خدمات پكيج ایران رادیاتور

خدمات پكيج بوتان

نصب، تعمير و سرويس انواع پكيج و آبگرمكن

لوگو ایران رادیاتور
لوگو بوتان
لوگو بوش

پشتیبانی به صورت آنلاین


برای ثبت درخواست انلاین

را کلیک کنید

درخواست سریع سرویسکار


شماره تلفن تماس

را کلیک کنید

تغیر پکیج از زمستانه به حالت تابستانه پکیج ایران رادیاتور 

با اتمام فصل سرما و آغاز روزهای گرم­، می بایست جهت حفظ سلامت پکیج و کنترل بهتر دمای آب مصرفی، حالت تابستانه پکیج ایران رادیاتور را فعال کنیم. به طور کلی، بهتر است در پایان هر فصل برای تغییر وضعیت پکیج اقدام کرده تا ضمن کنترل دمای بهتر آب مصرفی، از عملکرد بهینه پکیج و طول عمر تجهیزات آن اطمینان حاصل کنیم. تغییر وضعیت پکیج اقدام دشواری نیست؛ اما اگر در مشهد ساکن هستید می توانید این کار را به سرویسکار ایران رادیاتور در مشهد بسپارید.

حالت های کلی پکیج ایران رادیاتور

به صورت کلی پکیج های ایران رادیاتور دارای 3 حالت است؛ 1) حالت خاموش 2) حالت زمستانه 3) حالت تابستانه

در حالت خاموش، فعالیت پکیج کاملا متوقف می شود؛ اما در حالت زمستانه علاوه بر تامین آب گرم مصرفی، آب مورد نیاز رادیاتور ها را برای گرم شدن به وجود می آورند. پکیج در حالت زمستانه، فعالیت بیشتری دارد و در نتیجه انرژی بیشتری مصرف می کند. با قرار دادن پکیج در حالت تابستانه، تنها آب مصرفی گرم می شود و نیازی به گرم شدن رادیاتور ها نیست؛ بنابراین می توانید تا 70% در مصرف گاز صرفه جویی کنید.

آموزش فعال سازی حالت تابستانه پکیج

همه حالت های پکیج با کمک ولوم یا دسته های موجود بر روی سیستم قابل تنظیم و فعال سازی هستند. شما می توانید برای آگاهی از عملکرد هر یک از این ولوم ها (بر حسب مدل پکیج خود) به دفترچه راهنما مراجعه کنید، یا طبق روش های گفته شده پیش بروید:

1. ولوم سمت راست در برخی از مدل ها

این ولوم (یا دسته) جهت روش و خاموش کردن پکیج کاربرد دارد. چنانچه عدد آن را به صفر برسانیم، سیستم خاموش شده و اگر آن را به عدد یک برسانیم پکیج روشن می شود.

2. ولوم وسط، تنظیم کننده آب مصرفی

ولوم یا دسته وسط در این تجهیزات برای تنظیم کردن آب مصرفی کاربردی دارند و معمولا یک یا دو بار تنظیم می شوند.

3. ولوم سمت چپ، تغیر دهنده حالت های پکیج

ولوم سمت چپ برای تنظیم اتنواع حالت های زمستانه، تابستانه و خاموش مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی از مدل ها حالت تابستانه پکیج ایران رادیاتور و زمستانه آن با نماد مشخص شده اند؛ اما در بعضی از مدل های قدیمی، عدد -0- حالت تابستانه است و با چرخاندن این دسته به عدد 1، حالت زمستانه این سیستم ها فعال می شوند.

تابستانه کردن مدل های مختلف پکیج ایران رادیاتور

انواع آبگرمکن های ایران رادیاتور

هر کدام از مدل های مختلف از این برند، ویژگی های متفاوتی دارند و تغییر حالت دادن آن ها نیز متفاوت است؛ بنابراین توصیه می شود برای انجام درست کار به دفترچه راهنمای پکیج مراجعه کنید یا موارد زیر را بررسی نمایید. (شاید یکی از مدل های توضیح داده شده، پکیچ شما باشد.)

تنظیم حالت تابستانه پکیج ایران رادیاتور مدل L

تابستانه کردن مدل L ایران رادیاتور بسیار ساده است و تنها شامل 2 مرحله می شود:

  1. چرخاندن ولوم سمت چپ به سمت علامت خورشید
  2. تنظیم دمای آب مصرفی با استفاده از ولوم سمت راست

تنظیم حالت تابستانه پکیج ایران رادیاتور (مدل های M – E – ECO – B – Bm)

مدل های M – E – ECO – B – BM ایران رادیاتور از نوع آنالوگ هستند. به این صورت که اگر با افت فشار مواجه شوند، چراغ های خطای آنالوگ که با اعداد نام گذاری شده اند، فعال می شوند. جهت تغییر حالت زمستانه به تابستانه این مدل ها مراحل زیر را بر روی پکیج پیاده سازی کنید:

  1. ولوم تعبیه شده در سمت راست این پکیج ها را بر روی حالت روشن قرار دهید تا دستگاه مورد نظر آماده به کار شود.
  2. با استفاده از ولوم وسط (که از علامت شیر آب برخوردار است) دمای آب گرم مصرفی را تنظیم کنید.

تنظیم دمای آب مصرفی در حالت تابستانه پکیج ایران رادیاتور

پس از قرار دادن حالت تابستانه پکیج، باید دمای آب مصرفی را تنظیم کنید. معمولا محدوده 60 تا 65 درجه سانتی گراد، منسبترین دما برای آب گرم مصرفی محسوب می شود. اما اگر می خواهید حرارت آب کمی بیشتر تنظیم کنید، لازم است تا شیر آب گرم را باز کرده، دست خود را زیر آن قرار دهید. اگر بیش از اندازه آب داغ بود، درجه آن را پایین تر بیاورید و اگر گرمای لازم را نداشت درجه آن را بیشتر کنید.

نکات مهم در خصوص تابستانه کردن پکیج ها

نکات و مهم در پکیج ایران رادیاتور و فشار بار

در هنگام تنظیم حالت تابستانه پکیج ایران رادیاتور یا سایر برندها، بهتر است به عقربه فشار بار توجه داشته باشید؛ زیرا باید این عقربه در میان عدد 1 تا 1.5 قرار گرفته باشد. برای تنظیم فشار در پکیج از شیر پرکن های تعبیه شده در قسمت زیرین و سمت راست استفاده کنید. شیر پرکن دستگیره پلاستیکی کوچکی به رنگ آبی است؛ اما در مدل های جدید، این شیر به رنگ مشکی دیده می شود. موارد زیر نکات مهمی در هنگام تنظیم کردن پکیج است که باید از آن ها آگاهی داشته باشید:

  • به ازای هر 4 درجه سانتی گرادی که از دمای آب مصرفی پکیج کاسته شود، موجبات کاهش هزینه سوخت 12 تا 20 درصدی پکیج فراهم خواهد آمد.
  • هرچه دمای پکیج بالاتر باشد، ریسک تشکیل رسوب در مخزن و لوله های پکیج افزایش می یابد.
  • جهت افزایش طول عمر و راندمان پکیج ها، بهتر است در پایان هر فصل برای سرویس دوره ای این تجهیزات اقدام کنید.

کد خطای 40-70 یا E1 را جدی بگیرید.

بروز کد خطای 40-70 در پکیج های آنالوگ و کد خطای E1 در پکیج های دیجیتال به معنای افت فشار در این تجهیزات است. در صورت مشاهده این خطا می بایست شیر پر کن پکیج را بر خلاف جهت عقربه های ساعت باز کرده و هنگامی که فشار در میان اعداد 1 تا 1.5 قرار گرفت، مجددا آن را ببندیم. در صورت برطرف نشدن این خطا بهتر است، علت چشمک زدن پکیج ایران رادیاتور را شناسایی کنید یا با تاسیسات خدمات ایران در ارتباط باشید.

کلام آخر

چرا قرار دادن حالت تابستانه پکیج ایران رادیاتور در تابستان مهم است؟ هنگامی که شما پکیج را در حالت تابستانه قرار می دهید، تا 70% در مصرف گاز و انرژی این تجهیزات صرفه جویی می کنید. برای انجام این کار در سری های جدید این برند، تنها باید ولوم سمت چپ را به طرف خورشید بچرخانید و دمای آب مصرفیتان را کنترل کنید.

این اقدام در همه مدل ها مراحل آسانی دارد که می توانید با پیاده کردن آن، پکیجتان را به حالت تابستانه تغییر دهید؛ اما چنانچه در خصوص تنظیم حالت پکیج خود با مشکل مواجه شده اید، بهتر است با کارشناسان ما در تاسیسات خدمات ایران ارتباط برقرار کنید.

پست های اخیر

تنظیم پکیج

کردی در حال تعمیر و سرویس کردن پکیج گه چرا خاموش می شود؟

شخصی در حال سرویس کردن پکیج

شخصی در حال سرویس کردن پمپ پکیج

تنظیم فشار گاز پکیج