خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

باز کردن و نحوه تنظیم شعله پکیج توسط یک متخصص

در هنگام سرویس پکیج، تنظیم شعله یکی از اقدامات ضروری است و این پروسه به وسیله تنظیم فشار گاز پکیج و شیر برقی آن انجام می شود. تنظیم شعله یک پکیج، معنای تنظیم هر دو شعله، یعنی شعله های بلند و کوتاه دستگاه را می دهد.

در این راستا اطلاع از نحوه تنظیم شعله پکیج ضروری است؛ زیرا، اگر این اقدام به درستی صورت گیرد، از آسیب به پکیج جلوگیری شده و در نهایت موجبات کارکرد بهینه دستگاه فراهم می آید.

نکات مهم قبل از تنظیم شعله پکیج

پسری درحال چک کردن نکات در پکیج

نحوه تنظیم شعله پکیج با رعایت نکات ایمنی صورت می گیرد که باید درباره آن ها بدانید مانند تست و تنظیم شیرگاز، زیرا باید از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل کرد. این اقدامات شامل موارد زیر می شود:

 • تست مدار الکترونیکی
 • تست مدار مکانیکی
 • تست مدولار

تنظیم شیر گاز پکیج به کشور سازنده قطعه، برق مصرفی و دور موتور، بستگی دارد؛ به همین دلیل بهتر است که چنین اقدامات مهمی را به افراد ماهر و آموزش دیده بسپارید.

مهمترین و اصلی ترین دلایل کم و زیاد شدن شعله پکیج ها

مردی در حال پیدا کردن دلیل کم و زیاد شدن شعله پکیج

مهم ترین و اساسی ترین دلایل به هم خوردن تنظیم شعله پکیج، مواردی نظیر افت فشار، هوا گرفتن مدار گرمایشی، بسته بودن منافذ خروجی گاز و… است.

در صورت بروز هریک از موارد ذکر شده دستگاه خاموش شده یا متوجه ارور عدم تشکیل شعله در پکیج می شوید. بنابراین کم یا زیاد شدن شعله می تواند به مبدل پکیج و خود دستگاه صدمه وارد کند.

عوامل موثر بر تنظیم شعله کوتاه و شعله بلند پکیج

مردی در حال تعمیر پکیج دیواری به وسیله پیچ گوشتی

تنظیم شعله بلند و شعله کوتاه پکیج، روی عملکرد بهینه آن تاثیر بسزایی دارد. این اقدام به عوامل مختلفی بستگی داشته که یکی از این موارد، قطر نازل هوا است. این قطعه می تواند تاثیر بسیاری بر طول و شکل شعله پکیج داشته باشد.

درصد هوای احتراق و سرعت محلول سوخت-هوا در نوک برنر، 2 عامل اساسی به شمار می روند که بر طول شعله تاثیرگذار هستند. میزان هوای احتراق بیشتر، طول شعله پکیج را بالا می برد و سرعت محلول سوخت-هوا در نوک برنر موجب، کوتاه یا بلند شدن شعله در پکیج می گردد.

در هنگام فراگیری نحوه تنظیم شعله پکیج باید به فاصله نازل برنر تا پایان شعله و فاصله شعله اشتعال نسبت به جایگاه اشتعال سوخت، توجه داشته باشید؛ چرا که، این موارد بر روی طول کل شعله تاثیر گذارند و موجب عملکرد بهتر کوره با کاهش مصرف سوخت می شود. موارد زیر دیگر عوامل مهم در تغیرات شعله است:

 • اندازه دهانه سوخت
 • قطر کوره
 • سرعت محلول سوخت-هوا
 • سرعت هوای اصلی
 • غلظت اکسیژن در هوای احتراق

تنظیم شعله پکیج با کمک شیر برقی گاز

خانمی در حال تنظیم کردن شعله پکیج با کمک شیر برقی گاز

تنظیم شعله های بلند و کوتاه پکیج به وسیله شیر برقی صورت گرفته و برای این منظور می بایست ارتفاع در دو حالت کوتاه و بلند را متناسب با ارتفاع محفظه احتراق تنظیم نمود.

جهت انجام این کار، پیچ شیر ماژوله را با کمک پیچ گوشتی ثابت نگه داشته و در نهایت مهره را باید شل و سفت کنید. این اقدام باعث سبب می شود تا شعله به ارتفاع مطلوب برسد.

نحوه تنظیم ارتفاع شعله کوتاه و شعله بلند در پکیج

شعله های کوتاه و بلند پکیج دیواری

تنظیم شعله پکیج به وسیله شیر برقی صورت می گیرد؛ بنابراین توجه به نکات ایمنی، بسیار مهم است. به طورکلی برای متناسب کردن شعله های پکیج ابتدا باید ارتفاع شعله کوتاه، یک سوم ارتفاع محفظه احتراق تنظیم کرد. همچنین ارتفاع شعله بلند، باید به مقدار دو سوم ارتفاع محفظه احتراق تنظیم شود تا عملکرد بهینه ای داشته باشد و احتراق مناسب فراهم آید.

این کار، بسیار خطرناک است و به شما توصیه می شود از تکنسین های مجرب مانند سرویسکار ایران رادیاتور در مشهد، در رابطه با نحوه تنظیم شعله پکیج کمک بگیرید؛ زیرا این افراد از مهارت های کافی برخوردار هستند. اما اگر می خواهید شخصا این اقدامات را انجام دهید، نکات و مراحل زیر را دنبال کنید:

نکات و مراحل تنظیم شعله کوتاه پکیج

شعله کوتاه در پکیج

هنگامی که قصد دارید شعله کوتاه را تنظیم کنید، دمای پکیج را در حالت ماکزیمم قرار دهید. سپس شیر آب گرم منزل را باز کرده تا شعله فعال شود. شعله کوتاه در حالت پیش فرض در حالت زمستانه قرار دارد؛ به این معنا که وقتی دستگاه شروع به کار می کند ابتدا شعله بلند تشکیل شده و سپس در حالت شعله کوتاه قرار می گیرد. بنابراین باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. پکیج را در حالت زمستانه تنظیم کنید.
 2. اتصال شیلنگ ماژوله را قطع کرده و از عدم برخورد سرفیش ماژوله با بدنه پکیج اطمینان حاصل کنید؛ چرا که، این اقدام باعث جرقه زدن و سوختن برد پکیج می شود.
 3. روی شیرگازی یک مهره برنجی وجود دارد، با کمک آچار مهره را ثابت نگه‌ داشته و پیچ داخل آن را با کمک پیچ گوشتی بچرخانید.
 4. هنگامی که پیچ را در جهت ساعت بچرخانید، ارتفاع شعله کوتاه زیاد می شود. همچنین اگر این اقدام را در خلاف جهت عقربه های ساعت انجام دهید، ارتفاع شعله کوتاه و کم می گردد.
 5. ارتفاع شعله کوتاه را بر اساس مقیاس پکیج، تنظیم کنید.

مراحل و نکات تنظیم شعله بلند پکیج ها

شعله بلند در پکیج دیواری

برای تنظیم این شعله هم باید ابتدا یکی از شیرهای آب گرم منزل را باز کنید. در این زمان، شعله با ارتفاع بسیار بالایی روشن می شود. چنانچه ارتفاع این شعله، بیش از 2 سوم ارتفاع محفظه احتراق باشد، می بایست برای تنظیم شعله بلند هم اقدام کنید. در این صورت می بایست مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. با کمک پیچ گوشتی پیچ شیر ماژوله را گرفته و سپس مهره برنجی را باز کرده و با آچار محکم نمایید.
 2. مهره برنجی را به سمت راست بچرخانید، ارتفاع شعله بلند افزایش یافته و چنانچه آن را به سمت چپ بچرخانید، ارتفاع شعله بلند کاهش می یابد.

چگونه شعله پکیج را تنظیم کنیم؟

نحوه تنظیم شعله پکیج با رعایت نکات ایمنی صورت می گیرد؛ چراکه، دلایل مختلفی نظیر سرعت محلول سوخت-هوا و سرعت هوای اصلی، غلظت اکسیژن در هوای احتراق و… موجب بروز این اشکال می شوند.

جهت انجام این کار ابتدا شعله کوچک را با چرخاندن مهره برنجی تنظیم کنید و اگر شعله بزرگ بیش از 2 سوم ارتفاع محفظه احتراق باشد، با شیر ماژوله و مهره نارنجی رنگ، طبق توضیحات گفته شده پکیج را تنظیم کنید.

همچنین شما می توانید این اقدامات را به مهندسین و تکنسین های ما در تاسیسات خدمات ایران بسپارید و از عملکرد بهینه و افزایش طول عمر قطعات پکیج خود اطمینان حاصل کنید.

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج