خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

مقایسه حوله خشک کن آلومینیومی و فولادی

اگر می خواهید یک حوله خشک کن بخرید، باید بدانید که این تجهیزات گرمایشی دو نوع فلزی و آلومینیومی هستند. حال اینکه حوله خشک کن فولادی بهتر است یا آلومینیومی، بستگی به بودجه و رطوبت مکان مورد استفاده دارد.

این تجهیزات دو نوع متفاوت از حوله خشک کن های برقی هستند که هر کدام دارای مزایا و معایبی می باشند. معمولا در این دستگاه ها نوع فولادی نسبت به نوع آلومینیومی قیمت کمتری دارد؛ زیرا این جنس با جذب رسوبات آب به مرور زمان باعث گرفتگی لوله ها شده و می تواند علت گرم نشدن حوله خشک کن باشد. 

با این حال، حوله خشک کن های آلومینیومی راندمان حرارتی بالاتری نسبت به حوله خشک کن های فولادی دارند و رسوبات کمتری را به خود جذب می کنند. به عبارت دیگر، آلومینیوم بهترین رسانای حرارتی است و انتخاب مناسبی در این تجهیزات خواهد بود.

حوله خشک کن فولادی بهتر است یا آلومینیومی؟

برای یک انتخاب درست در بین این دو مدل از حوله خشک کن های موجود در بازار، بهتر است ابتدا با ویژگی، مزایا و معایب هر کدام آشنا شوید. 

1. مزایا و معایب حوله خشک کن های فولادی

مهمترین مزایا این تجهیزات فولادی که بیشتر در سرویس بهداشتی و حمام مورد استفاده قرار می گیرند، طول عمر بالا، قیمت مناسب و… است. همچنین معایب آن شامل وزن بالا عدم مقاومت در برابر رطوبت و رنگی شدن محیط به علت زنگ زدن می شود.

«مزایای حوله خشک کن فولادی» «معایب حوله خشک کن فلزی»
قیمت مناسب: این مدل نسبت به آلومینیومی، قیمت مناسب تری دارد. بنابراین، اگر شما به دنبال یک گزینه با قیمت مناسب برای خشک کردن حوله هستید، حوله خشک کن فولادی گزینه مناسبی است. سنگینی و وزن بالا: حوله خشک کن فولادی نسبت به حوله خشک کن آلومینیومی وزن بالاتری دارد؛ بنابراین به یک تکنسین برای نصبی اصولی نیاز دارند.
مقاومت بالا در برابر ضربه: حوله خشک کن فولادی نسبت به آلومینیومی مقاومت بالاتری در برابر ضربه دارد. بنابراین، اگر شما در خانه کودکی دارید یا اگر حوله خشک کن شما در محلی قرار دارد که ممکن است در معرض ضربه قرار بگیرد، حوله خشک کن فولادی گزینه بهتری است. عدم مقاومت در برابر رطوبت و زنگ زدگی: حوله خشک کن فولادی به دلیل تشکیل زنگ زدگی و عدم مقاومت در برابر رطوبت، می تواند آسیب پذیر باشد و محیطی که قرار دارد را رنگی کند. 
طول عمر بالا: حوله خشک کن آهنی دارای طول عمر بالاتری نسبت به حوله خشک کن آلومینیومی است. بنابراین، اگر شما به دنبال یک گزینه با طول عمر بالا برای خشک کردن حوله هستید، این مدل بهترین انتخاب است.

2. مزایا و معایب حوله خشک کن های آلومینیومی

حوله خشک کن طلایی

مهمترین مزایا این تجهیزات آلومینیومی شامل سبک بودن، حمل و نقل بسیار آسان، مقاومت بالا در برابر خوردگی، و طول عمر بالا نسبت به فولادی، می شود. اگر می خواهید بدانید در مصرف انرژی حوله خشک کن فولادی بهتر است یا آلومینیومی، بهتر است بدانید نوع آلومینیومی این تجهیزات، مصرف برق کمتری با کارایی بیشتری دارد. 

حوله خشک کن های آلومینیومی به علت رسانایی بیشتر نسبت به نوع فولادی در مدت زمان کمتری به دمای مطلوب می رسد؛ اما در صورت استفاده نادرست، امکان دارد به بازدارندگی رشد باکتری ها کمک کند. همچنین، به دلیل نورگیری بالای فلز آلومینیوم، در مکان های با نور کم، این حوله خشک کن ممکن است عملکرد مناسبی نداشته باشد. 

حوله خشک کن آلومینیومی در مقابل ضربه های شدید و خوردگی های بسیار حساسیت بیشتری نسبت به حوله خشک کن فولادی دارد. به همین دلیل، این حوله خشک کن ها نیاز به مراقبت بیشتری دارند تا عمرمفید خوبی داشته باشند.

عوامل تاثیرگذار در انتخاب متریال حوله خشک کن

در انتخاب متریال حوله خشک کن، باید به چندین عامل که شامل قیمت، وزن و مقاومت در برابر زنگ زدگی می شود، توجه کرد.

1. بودجه و قیمت محصول

قیمت یکی از مهمترین عوامل در انتخاب حوله خشک کن است. در بازار، حوله خشک کن های فولادی و آلومینیومی در محدوده قیمتی متفاوتی قرار دارند. برای افرادی که مایل به خرید یک حوله خشک کن ارزان قیمت هستند، مدل های فولادی مناسب تر هستند. اما برای افرادی که قصد خرید یک حوله خشک کن با کیفیت و مقاوم را دارند، مدل های آلومینیومی بهترین گزینه هستند.

2. وزن مهمترین معیار در حمل و نقل

پس از قیمت، وزن حوله خشک کن یکی از مهم ترین معیار ها در انتخاب متریال این تجهیزات است، زیرا در حمل و نقل و مکان نصب تاثیر دارند. مدل فولادی به دلیل وزن بالا، برای افرادی که مایل به حمل آسان حوله خشک کن هستند، مناسب نیستند. در عوض، مدل آلومینیومی به دلیل داشتن وزن سبک، برای افرادی مناسب خواهند بود که مایل به حمل آسان حوله خشک کن هستند.

3. مقاومت در برابر زنگ زدگی

مقاومت در برابر زنگ زدگی نیز یکی از عوامل مهم در انتخاب متریال حوله خشک کن محسوب می شود. حوله خشک کن های فولادی به دلیل اینکه به آسانی زنگ می زنند، برای افرادی که در مناطق مرطوب زندگی می کنند، مناسب نیستند. در عوض، حوله خشک کن های آلومینیومی به دلیل مقاومت بالایی که در برابر زنگ زدگی دارند، برای افرادی که ساکن مناطق مرطوب هستند، گزینه ایده آلی است.

مقایسه هزینه های حوله خشک کن فولادی و آلومینیومی

حله خشک کن در فضای حمام

هزینه حوله خشک کن فولادی و آلومینیومی با توجه به برند، کیفیت و اندازه آن ها متفاوت است. به طور کلی، حوله خشک کن فولادی از آلومینیومی گران تر هستند. اما هزینه هر دو با توجه به نوع و برندشان، می تواند متفاوت باشد.

اگرچه حوله خشک کن فولادی گران تر از آلومینیومی است، اما دارای عمر طولانی تری نسبت به آلومینیومی بوده که می تواند هزینه های نگهداری را کاهش دهد. در ضمن مدل فولادی این تجهیزات قابلیت تعمیر و بازسازی دارند. اگر به دنبال حوله خشک کنی با هزینه کمتر هستید، مدل آلومینیومی را پیشنهاد می کنیم؛ اما اگر می خواهید یک حوله خشک کن با عمری طولانی و قابلیت تعمیر و بازسازی داشته باشید، سری فولادی را تهیه کنید.

نگهداری و عمر مفید حوله خشک کن فولادی و آلومینیومی

در مقایسه اینکه حوله خشک کن فولادی بهتر است یا آلومینیومی، باید نوع نگهداری و عمر مفید این دو مدل را بررسی کنیم. 

حوله خشک کن فولادی به دلیل ساختار ساده تری که دارد، نگهداری آن نسبت به حوله خشک کن آلومینیومی بسیار آسان تر است. در مقابل، نوع آلومینیومی به دلیل وزن سبک تر، نگهداری آسان تری دارد؛ اما به دلیل ساختاری پیچیده، در صورت بروز خرابی در قطعات آن، باید توسط تکنسین تعمیر و تعویض شود.

حوله خشک کن آلومینیومی انتخاب کنیم یا فولادی؟

در انتخاب اینکه حوله خشک کن فولادی بهتر است یا آلومینیومی، باید به نیاز و مکانی که می خواهید از آن استفاده کنید، توجه داشته باشید. اگر به این سیستم نیاز دارید و بودجه زیادی را در نظر نگرفته اید، نوع آلومینیومی گزینه مناسبی است. زیرا ویژگی هایی مانند وزن کم، قابل حمل بودن، راندمان حرارتی بالا را دارد.

اما اگر نیازمند حوله خشک کن با عمر طولانی و مقاومت بالا هستید، بهتر است نوع فولادی را انتخاب کنید. این نوع مقاومت بیشتری در برابر خرابی و آسیب دیدگی دارد و معمولا برای استفاده در محیط های صنعتی و تجاری توصیه می شود. البته در نظر داشته باشید که این تجهیزات مانند پکیج، بهتر است پس از مدتی استفاده سرویس شوند و شما می توانید در این زمینه با تاسیسات خدمات ایران تماس بگیرید.

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج