خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

زمانی که فصل سرما آغاز می شود، استفاده از سیستم‌ های گرمایشی افزایش یافته و در این میان، شوفاژ رادیاتورها یکی از مهمترین بخش سیستم های گرمایشی محسوب می شوند. استفاده از شوفاژ رادیاتور جهت گرم کردن فضای داخلی ساختمان‌ های مسکونی و تجاری در دنیای امروزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با این وجود، این دستگاه ها هم دچار آسیب و اختلال می شوند.

یکی از رایج ترین مشکلاتی که رادیاتور شوفاژ را درگیر می کند، مسئله سوراخ شدن آن است و آب دادن شوفاژ را به دنبال دارد. علت سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ معمولارسوب، دمای بالا، زنگ زدگی و… است که به جنس آن و نوع اتصالات بر می گردد و نحوه بر طرف کردن این مشکل، تنها از طریق سرویسکار ممکن است.

شما شهروندان عزیز مشهدی می توانید برای تعمیر پکیج در مشهد با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت در محل شما حاضر شوند.

رادیاتور شوفاژ چیست و چه کاربردی هایی دارد؟

رادیاتور شوفاژ یک نوع مبدل حرارتی است که برای گرمایش مکان‌ ها استفاده می‌ شود. این رادیاتور ها از جنس‌ و انواع مختلفی تشکیل شده‌ اند که می توان به مواردی مانند فولادی، پنلی، برقی و آلومینیومی اشاره داشت. قدرت گرمایشی این سیستم ها بستگی به سطح حرارتی، ابعاد و جنس استفاده شده در آن‌ ها دارد. رادیاتور های شوفاژ در مکان‌ هایی که نیاز به کنترل دقیق دما و رطوبت ندارند، بسیار مفید هستند.

آن ها قابلیت تنظیم درجه حرارت را ندارند؛ اما برای گرم کردن محیط بسیار کارآمد هستند و میزان رطوبت نسبی اتاق را کاهش می‌ دهند. استفاده از رادیاتور های شوفاژ در ساختمان های مسکونی، دفاتر، هتل‌ ها و… به دلیل طراحی ساده و عملکرد قابل اعتماد، رایج است؛ زیرا انتخاب مناسبی برای گرم کردن فضا های بزرگ و کوچک هستند.

علت سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ چیست؟

فردی در حال عیب یابی علت سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ و نشتی آب

سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ می‌ تواند به عوامل مختلفی برگردد و بستگی به اتصالات و جنس بدنه رادیاتور دارد. وجود دمای بسیار بالا در شوفاژ مهمترین علت سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ محسوب می شود. لذا، نباید دمای رادیاتور شوفاژ را بیش از حد بالا ببرید.

همچنین، لوله کشی غیر استاندارد و نصب غیر اصولی، سوراخ شدن رادیاتور را به دنبال دارد؛ بنابراین در هنگام لوله کشی و نصب این دستگاه باید از متخصصین و کارشناسان کاربلد در این حوزه کمک بگیرید‌ تا هنگام نصب از هوا کشیدن رادیاتور جلوگیری شود. یکی دیگر از عوامل اصلی سوراخ شدن رادیاتورها استفاده از جنس‌ هایی مانند فولاد و پنلی است. این جنس‌ ها در مقابل زنگ زدگی و سوراخ شدن در بلند مدت، به ویژه در مناطق مرطوب، حساس‌ تر هستند؛ بنابراین به مرور زمان رادیاتور سوراخ می شود.

عدم رسوب نیز ممکن است باعث سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ شود. رسوباتی که در طول زمان بر روی اتصالات و بدنه رادیاتور تجمع می‌ یابند، قادر هستند تا ضخامت و استحکام آن ها را کاهش دهند و در نتیجه سبب آسیب و صدمه به رادیاتور شوند. آسیب دیدن و ضربه شدید به بدنه رادیاتور می‌ تواند آن را سوراخ کند؛ بنابراین، باید از قرار دادن رادیاتور در محلی که در معرض ضربه‌ های قابل توجهی است، بپرهیزید.

نحوه تعمیر سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ چگونه است؟

نکته: به هیچ عنوان سعی نکنید تا رادیاتور شوفاژ را خودتان تعمیر کنید؛ زیرا بسیار خطرناک است و احتمال آسیب بیشتر به این بخش وجود دارد. بنابراین اگر در رادیاتور خود هرگونه نشتی، خرابی و یا ایراد را مشاهده کردید، می توانید با مشاورین ما تماس گرفته و وضعیت موجود را گزارش دهید تا مجموعه ما در کوتاه ترین زمان ممکن، نیروهای تکنسین را در محل شما ارسال کنند.

 نحوه برطرف کردن نشتی رادیاتور شوفاژ

نحوه برطرف کردن نشتی آب رادیاتور

تحت هر شرایطی، اگر با نشتی رادیاتور شوفاژ مواجه بودید، نباید به فکر تعمیر سرسری و ساده آن باشید. چرا که این سیستم با آب کار می کند و این موضوع می تواند در مدت کوتاهی دوباره وضعیت را بحرانی و حاد کند؛ اما برای برطرف کردن مشکل نشتی رادیاتور، می‌ توانید از روش‌ های زیر استفاده کنید:

1. تعویض پره رادیاتور شوفاژ

در رادیاتور های پره‌ ای، اگر نشتی در پره‌ ها رخ داده باشد، می‌ توانید پره‌ های آسیب دیده را تعویض کنید. برای این کار، ابتدا سیستم گرمایش را خاموش کنید و رادیاتور را از آب خالی کنید. سپس پره قدیمی را با یک پره جدید مطابق با مدل رادیاتور خود جایگزین کنید. البته نوع پره ممکن است بسته به نوع رادیاتور، قابل دسترسی نباشد و نیاز به تخصص فنی داشته باشد.

2. جوشکاری حرفه ای ترمیت

در برخی موارد، با استفاده از جوشکاری ترمیت می‌ توان نشتی رادیاتور را برطرف کرد. در این روش، نقطه‌ نشتی با استفاده از جوشکاری مذاب و تکنیک‌ های خاص، تعمیر می‌ شود. برای انجام این کار، بهتر است به یک تکنسین ماهر مراجعه کنید، زیرا جوشکاری تخصص و تجهیزات خاصی نیاز دارد و نمی توان بدون امکانات انجام داد.

دلایل سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ در یک نگاه

به طور کلی علت سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ به موارد متعددی همچون دمای بالا، هوا کشیدن رادیاتور، نصب و لوله کشی غیر استاندارد، ضربه، مواد خورنده، رسوب گرفتن و فشار بستگی دارد و تنها برای رفع آن باید با تکنسین های مجرب مانند تاسیسات خدمات ایران تماس بگیرید.

اما شما می توانید اقداماتی برای جلوگیری از سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ انجام دهید، به عنوان مثال باید از جنس رادیاتور با کیفیت و مقاوم استفاده کنید و به صورت دوره ای رسوب زدایی را انجام دهید و تا حد امکان رادیاتور را در محلی که در معرض ضربه است، قرار ندهید.

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج