حفر چاه عملی است که طی آن زمین به قطر دایره شکل حفاری می گردد و چاه یا چاهک هایی برای دسترسی به آب که به حفر چاه آب معروف است.و حفر چاه فاضلاب برای دفع فاضلاب ،یا دفع آب های سطحی حفاری می گردد.

در بعضی موارد حفاری چاه برای موارد خاص از جمله حفاری چاه سازه نگهبان ، و در مواردی برای حفاری شمع ساختمان از حفر چاه استفاده می گردد.

حفر چاه فاضلاب
حفر چاه فاضلاب

به جراَت یکی از بهترین شرکت حفر چاه فاضلاب در تهران و کرج شرکت حفر چاه فاضلاب ما می باشد.

حفر چاه فاضلاب

حفر چاه فاضلاب باید دارای انباری چاه فاضلاب باشد تا بتواند به راحتی فضولات و جامداتی که از طریق لوله کشی به درون چاه می ریزد را درون انباری انبار کرد و همچنین حجم آب ورودی به چاه نشان دهنده این می باشد که چاه فاضلاب شما باید چند متر انباری داشته باشد.معمولا انباری چاه فاضلاب را به صورت مخروظی حفاری می کنند. تا از خطر احتمالی ریزش چاه در هنگام حفاری و یا پس از سالها استفاده از چاه ریزش نکند و بتواند به راحتی سالهای سال مشکل دفع فاضلاب شما را حل نماید.

حفر چاه

در هنگام حفر چاه فاضلاب باید به این نکته دقت داشت که در صورتی که خاک چاه ریزشی باشد باید حتماً از کول های سیمانی استفاده کرد تا از ریزش میله چاه یا انباری چاه فاضلاب جلوگیری کرد.توجه داشته باشید که چاه فاضلاب حتماً داخل انباری چاه را از کول های بتنی انباشت نکنید و بین کول های بتنی فاصله استاندارد رعایت شده باشد.و حتماً از متخصصین ( چاه کن ) که به این متخصصین ( مقنی چاه کن ) می گویند.

کول چاه

انواع جنس زمین و تاثیر آن در حفاری انباری چاه فاضلاب

جنس زمین مدل های مختلفی دارد ولی عموما به دسته های ( شنی ، خاکی ، دژ ، سنگی و…) در زمین های شنی دفع آب بسیار سریع است  و در زمین های غیر شنی و خاکی  چاه ها دفع آب بسیار سریعی ندارد و آب به کندی دفع می شود.، در زمین های سنگی اگر جنس زمین دارای سنگ قلوه ها باشد جذب آب خوب است اما اگر به صورت تخته سنگ باشد جذب آب بسیار پایین می باشد.و نوع دیگر زمین که بسیار سفت می باشد و نیاز به کمپرسور و دستگاه چکش بادی می باشد زمین دژ است که بسیار چسبندگی بالا و بسیار سفت می باشد.

نکات مهم درباره حفاری چاه فاضلاب

حفر چاه باید توسط مقنی چاه کن مخصوص به نوع چاه فاضلاب یا چاه آب حفر شود

* اگر حفاری چاه فاضلاب توسط افرادی که تخصصی ندارند انجام شود باعث ریزش چاه و خطر مرگ ۱۰۰ درصدی دارد

* زمین چاهی که باید حفرچاه شود خیلی تاثیر دارد در زمین های سفت چاه ها سریع تر پر شده و در زمین های که استحکام کافی ندارد باعث ریزش چاه می شود.

و خیلی موارد دیگر که می تواند هم خطر آفرین باشد هم باعث ضرر به صاحب ساختمان و خود ساختمان می شود.

* چاه باید فاصله استاندارد از چاه قدیمی داشته باشد تا باعث ریزش چاه و خطر خفگی کارگر مقنی بر اثر گاز گرفتگی چاه و یا شکستن دیواره چاه قدیمی و سیل ناشی آب که علاوه بر خطرات جانی باعث ریزش چاه و از مواردی ریزش ساختمان شود.

ما در شرکت خود همواره از نیروهای متخصص وارد به کار حفاری چاه آب و فاضلاب استفاده می کنیم.

ابزار حفاری چاه دستی شامل بالابر دبل بالابر طناب هواکش کلنگ مخصوص حفر چاه بیلچه و بیل فرغون لامپ سیار سیم سیار در صورت نیاز حفاری با دستگاه چکش تخریب برقی.

برای درخواست خدمات تماس بگیرید.

0912.772.771.3