز اهمیت این است که حتی اگر جنس جوله خشک کن شما با کیفیت باشد برنامه منظمی برای جرم گیری داشته باشید. خوشبختانه انجام جرم گیری و نظافت حوله خشک کن اصلا کار سخت و وقت گیری نمی باشد و شما می توانید به تنهایی و در زمان کم اقدام به تمیز کردن قطعات داخلی حوله خشک کن کنید

کم ‌بودن شعله دستگاه

در بعضی از مواقع که شعله تولید گرما تنظیم نشود، آب به دمای مطلوب نخواهد رسید. در نتیجه آبی که حوله خشک کن دریافت می کند به اندازه کافی گرم نخواهد بود؛ به همین دلیل یکی از کارهایی که به هنگام سرما دادن حوله خشک کن باید انجام دهید، بررسی شعله دستگاه می باشد.

اگر شعله دستگاه کمتر از حد معمول باشد؛ در نتیجه فشار گاز پایین است، در این صورت باید شیر گاز را بررسی کنید و از باز بودن شیر به صورت کامل اطمینان حاصل فرمایید، تنظیم شیر کار سختی نیست و می توانید به صورت تنهایی نیز این کار را انجام دهید. یکی دیگر از نشانه های ایراد در شعله دستگاه گرم نبودن رادیاتورها است؛ از همین رو حتما شعله دستگاه را در یک ارتفاع مناسب تنظیم کنید تا همیشه به آب گرم دسترسی داشته باشید.

فاصله دور پکیج از حوله خشک کن

وسعت خانه با ظرفیت پکیجی که انتخاب می کنیم رابطه مستقیمی دارد؛ از این رو به هنگام خرید پکیج حتما اندازه خانه و ظرفیت دستگاه را نیز باید در نظر گرفت. چرا که فاصله رادیاتورها و حوله خشک کن با توجه به وسعت محیط خانه تعیین می شود و با بیشتر شدن فاصله در میان رادیاتور و حوله خشک کن از پکیج، باید ظرفیت گرمایی پکیج نیز افزایش یابد.

در صورت عدم اهمیت به این معیار مهم و دور کردن پکیج از حوله خشک کن بیشتر از معیار مجاز میزان گرمای آب دریافتی دستگاه نیز کمتر خواهد شد و در نتیجه حوله خشک کن گرمای دلخواه را نخواهد داشد، بنابراین حتما به هنگام انتخاب پکیج ظرفیت حرارتی آن را نیز مورد بررسی قرار دهید؛ چرا که یکی از مهم ترین فاکتورها برای گرمای مناسب حوله خشک کن این فاصله است.

وجود هوا، علت گرم نشدن حوله خشک کن

لوله کشی حوله خشک کن

یکی از شایع ترین دلایلی که می تواند موجب ناکارآمدی حوله خشک کن می تواند شود وجود هوا در این دستگاه است؛ در زمانی که در داخل لوله های حوله خشک کن هوا وجود داشته باشد، گردش آب گرم در این دستگاه با مشکل موجه می شود. در نتیجه باید باید حتما لوله های دستگاهمان را به طور منظم هواگیری کنیم.

از مهم ترین نشانه های وجود هوا در داخل لوله ها وجود صدایی مانند طبل از داخل حوله خشک کن می باشد، یکی دیگر از نشانه های اصلی وجود هوا در حوله خشک کن سرد بودن بعضی از قسمت های دستگاه مخصوصا نرده های پایینی دستگاه به نسبت دیگر قسمت ها دستگاه، در مشاهده کردن هر یک از این دو نشانه در دستگاهتان اقدام به هواگیری حوله خشک کن کنید.

مراحل هواگیری حوله خشک کن بسیار شباهت به مراحل هواگیری رادیاتور دارد و دقت داشته باشید که برای هواگیری این دستگاه باید سیستم گرمایش مرکزی را خاموش کنید چرا که در حین هواگیری امکان این وجود دارد تا آب گرم داخل مدار سرد شود. پس از خاموش کردن سیستم گرمایشی با استفاده از آچار های مخصوص شیربالای حوله خشک کن را باز کنید تا هوای داخل لوله ها تخلیه شود. در هنگامی که به جای هوا مشاهده کردید آب خارج می شود از این دستگاه اقدام به بستن پیچ و سپس روشن کردن سیستم گرمایشی منزل کنید.

مقدار فشار بار پکیج کم است

از جمله دیگر دلایل گرم نشدن حوله خشک کن، کم بودن فشار بار پکیج منزل می باشد، فشار بار رابطه مستقیمی با حوله خشک کن دارد چرا که در صورت کم بودن بار دستگاه میزان آب دریافتی حوله خشک کن کاهش خواهد یافت در نتیجه چرخش آب در مدار گرمایش سیستم به درستی انجام نخواهد گرفت و  ب رادیاتورها و به همراه حوله خشک کن گرمای خود را از دست می ‌دهند و شروع به سرد شدن می کنند.

برای اطمینان از اینکه علت گرم نشدن حوله خشک کن مربوطه به فشار پکیج است یا نه باید در قدم اول اقدام به بررسی میزان فشار پکیج خود کنید و دقت داشته باشید که عقربه فشار سنج در بین عدد 1.5 الی 2 باشد. در صورت تنظیم نبودن باید شیر پرکن دستگاه را که معمولا در زیر دستگاه است را باز کنید تا عدد فشار سنج به رقم 2 برسد.

نتیجه گیری

گرم نشدن حوله خشک کن می تواند بنا به دلایل مختلفی مانند تنظیم نبودن فشار، در بودن پکیج از دستگاه، وجود هوا، جود جرم و رسوب و.. اتفاق بیوفتد. در صورت اینکه شما با این مشکل موجه شدید بهتر است ابتدا از روشن بودن پکیج اطمینان حاصل فرمایید و دمای دستگاه را در درجه ای مناسب تنظیم کنید. اگر پکیج روشن است و دما مناسب است به احتمال زیاد علت گرم نشدن حوله خشک کن مربوط به خود دستگاه است و باید حتما از یک تعمیر کار متخصص برای رفع ایراد کمک بگیرید. برای این کار می توانید خدمات تاسیسات ایران را انتخاب کنید.

 

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج